CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 10:37 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
MesajScris: Lun Aug 24, 2020 11:24 am 
Neconectat

Membru din: Sâm Aug 22, 2020 10:41 pm
Mesaje: 2
Salutare tuturor...
Incerc sa adun cat mai multe informatii pentru a avea o sansa in aceasta partida pe un stand care pare un lac separat si care are o intindere foarte mare. Voi fi singur la aceasta partida si sunt constient ca va fi nevoie de foarte multa munca pentru a obtine rezultate. Munca nu ma sperie si sunt dispus sa fac toate eforturile de care sunt in stare pentru a avea ce fotografia si pentru a-mi bate recordul de 27,2 kg la crap comun obtinut tot pe acest lac pe standul A7 in primavara aceasta.
Daca aveti timp si dispozitia necesara astept ceva sfaturi, poate chiar o poza cu harta batimetrica cu ceva locuri marcate ca punct de plecare in aceasta parida.
Sunt convins ca si Madalin si Brad ma vor ajuta cu sfaturi odata ajuns acolo dar imi place sa-mi fac temele din timp si orice informatie se poate transforma intr-un trofeu.
Pana la urma pe langa conditiile oferite si frumusetea acestui lac asta ne atrage cel mai mult ca fiecare bip sa aduca la sedinta foto un exemplar deosebit.
Va multumesc anticipat ...


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Vin Aug 28, 2020 10:27 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Bogdan, ai mai jos harta lui A9. Setarile forumului nu-mi permit sa pun o imagine la rezolutie mai mare, dar gasesti harta batimetrica la biroul administratiei - Madalin sau Brad ti-o pot arata. 

Daca ai pescuit pe Sectorul A, stii deja cum se pune problema. Locul e cel mai important lucru, plecand de la premiza ca pescarul stie ce are de facut. Daca pescarul face greseli (de exemplu, nadeste prea mult), atunci poate sa-si rateze partida indiferent de loc, dar presupunand ca ai invatat stilul de pescuit pe Varlaam nu-ti ramane decat sa pui accent pe localizare si sa cauti pestele pe toata durata partidei.

Brad a pescuit mult pe A9 si e un foarte bun cunoscator al standului. Roaga-l sa-ti dea cateva sugestii la inceputul partidei, tinand cont si de situatia standului in momentul respectiv.


Fişiere ataşate:
Varlaam - stand A9.jpg
Varlaam - stand A9.jpg [ 71.15 KiB | Vizualizat de 3795 ori ]

_________________
http://carponline.ro
Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mie Sep 02, 2020 11:26 am 
Neconectat

Membru din: Sâm Aug 22, 2020 10:41 pm
Mesaje: 2
Este clar ca cele mai proaspete informatii le voi obtine la fata locului dar si acesta harta, chiar si la rezolutie mai mica ma ajuta sa ma orientez si sa stiu ce sa caut sub apa.
Multumesc penru harta si sfaturi.

AMR 17... :)


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: