CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Vin Mar 29, 2024 1:50 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Shimano Casting Day 2019 - Cluj
MesajScris: Sâm Sep 14, 2019 4:20 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Duminica 22 septembrie, de la ora 11.00, vom avea o intalnire Shimano Casting Day langa Cluj, la Iaz Martinesti.

Vor fi disponibile pentru teste cinci lansete din clasa Intensity: TX2, TX5, TX7, TX9A si TX Ultra. Lansetele vor fi echipate cu mulinete Shimano Ultegra si SpeedMaster, incarcate cu fir Sufix Ultra Knot si inaintas Power Pro.

Mihai Perianu, consultant Shimano Romania, va sustine o scurta demonstratie de casting la inceputul intalnirii.

Cei interesati sa participe sunt rugati sa trimita un email de confirmare pe adresa contact@carponline.ro.

Participantii sunt rugati sa-si aduca degetare.


Fişiere ataşate:
Shimano Casting Day Cluj 2019.jpg
Shimano Casting Day Cluj 2019.jpg [ 209.51 KiB | Vizualizat de 8404 ori ]

_________________
http://carponline.ro
Sus
 Profil  
 
MesajScris: Lun Sep 23, 2019 7:04 am 
Neconectat

Membru din: Dum Sep 22, 2019 2:51 pm
Mesaje: 1
Buna ziua,
Fiind prima mea postare am sa ma si prezint.
Ma numesc Andrei Lenart, sunt din Cluj-Napoca si ieri am luat parte la evenimentul ‘Shimano Casting Day’.
Multumesc pe aceasta cale organizatorilor cat si prezentatorului Mihai Perianu,care a avut rabdare si a dat dovada de profesionalism in prezentarea echipamentelor.
Din punctul meu de vedere este un eveniment foarte avantajos pentru cei care sunt in cautare de echipament de pescuit,dar mai ales in cautarea lansetei potrivite.
Sunt posesor de Shimano TX7 si cu aceasta ocazie am reusit sa incerc si alte lansete Shimano, ajungand la concluzia ca pentru mine,lanseta Shimano TX7 este cea mai potrivita.
Imbucurator a fos si faptul ca am avut participanti de toate varstele, cel mai tanar avand 13 ani.
Este prima data pentru mine cand vad produsele de camping Carp Spirit si pot spune ca se ridica la nivelul producatorilor de top,exceptie facand cortul, care la o prima vedere este peste multe alte corturi din segmentul sau.Pretul deasemenea,imbatabil.

Multumim Normark si tuturor celor implicati pentru interesul acordat cerintelor clientilor dumneavoastra.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Lun Sep 23, 2019 8:57 am 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Andrei, bine ai venit pe forum si multumim pentru feedback. Ma bucur ca intalnirea de la Cluj a fost utila.

L-am rugat pe Mihai Perianu sa posteze cateva concluzii dupa ce se intoarce de la Cluj - probabil azi sau maine. 

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Lun Sep 23, 2019 7:35 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Mar 15, 2018 5:53 pm
Mesaje: 18
Multumiri tuturor celor care au venit duminica la Shimano Casting Day, la Martinesti Iaz, langa Cluj. A fost o intalnire relaxata si agreabila. Au participat aproximativ 35-40 de pescari.

Participantii au putut testa cinci lansete de distanta Shimano Tribal - TX2, TX5, TX7, TX9A, TX Ultra. Toate lansetele au fost in versiunea Intensity de 3,90m/3,5lb. La capitolul noutati, participantii au putut testa noua mulineta SpeedMaster 14000 XTC. S-a aruncat pe apa, nu s-au masurat distante, dar toata lumea a testat lansetele cum a vrut si lansetele au facut fata fara probleme. Lanseta care a iesit in evidenta si de care majoritatea participantilor au fost incantati a fost TX5.

Pentru mine, a fost o experienta placuta datorita atmosferei amicale. Multe multumiri administratiei lacului, care ne-a pus la dispozitie zona de casting.

_________________
https://www.facebook.com/Mihai-Perianu-546160265831924/


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: