CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Sâm Apr 27, 2024 4:43 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Shimano Aerlex XTA Spod
MesajScris: Mar Sep 03, 2013 10:25 am 
Neconectat

Membru din: Joi Aug 22, 2013 12:00 pm
Mesaje: 10
Localitate: Bacau
Buna ziua tuturor, am o intrebare la cei care au folosit sau vazut mulineta aceasta, daca se poate folosi si la pescuitul propriu zis, deoarece am 4 bblc xta, si nu am tamburi de rezerva, si ma tenteaza sa folosesc si fire fluo, si as dori sa imi cumpar 4 buc de aerlex xta spod, sa le pun fire fluo, am o singura mulineta si imi place la nebunie cum arata, cred ca ar face fata cu brio si la pescuit, voi ce parere aveti? Multumesc anticipat


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Aerlex XTA Spod
MesajScris: Mar Sep 03, 2013 3:16 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
adrian1988 scrie:
am o intrebare la cei care au folosit sau vazut mulineta aceasta, daca se poate folosi si la pescuitul propriu zis


N-am folosit Aerlex XTA Spod, dar in mod cert merge la pescuit. Mulinetele de spod sunt mulinete de pescuit obisnuite, cu un raport de recuperare ridicat, ca sa aduci spodul (sau spombul) mai repede la mal. Asta-i tot.

Inainte sa apa titulatura de "mulineta de spod" pe anumite modele, orice mulineta obisnuita cu angrenaj decent putea fi folosita ca mulineta de spod.

adrian1988 scrie:
am 4 bblc xta, si nu am tamburi de rezerva, si as dori sa imi cumpar 4 buc de aerlex xta spod, sa le pun fire fluo


Nu stiu daca am inteles bine: vrei sa cumperi alte patru mulinete in loc de tamburi de rezerva pentru mulinetele pe care le ai?

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Aerlex XTA Spod
MesajScris: Mar Sep 03, 2013 3:54 pm 
Neconectat

Membru din: Joi Aug 22, 2013 12:00 pm
Mesaje: 10
Localitate: Bacau
Da ati inteles bine, si am vreo 3 motive sa fac asta, primul motiv este ca le achizitionez gratis, al doilea motiv am husa pentru 8 lansete de la trakker si bblc incap cam la fix, si cred ca acestea ar sta mai bine, vreau sa incerc firele fluo si nu am acces usor la acest tip de fir, am reusit sa achizitionez doua role una de 1000de m si una de 1500m, nu mi-ar ajunge sa umplu 4 tambururi de bblc, stiu ca este varianta cu umplutura dar nu o ingit deloc :)). Plus ca am sansa sa testez 2 fire in acelasi timp 1000m de metri incap la fix la 2 tambururi de aerlex.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Aerlex XTA Spod
MesajScris: Mar Sep 03, 2013 5:15 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 27, 2013 6:20 pm
Mesaje: 256
Localitate: Roma
Aerlex XTA Spod 7000 am eu...este la fel ca varianta normala,doar ca vine cu un singur tambur,ce are 3 clipsuri pt. prinderea firului. :ugeek:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Aerlex XTA Spod
MesajScris: Mar Sep 03, 2013 6:56 pm 
Neconectat

Membru din: Joi Aug 22, 2013 12:00 pm
Mesaje: 10
Localitate: Bacau
Multumesc Vlad, pentru informatiile utile


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 117 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: