CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 11:44 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Barca pneumatica
MesajScris: Dum Oct 03, 2021 6:22 am 
Neconectat

Membru din: Mar Sep 13, 2016 10:00 am
Mesaje: 98
Salutare
Doresc sa cumpar și eu o barca pneumatica, o folosesc doar pt plantat la varlaam și poate și o data pe an in delta pentru nadit..
Necunoscând exact, și nemaiavând una, nu vreau nici sa plătesc o grămada de bani dar nici sa iau una și sa nu ma ajute la ce vreau eu sa o folosesc.. căutând pe net, forumuri cât mai multe informații am ajuns la 2 modele de barca(pentru ca, Carp spirit black boat 2,40m nu am mai găsit-o prin niciun magazin, aceasta fiind singurul model care l-am condus), m-am oprit la 2 modele

1. BARCA PNEUMATICA ALLROUNDMARIN KIWI 249 + PODINA, 249CM
2. BARCA PNEUMATICA CARP SPIRIT BLACK BOAT WI, 240CM

Vreau sa știu dacă are cineva, sau a folosit modelele acestea și poate sa ma ajute cu un sfat, și dacă se merita cei 800 de lei in plus la Carp spirit pentru ceea ce vreau eu..
Multumesc și aștept puțin ajutor


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Barca pneumatica
MesajScris: Lun Oct 04, 2021 1:12 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Sep 13, 2016 10:00 am
Mesaje: 98
Știe cineva dacă podina de la CRP spirit este rigida? Ca cei de la magazin nu știu, și nici in descriere nu scrie, scrie doar ca este gonflabila


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Barca pneumatica
MesajScris: Lun Oct 04, 2021 5:14 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Dec 19, 2013 12:54 pm
Mesaje: 437
Salut
Daca ar fi sa-mi iau acum alta barca m-ar interesa urmatoarele aspecte: greutatea si spatiul necesar transportului. In functie de buget studiezi oferta existenta si alegi ce-i mai bun in banii pe care ii ai.
Pe langa producatorii pe care i-ai scris ar mai fi ucrainienii(Kolibri, Storm, etc) si Raptor. Ti-am dat doar aceste exemple deoarece au importatori aici. Pt mine acest lucru e important pentru viitoare accesorizari, piese de schimb si chiar ajutor la reparatii daca e cazul.
Ca si aspecte tehnice: musai chila gonflabila. Apoi conteaza grosimea materialului si marimea balonului.
Ca si feedback: m-am "dat" cu un Carpspirit blackboat de 1,80 in Delta si nu mi-a placut deloc cum se misca si cum e facuta. Ideal e ca inainte de-a cumpara ceva macar sa ajungi sa vezi barca umflata.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Barca pneumatica
MesajScris: Mar Oct 05, 2021 8:58 am 
Neconectat

Membru din: Sâm Mar 08, 2014 1:40 pm
Mesaje: 87
Localitate: Brasov
Black Boat de 2.40 este perfecta ptr Varlaam .... O poti lua in considerare si pe cea de 2.30 cu podina rigida de aluminiu daca o mai gasesti.

_________________
Dragos C. - Brasov


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Barca pneumatica
MesajScris: Mie Oct 06, 2021 5:21 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Sep 13, 2016 10:00 am
Mesaje: 98
Multumesc mult de răspunsuri, cea de la Carp spirit nu era pe nicăieri pe stock și mi-au răspuns mai târziu, iar cu ajutorul celor de la magazinul marele pescar am achiziționat o barca fox de 2.40m, pentru ce am eu nevoie este de-ajuns..
Aștept sa văd cum se comporta zilele urmatoare


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Barca pneumatica
MesajScris: Sâm Oct 09, 2021 12:30 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Carp Spirit Black Boat One (de 1,8m) e un model complet diferit de vechile modele Black Boat 230 sau 270. 

Barca pe care o folosesc, Black Boat 230 (modelul vechi), s-a dovedit foarte fiabila. O am din 2016, are sase sezoane de utilizare frecventa si inca n-am avut probleme cu ea.

Noile barci Carp Spirit Black Boat WI au podina gonflabila in versiunile de 2,4m, 2,7m si 3m. Modelul de 3,2m are podina rigida din aluminiu. Montarea barcilor si instalarea podinei se pot vedea in acest film: Black Boat WI : How to set-up.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron