CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Mar Mar 19, 2024 5:09 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Montura Blow Out
MesajScris: Mie Feb 03, 2021 6:07 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Am publicat astazi un articol scris de Kevin Nash despre montura Blow Out. Vedeti: Montura Blow Out.

Articolul mi se pare interesant din cel putin doua motive si va recomand sa-l cititi, mai ales daca sunteti pasionati de monturi. In primul rand, la orice montura, e util sa cunosti punctul de vedere al celui care a inventat-o. Articolele lui Kevin Maddocks despre montura cu fir de par, Jim Gibbinson despre line-aligner, Steve Renyard despre montura Withy Pool sau Kevin Nash despre montura Blow Out sunt materiale de referinta pentru ca sunt scrise de cei care le-au inventat. 

In al doilea rand, comentariile lui Kevin Nash asupra monturii ascund elemente de detaliu pe care putini pescari le cunosc. De exemplu, in general se stie ca, la versiunea cu varnis, varnisul e gandit sa functioneze ca martor al trasaturii, dar acelasi lucru e valabil si pentru versiunea cu anou in varianta ei initiala. 

O precizare in privina numelui monturii. Kevin Nash a numit-o Blow Out. Altii (cum ar fi Tim Paisley) au numit-o Blow Back. Ca si la alte monturi, numele care s-a impus a fost cel folosit constant in presa crapista, pentru ca avea cea mai mare expunere. Ambele nume se refera la aceeasi montura.


Fişiere ataşate:
Kevin Nash - Montura Blow Out.jpg
Kevin Nash - Montura Blow Out.jpg [ 154.85 KiB | Vizualizat de 5244 ori ]

_________________
http://carponline.ro
Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron