CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 9:50 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
MesajScris: Sâm Mai 11, 2019 3:57 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Feb 09, 2014 6:22 pm
Mesaje: 48
Care este diferenta intre lanseta Shimano Tribal Distance Spod 3,86m,5,5lbs,sau,Shimano Tribal Spod 3,96m,5lbs,care se incarca mai bine ,cu care se atinge distante mai mari fara sa te epuizeze ,care isi merita banii .Multumesc


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Sâm Mai 18, 2019 11:05 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Mar 15, 2018 5:53 pm
Mesaje: 18
Shimano Tribal Distance Spod este un spod foarte puternic. In antrenamentele de casting l-am incarcat cel mai bine cu 140g. Este un spod cu care poti face lanseuri foarte lungi cu o incarcatura ce depaseste 200g. Eu personal il folosesc cand vreau sa nadesc cu spombul mare. In legatura cu tehnica de folosire, cred ca mai importanta este forta pe care poti sa o imprimi in lansare decat tehnica.

Tribal Spod este spodul cu care am reusit sa castig doua concursuri de casting, un concurs in Romania si un concurs international in Bulgaria. Cel mai bine il incarc cu o greutate de 127g. Este greutatea optima pentru mine la concursurile de casting. In nadire il folosesc foarte mult cand dau cu spomburi medii. Este un spod cu care poti obtine distante mari fara sa ai nevoie de o tehnica foarte avansata si o forta foarte mare.

_________________
https://www.facebook.com/Mihai-Perianu-546160265831924/


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 27 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: