CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mai 09, 2024 9:03 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Boiles asemanator cu BFM
MesajScris: Lun Mar 03, 2014 9:26 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Iun 03, 2013 8:57 pm
Mesaje: 191
Localitate: Turda
Sunt in cautarea unui tip de boiles asemanator cu BFM si la un pret mai accesibil . aveti cunostinta de asa ceva ? doresc sa-l folosesc intr-o nadire masiva si ca si nada principala (de carlig , pe banda solubile , in saculeti ,plasa pva sa afolosesc BFM)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Boiles asemanator cu BFM
MesajScris: Mar Mar 04, 2014 7:57 am 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
Nicu, incearca sa faci o comanda direct la Nutrabaits pentru cea mai mare cantitate de BFM pe care ti-o poti permite. BFM-ul se vindea la saci de 25kg, banuiesc ca optiunea asta n-a disparut.

Altfel, e putin probabil sa gasesti un mix asemanator (adica folosind aproximativ aceleasi ingrediente). Fishmeal-uri cu Robin Red sunt o multime, dar n-am dat inca peste niciunul care sa semene cu BFM, ceea ce nu inseamna ca altele nu sunt foarte bune.

Sincer sa fiu, nici BFM nu prea mai seamana cu BFM in ceea ce priveste boiliesurile shelf-life pe care le vad prin magazine. Acum zece ani, aveau o culoare visinie inchisa si mata, acum sunt rosii cu multe puncte galbene, probabil de egg-biscuit. Nu stiu daca au intervenit schimbari si in mix, n-am mai dat cu el de foarte mult timp.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Boiles asemanator cu BFM
MesajScris: Mie Mar 05, 2014 1:40 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Iun 03, 2013 8:57 pm
Mesaje: 191
Localitate: Turda
Multumesc Vlad,
am sa incerc varianta propusa de tine.

cat despre BFM in comparatie cu alte bile este boilesul(Mixul) care mi-a oferit cea mai mare satisfactie timp de 8 ani (nu zic ca este cel mai bun) an de an rulez in jur de 30-50 kg (impreuna cu colegul)de BFM. Am mai folosit si alte mixuri , dar poate pestele nu a mancat atunci , poate nu am ales locul corect , undeva poate am gresit la sondare nadire montura ,poate nu am avut suficienta rabdare cu el.

inafara de diferenta de anul trecut la culoarea mixului (cel la galeata cu cel la punga) nu am observat alte diferente .


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: