CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Mar Mar 19, 2024 8:14 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: actiune lansete NASH X SERIES
MesajScris: Lun Iun 14, 2021 1:13 pm 
Neconectat

Membru din: Joi Mar 14, 2019 9:49 pm
Mesaje: 117
Va salut,

Cunoaste cineva cum se comporta aceste lansete...ce actiune au si daca ofera un dril placut ?

Multumesc !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: actiune lansete NASH X SERIES
MesajScris: Dum Mar 13, 2022 9:33 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Apr 20, 2020 5:48 pm
Mesaje: 22
Sergiu Condrea scrie:
Va salut,

Cunoaste cineva cum se comporta aceste lansete...ce actiune au si daca ofera un dril placut ?

Multumesc !

salut ,am avut ocazia sa testez majoritatea lansetelor del la Nash de la 10 ft pina la 13 ft ,2,5lb ,3,5 lb .Parerea mea personala in urma caruia au esit mai mereu divergente de opinie contra colegilor si prietenilor mei de pescuit ,personal nu am observat diferente majore decit la pretul foarte ridicat confruntind prestatile lansetelor Nash ,Parere mai putin acceptata de prieteni mei detinatori si utilizatori Nash care sustin cà lansetele lor de la Nash sunt cele mai bune,concluzia mea personala ,indiferent de marca unei lansete vorbind de branduri sau case productoare afirmate ,Nash,Fox,Shimano,Daiva etc,diferenza o face librajul sau mai precis puterea si lungimea lansetei ,greutatea , echilibrarea componentelor ,mandrina ,inele ,carbon,rasinile etc depinde in ce fasa de pret este conlocata lanseta ex.Daiwa Blak widou este o lanseta din fasa economica care in comparatie cu daiwa infyniti care este o lanseta din fasa medie inalta este mult mai grea,prestatile in lansare nu mai sunt la fel cu infyniti raportate la acelasi libraj si lungime,la fel se intimpla si cu Shimano luind 2 lansete fasa economica tx1 fasa medie inalta tx5 ,tx1 este mai grea iar prestatilie in dril si lasat nu sunt la fel relative al acelasi libraj si lungime,la fel si cu lansetele Nash care au in fasa inalta lanseta Nash Scope cu un blank in 30 ton acoperite cu o fasa 1k acelasi material si procedeu de constructie a fost utilizat de Shimano pe Velocity lansete situate in fasa economica ,diferenta intre Nash scope si Velocity di Shimano este pretul de 3/4 ori mai mare pe care il are Nash Scope exemplu concret ,Nash scope 400 euro ,Velocity Shimano 100/150 euro


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: