CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 9:04 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 89 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Produse sub lupă
MesajScris: Vin Mar 18, 2022 12:27 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 05, 2014 7:38 am
Mesaje: 1263
Localitate: București
PRODUSE SUB LUPĂ: BAIT FLOSS PENTRU ATAȘAREA MOMELII

Bait Floss-ul reprezintă o alternativă la opritoarele pentru momeli. Atașarea momelii se face simplu și rapid, iar opritorul făcut din floss este mic și rezistent. Se poate folosi cu diverse momeli și monturi, indiferent de mărimea momelilor. Principalul beneficiu al Bait Floss-ului, comparativ cu opritoarele de momeli, este la monturile cu fir de păr.

https://youtu.be/KDeVtX5gRRI


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Produse sub lupă
MesajScris: Mar Mar 22, 2022 1:18 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 05, 2014 7:38 am
Mesaje: 1263
Localitate: București
CUTIE ACCESORII NGT BLACK 7+1

Dacă ne place să avem accesoriile în ordine sau măcar să le ținem împreună, NGT Black 7+1 este o cutie mare care, pe lângă cele șapte cutii incluse (șase pentru accesorii și una pentru monturi), poate fi compartimentată conform nevoilor cu ajutorul separatoarelor.

https://youtu.be/ogUQISjGlYM


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Produse sub lupă
MesajScris: Vin Mar 25, 2022 12:11 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 05, 2014 7:38 am
Mesaje: 1263
Localitate: București
PROTECȚIE DEGET ÎN LANSARE - FINGER STALL

Protejarea degetului cu care ținem firul înaintea lansării este importantă, mai ales când avem fir textil pentru înaintaș sau ca fir principal și executăm lansări în forță, cu plumbi grei. Fără protecție, riscul rănirii degetului este foarte mare, caz în care partida de pescuit se compromite. Pentru a evita accidentele, putem folosi degetare sau mănuși.

https://youtu.be/Rn1Dlf3uyuI


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Produse sub lupă
MesajScris: Mar Mar 29, 2022 2:37 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 05, 2014 7:38 am
Mesaje: 1263
Localitate: București
GEANTĂ SHIMANO TRIBAL TACTICAL FULL COMPACT CARRYALL

Shimano Tribal Tactical Full Compact Carryall este o geantă compactă, dar încăpătoare, care se livrează împreună cu cinci genți de accesorii: trei mari și două mici. Făcând parte din gama de bagajerie modulară, în geanta mare se pot aranja și organiza gențile de accesorii în funcție de necesități, fără a risipi spațiul. În plus, are curele reglabile pe capac (pentru a transporta diverse obiecte, cum ar fi, cutia de accesorii sau haine) și găici în partea din față (pentru atașarea altor genți din gamă sau transportarea picheților).

https://youtu.be/v-rq9FusEpU


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Produse sub lupă
MesajScris: Vin Apr 01, 2022 11:10 am 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 05, 2014 7:38 am
Mesaje: 1263
Localitate: București
MULINETĂ OKUMA CUSTOM BLACK FEEDER

Okuma Custom Black Feeder este cea mai populară și apreciată mulinetă de feeder de clienții magazinului, pe baza numărului de comentarii pozitive din pagina produsului. Prețul, materialele folosite, tehnologiile încorporate, tamburul de rezervă din aluminiu și garanția de doi ani acordată de producător sunt elementele de atracție la această mulinetă, disponibilă în două mărimi: 4000 și 5500.

https://youtu.be/kiyktuw9kaM


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Produse sub lupă
MesajScris: Vin Apr 15, 2022 11:05 am 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 05, 2014 7:38 am
Mesaje: 1263
Localitate: București
MULINETĂ OKUMA T-REX

Nava amiral a mulinetelor de crap produse de Okuma în momentul de față este T-Rex 7000. La fel ca alte mulinete de crap Okuma, T-Rex este solidă, având un plus de robustețe datorită modului în care este construită. Prețul, materialele și tehnologiile încorporate fac din această o mulinetă o opțiune atractivă pentru pescarii de crap.

https://youtu.be/bju4p_j8RKo


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Produse sub lupă
MesajScris: Mar Apr 19, 2022 12:34 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 05, 2014 7:38 am
Mesaje: 1263
Localitate: București
METHOD FEEDER PRESTON ICS INLINE DISTANCE

În pescuitul la feeder, când sunt urmărite distanțele extreme în lansare, pe lângă lanseta, mulineta și tehnica adecvate, este necesar și un method feeder proiectat pentru distanță. Atributele importante sunt forma aerodinamică, stabilitatea în aer și protecția nadei în zbor și la impactul cu apa. Preston ICS Inline Distance Method Feeder îndeplinește toate aceste cerințe. Pentru încărcarea corectă a momitorului, se recomandă folosirea matriței Preston ICS Distance Method Mould.

https://youtu.be/I8_Y4qMlTXE


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Produse sub lupă
MesajScris: Vin Apr 22, 2022 5:59 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 05, 2014 7:38 am
Mesaje: 1263
Localitate: București
MULINETĂ BENZAR METHOD FEEDER 6500

Benzar Method Feeder 6500 este o mulinetă compactă și ușoară, de capacitate mare. Se livrează cu doi tamburi, ambii din aluminiu, unul de capacitate mai mică (shallow) pentru pescuit la distanțe mici sau cu fire subțiri și unul mai adânc, potrivit pentru fire groase. Deși are “Method Feeder” în nume, mulineta poate folosită și cu alt tip de momitor, inclusiv coșuleț


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Produse sub lupă
MesajScris: Mar Apr 26, 2022 11:03 am 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 05, 2014 7:38 am
Mesaje: 1263
Localitate: București
SET SWINGERE FOX ILLUMINATED EURO MK2

Sistemul de balama prin care swingerele Fox Illuminated Euro MK2 se atașează rapid, simplu și sigur de linia principală (indiferent de tipul și diametrul firului) și cele două modalități de reglare a tensiunii aplicate firului acoperă o largă varietate de situații cu care ne întâlnim la pescuit. Pescuit lansat sau plantat, aproape sau departe, plumbi ușori sau grei, fire moi sau tensionate, swingerele pot fi reglate de la caz la caz, astfel încât să reducem riscul trăsăturilor fără semnalizare și alarmele false.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Produse sub lupă
MesajScris: Mar Mai 03, 2022 11:22 am 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 05, 2014 7:38 am
Mesaje: 1263
Localitate: București
MULINETĂ OKUMA INCEPTION

Okuma Inception 6000 și 8000 sunt două mulinete ușoare și compacte, raportate la mărimea lor. Ținând cont de asemănările și, în special, de diferențele dintre ele, în funcție de nevoile specifice, 6000 sau 8000 poate fi alegerea potrivită pentru situația dată.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 89 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron