CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Vin Mai 24, 2024 7:29 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 22 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Husa individuala sau 4+4
MesajScris: Lun Noi 11, 2013 7:29 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 27, 2013 6:20 pm
Mesaje: 256
Localitate: Roma
Eu dupa experienta avuta cu ceva timp in urma cu o husa 4+4 modificata,m-am hotarat in sfarsit sa-mi iau,dar dupa sarbatori odata cu lada/cutia porbagaj,un sistem Fox Royale Fodero Quiver Combo.Consider ca este mult mai practic acest sistem de huse individuale,decat o singura husa 4+4.Ma gandesc ca pe timp de ploaie la plecare cand strang lansetele,nu mai trebuie sa ma chinui cu ditamai husa,sa vad pe unde o asez sa nu se murdareasca cu noroi...in masina o pot aseza mult mai bine,iar in timp pot schimba husa la care apar eventuale defecte!...plus ca mai am si optiunea sa pot lua cu mine doar cate lansete doresc,fiind protejate mult mai bine in husele individuale!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Husa individuala sau 4+4
MesajScris: Mie Noi 27, 2013 3:23 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 31, 2013 6:48 pm
Mesaje: 23
Localitate: Bucuresti
Dupa mai multe teste/incercari cu diferite variante de huse am cumparat huse individuale.
Mi se par cea mai potrivita alegere in ceea ce priveste econimia de spatiu.
Pana la urma partea practica a cedat in fata aspectului.
Multumesc tuturor pentru sfaturi.

Fir intins!

_________________
C.S. CARP ZONE


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Husa individuala sau 4+4
MesajScris: Mar Ian 14, 2014 11:55 am 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 27, 2013 6:20 pm
Mesaje: 256
Localitate: Roma
Salutare,
A sosit timpul sa-mi iau husele individuale + un quiver combo,dar nu stiu ce sa aleg dintre Trakker NXG si Fox Royale?Cele de la Fox sunt compartimentate ca NXG?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Husa individuala sau 4+4
MesajScris: Vin Feb 07, 2014 1:29 am 
Neconectat

Membru din: Mar Feb 04, 2014 1:29 am
Mesaje: 12
Localitate: Bucuresti
Eu folosesc huse individuale Nomad de la Nash. Lansetele de 3.90 cu inele de 50 echipate cu BBLC XTA incap perfect. Sa nu mai amintesc de material si fermoar...ambele pentru "razboi" ;) !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Husa individuala sau 4+4
MesajScris: Vin Feb 07, 2014 7:05 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 27, 2013 6:20 pm
Mesaje: 256
Localitate: Roma
Marius,husele individuale Nomad de la Nash,sunt compartimentate?La mulinete strangi manivela?
Multumesc! :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Husa individuala sau 4+4
MesajScris: Sâm Feb 08, 2014 12:06 am 
Neconectat

Membru din: Mar Feb 04, 2014 1:29 am
Mesaje: 12
Localitate: Bucuresti
Nash Nomad indiviudale nu sunt compartimentate iar mulinetele incap perfect cu manivela stransa. Tot echipamentul incape perfect iar din punctul meu de vedere este destul de bine protejat. Ca sa-ti faci o idee eu am Free Spirit E-Class Gold de 3,90 si inel de 50 echipate cu BBLC XT-A...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Husa individuala sau 4+4
MesajScris: Dum Feb 09, 2014 10:34 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 24, 2014 10:41 am
Mesaje: 102
Localitate: Bucuresti
Husa mea 4+4 a cam imbatranit si vreau sa o schimb. Asa ca am vrut sa fac si eu trecerea la huse individuale, dar m-am lovit de urmatoarea problema. Nu mai aveam unde sa pun minciogul si lanseta de nadire. Asa ca am renuntat la idea cu individualele si studiez modele de 4+4 sa vad ce aleg.

_________________
Parerea mea: "Noi sa fim sanatosi, ca pestele oricum e acoperit de apa!"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Husa individuala sau 4+4
MesajScris: Dum Feb 09, 2014 11:15 am 
Neconectat

Membru din: Vin Mai 03, 2013 9:11 pm
Mesaje: 32
Salut, husa de la prologic monster green hold de 4+4 e o alegere de luat in considerare. Incap in ea 4 lansere echipate cu mulinete,eu am bbrlc modelu vechi, si 4 lansete fara mulinete plus ca mai are 2 buzunare laterale destul de incapatoare ptr minciog sau picheti sau chiar umbrela. Numai bine ps. Eu am portbagaj pe masina si acolo o pun,in masina nu are loc mai ales daca sunteti 2, ma refer la modelu meu de masina tip berlina.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Husa individuala sau 4+4
MesajScris: Dum Feb 09, 2014 11:51 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Dec 12, 2013 3:23 am
Mesaje: 29
Localitate: Bucuresti
max-carpfishing scrie:
Eu dupa experienta avuta cu ceva timp in urma cu o husa 4+4 modificata,m-am hotarat in sfarsit sa-mi iau,dar dupa sarbatori odata cu lada/cutia porbagaj,un sistem Fox Royale Fodero Quiver Combo.Consider ca este mult mai practic acest sistem de huse individuale,decat o singura husa 4+4.Ma gandesc ca pe timp de ploaie la plecare cand strang lansetele,nu mai trebuie sa ma chinui cu ditamai husa,sa vad pe unde o asez sa nu se murdareasca cu noroi...in masina o pot aseza mult mai bine,iar in timp pot schimba husa la care apar eventuale defecte!...plus ca mai am si optiunea sa pot lua cu mine doar cate lansete doresc,fiind protejate mult mai bine in husele individuale!


Ai perfecta dreptate alegerea cea mai buna sunt husele individuale. Eu am trakker nxg si sunt si mult mai bine protejate si mult mai practice husele individuale. Am avut daiwa infinity si dupa 2 partide am vanduto pt ca stau cam inghesuite si e si foarte mare.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Husa individuala sau 4+4
MesajScris: Dum Feb 09, 2014 12:03 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 564
Localitate: Timisoara
De 3 ani folosesc huse individuale.....de la Pelzer, foarte groase, cu intaritura si la baza si la varf, lansete cu inel de plecare de 50 si BBLC-uri....sunt foarte multumit de ele ;) Inca un plus, au fermoarul pe toata lungimea husei.

_________________
slowly we rot....by Obituary


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 22 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: