CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Sâm Apr 27, 2024 10:16 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 84 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Pelagicevo- Bosnia
MesajScris: Joi Mai 25, 2017 9:06 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 564
Localitate: Timisoara
Poze:


Fişiere ataşate:
pela mic2.jpg
pela mic2.jpg [ 100.74 KiB | Vizualizat de 8243 ori ]
pela mic1.jpg
pela mic1.jpg [ 127.71 KiB | Vizualizat de 8243 ori ]
pela mic.jpg
pela mic.jpg [ 113.83 KiB | Vizualizat de 8243 ori ]

_________________
slowly we rot....by Obituary
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pelagicevo- Bosnia
MesajScris: Joi Mai 25, 2017 9:15 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 564
Localitate: Timisoara
poze:


Fişiere ataşate:
pela mic5.jpg
pela mic5.jpg [ 52.54 KiB | Vizualizat de 8242 ori ]
pela mic4.jpg
pela mic4.jpg [ 102.22 KiB | Vizualizat de 8242 ori ]
pela mic3.jpg
pela mic3.jpg [ 83.53 KiB | Vizualizat de 8242 ori ]

_________________
slowly we rot....by Obituary
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pelagicevo- Bosnia
MesajScris: Joi Mai 25, 2017 7:47 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Mai 14, 2013 6:47 pm
Mesaje: 68
Localitate: Timișoara
Felicitari Roby!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pelagicevo- Bosnia
MesajScris: Vin Iun 02, 2017 11:26 am 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
Am publicat astazi un interviu foarte amplu cu Madalin Barnea despre Pelagicevo.

Cand aveti timp, va recomand sa-l cititi: http://carponline.ro/interviuri/aventur ... cevo-88281.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pelagicevo- Bosnia
MesajScris: Vin Iun 02, 2017 7:17 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Iul 10, 2013 1:55 pm
Mesaje: 222
Localitate: Bucuresti
Mi-a facut placere sa citesc acest interviu. De asemenea, fotografii foarte faine! Like.
Si eu m-am intrebat cum a ajuns Bosnia sa aiba lacuri cu asemenea pesti. Am impresia ca mai avem mult pana departe. Felicitari Madalin!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pelagicevo- Bosnia
MesajScris: Mar Iun 06, 2017 11:30 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 564
Localitate: Timisoara
Foarte reusit articolul.
Felicitari Madalin!

_________________
slowly we rot....by Obituary


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pelagicevo- Bosnia
MesajScris: Mar Iun 06, 2017 11:24 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Mai 16, 2013 7:44 am
Mesaje: 73
Multumesc Adi ! Multumesc Roby !
Ma bucur ca va placut.
Profit de ocazie sa-i multumesc si lui Andrei Colotelo pentru foto !

_________________
http://laculvarlaam.ro
http://selectbaits.com
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pelagicevo- Bosnia
MesajScris: Mie Iun 07, 2017 8:39 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Mar 18, 2014 11:15 pm
Mesaje: 594
Localitate: Arad
Sa adaug si eu cateva informatii pentru cei interesati ca in articol totul pare senzational si propagandist .

Unul la mana Marko nu ii nici un administrator , ii singurul care stie cat de cat engleza si vorbeste cu strainii. Pana anul trecut nu se puteau face rezervari de pe un an pe altul , dar la insistentele unora Marko a incasat o caruta de euro ca avans pentru 2017 , pe care lesne de inteles ca nu i-a depus la nici o "caserie". Cand a inceput sezonul au inceput sa apara problemele , in primul rand cu concesiunea lacului si in al doilea rand cu avansurile date care nu mai erau si asa a inceut haosul, cei cu locuri bune rezervate au fost amanati sau anulati cu tot felul de scuze puerile sa faca loc la altii care ofera mai mult.

Eu am luat teapa cu rezervarile in Mai , banii de avans i-am recuperat ca altfel eram la balta a doua zi, da asa am preferat sa merg in alta locatie si sa imi vad de pescuit , nu sa umblu pe la politie sau primarie prin bosnia, dar ce se intampla nu ii ok si din cate vad majoritatea incurajeaza aceasta procedura.

Am fost de 9-10 ori pe balta si era balta mea preferata dar de fiecare data aveam emotii cu rezervarile , anu trecut a fost teoria cu caietu care a luat foc si asa s-a intamplat ca noi sa pescuim pe 5 in defavoarea unei echipe de romani din bucuresti care au ajuns mai tarziu pe lac decat noi si aveau rezervare facuta in martie si noi in aprilie pe acelasi loc ,acelasi perioada. Cu un an inainte noi am ajuns mai tarziu si erau altii pe locul nostru ... daca voua va place acest sisitem si il si laudati sau promovati inseamna ca nu stiti diferenta intre ordine si haos.

Eu unul nu o sa mai merg pe balta , ca nu permit nimanui sa ma prosteasca de doua ori si sa isi bata joc de banii si timpul meu iar "mita" nu o sa dau niciodata sa pescuesc pe o balta , dar altii poate au alte principii...

In ceea ce privesc pestii sun putini in balta , dar intradevar mari si foarte rai in drill ... dar nu sunt mai mult de 5 over 30 in balta asta in conditiile in care pana anul trecut s-au prins 2 crapi over 30 dintre care recordul lacului nu s-a mai prins din primavara trecuta si se presupune ca a "disparut", iar la capitolul over 20 ii exagerare iara ca sunt peste 100buc...

_________________
Roland KR.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pelagicevo- Bosnia
MesajScris: Mie Iun 07, 2017 10:10 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 564
Localitate: Timisoara
Da Roli, eu in mai am avut rezervare din data de 10, stii bine pe standul 20....tu trebuia sa ma inlocuiesti in 14. Cu o luna inainte am fost pasat pe data de 20 mai ( adica dupa tine, teoretic) si am acceptat. In 20 mai cand am ajuns acolo, mi s-a zis ca o noapte trebuie sa pescuiesc pe un alt stand, fiindca niste bulgari stateau pana ziua urmatoare. Am ales standul 18, sa fiu cat mai aproape de 20, a doua zi cand urma sa ma mut. Stiu ca nu e normal ceea ce se intampla, am discutat cu Marko si mi-a zis ca lucrurile s-au asezat si ca nu vor mai fi probleme. Asa ca am mai facut o rezervare. In tara nu avem locatii asa bune pe o raza de 350 km, pana la Varlaam sau Tancabesti pierzi juma de zi sa ajungi, in Ungaria la Harsany e circuit inchis, mai usor te faci notar public decat sa prinzi un stand bun acolo, Nagykallo nu mai e ce a fost, in Serbia Paliciul e praf, la Mika aproape in fiecare weekend concurs, Beloblato a murit, la Cepel daca mergi din mai pana in octombrie e discoteca in aer liber la plaja de vis a vis......deci ramane Pelagicevo, cu toate riscurile aferente. Eu nu imi permit sa dau cu piciorul la o asemenea locatie.....si nici nu am dat mita, si nici suveniruri....sau ce scrii tu acolo.
Tu daca mergeai totusi la Pela, eveai unde sa pescuiesti, crede-ma. Dar tu ai ales sa te contrezi cu Marko si sa va certati. Poate tu esti deja satul de Pela ;)
Fiecare cu preferintele lui. Fir intins.

_________________
slowly we rot....by Obituary


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pelagicevo- Bosnia
MesajScris: Mie Iun 07, 2017 10:48 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Mar 18, 2014 11:15 pm
Mesaje: 594
Localitate: Arad
Nu am avut nici o solutie , Marko a zis ca balta ii inchisa si punct ... cum sa nu ma contrez cu el ?! si dupa aia sa aflu ca la altii le-a zis ca el mi-a oferit alte locuri sau alta perioada si alte minciuni.

Baiatu ala minte mai mult decat spune adevarul si va imbarliga cum vrea el , acuma voi puteti crede ce vreti voi si pe banii vostrii puteti face ce vreti da am ajuns romanii bataia de joc al unui copil ...

Mie unul nu imi convine sa isi bata nimeni joc de mine si merg la pescuit sa ma relaxez si sa stau linistit nu sa merg pe balta cand vrea unu altu cand eu am rezervare clara cu banii dati sau sa ma mut de 2-3 ori intr-o saptamana sau sa gasesc pe altcineva pe locul rezervat de mine .

Nu sunt satul de balta , a fost singura balta pe care imi doream sa mai pescuesc dupa o saptamana petrecuta acolo , in rest dupa o saptamana ma satur de pescuit , a fost balta mea preferata dar nu sunt bataia de joc a nimanui si poate sa aibe si pestii de la euroaqua ca nu sunt interesat , locatii sunt destule ... in Croatia pe langa Zagreb ai 4-5 lacuri care dau ceata la pestii de pe pelagicevo , poate nu ca si frumusetea lacului da la pesti sigur , in ungaria la fel sunt 3-4 lacuri unde nu isi bate nimeni joc de tine, de timpul tau , de rezervarea ta ... acuma ca toti asteapta mura in gura si informatii despre o locatie sa mearga ii altceva ... dar nu se termina pescuitul si nici nu incepe cu pelagicevo

_________________
Roland KR.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 84 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 113 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: