CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 9:30 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 105 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Mie Dec 06, 2017 8:05 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Apr 10, 2017 10:29 am
Mesaje: 23
Toate informatiile primite din gura altor pescari, sunt total eronate. Culmea ca s-au precizat niste lucruri chiar la un concurs, vorbe care au fost clar declaratecum ar fi scoaterea pestilor/vanzarea lacului etc.
Pe viitor sa nu cadeti si voi in aceeasi oala, cel mai bine e sa-l sunati direct pe Robi.

Lacul Sisterea ramane cum a fost si pana acum, pestii nu vor fi scosi si lacul nu va fi inchis, am vorbit la telefon acum cateva minute cu Robi la telefon. El va asteapta in aceeasi formula si la anul!

Vlad, am sa te rog frumos sa stergi postarile din care se deduc toate informatiile astea eronate.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Mie Dec 06, 2017 8:20 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Mario, multumesc pentru clarificari.

Citind postarile despre Sisterea, imi statea pe limba sa intreb daca a dat cineva vreun telefon, ca sa afle de la administratorul lacului ce se va intampla cu pestele sau cu lacul. Bine ca ati vorbit cu el si v-ati lamurit.

Nu am de ce sa sterg postarile, ele reflecta o anumita stare de fapt care ne caracterizeaza - si anume ca informatia circula de multe ori neverificata si ca administratorii lacurilor nu urmaresc forumurile si nu corecteaza informatiile gresite care pot sa apara.

Postarea ta clarifica lucrurile si ma bucur sa aud ca lacul va continua sa functioneze.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Mie Dec 06, 2017 8:38 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Apr 10, 2017 10:29 am
Mesaje: 23
Problema nu a venit doar de la mine, dar greseala mea a fost ca nu am fost in stare sa il sun in mod direct pe Robi sa il intreb exact cum sta treaba cu lacul.
Invatatura de minte pe viitor.

Scuze anticipat celor carora au citit mesajele mele si am declarat in mod eronat lucrurile.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Joi Dec 07, 2017 1:18 am 
Neconectat

Membru din: Joi Sep 11, 2014 4:19 pm
Mesaje: 43
Mario Silaghi scrie:
Mare mare pacat, asta se intampla cand un lac de genul ajunge pe o mana gresita, oamenilor carora nu le pasa de pesti/lac/oamenii din jur.

Dar de noroiul care l-ai imprastiat aici pe forum si de sfaturile tale cu cele 10 standuri, cele 2 dusuri, taxa de 1000€ i-ai spus lui Roby ???


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Joi Dec 07, 2017 10:53 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Apr 10, 2017 10:29 am
Mesaje: 23
nono scrie:
Mario Silaghi scrie:
Mare mare pacat, asta se intampla cand un lac de genul ajunge pe o mana gresita, oamenilor carora nu le pasa de pesti/lac/oamenii din jur.

Dar de noroiul care l-ai imprastiat aici pe forum si de sfaturile tale cu cele 10 standuri, cele 2 dusuri, taxa de 1000€ i-ai spus lui Roby ???


Imi pare rau ca te-am frustrat pentru simplul fapt ca in momentul in care ies la pescuit 4-7 zile, sa fiu nevoit sa fac un dus. Pe langa asta, mi-am spus punctul de vedere, cum ar fi mai ok in ochii mei si a multor pescari. Nu cred ca l-am jignit prin simplul fapt ca as prefera sa se pescuiasca de pe o parte doar. Ce tine de ‘taxa de 1000€/48h’ nu a fost ideea mea ;)

Apropo, poti sta linistit, i-am dat copy paste la tot ce se vorbeste aici.

Ca sa nu stricam topicul cu convorbiri de genul, putem continua in privat.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Joi Dec 07, 2017 12:23 pm 
Neconectat

Membru din: Joi Sep 11, 2014 4:19 pm
Mesaje: 43
In primul rand, cuvantul "frustrat" nu prea are ce cauta aici, in al doilea rand, daca este cum spui si ai fost de multe ori pe lac ar trebui sa sti ca este dus !!! Dar cel mai important lucru care m-a deranjat de fapt este ca imediat ce ai aflat niste "zvonuri" ai inceput sa arunci cu noroi (mai direct sau mai putin direct spre Roby), fara sa sti faptul ca acum vreo 8-10 ani (cand tu, mai mult ca sigur nu stiai ce inseamna carpfishing) cand balta a fost lasata in voia sortii de fostul administrator, Roby a preluat-o si datorita lui balta a fost si mai e ceea ce este azi !!!
Dupa cum se spunea mai sus:
horatiu sibianu scrie:
Se vede cat de bine il cunosti pe Robi ... de potential nici nu mai zic ...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Joi Dec 07, 2017 12:57 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Apr 10, 2017 10:29 am
Mesaje: 23
nono scrie:
In primul rand, cuvantul "frustrat" nu prea are ce cauta aici, in al doilea rand, daca este cum spui si ai fost de multe ori pe lac ar trebui sa sti ca este dus !!! Dar cel mai important lucru care m-a deranjat de fapt este ca imediat ce ai aflat niste "zvonuri" ai inceput sa arunci cu noroi (mai direct sau mai putin direct spre Roby), fara sa sti faptul ca acum vreo 8-10 ani (cand tu, mai mult ca sigur nu stiai ce inseamna carpfishing) cand balta a fost lasata in voia sortii de fostul administrator, Roby a preluat-o si datorita lui balta a fost si mai e ceea ce este azi !!!
Dupa cum se spunea mai sus:
horatiu sibianu scrie:
Se vede cat de bine il cunosti pe Robi ... de potential nici nu mai zic ...

Cand am vorbit in general, ma refeream strict la acel ‘domn primar’ de care se stie sau se stia ca detine lacul. Cu Robi nu am avut nici macar 1 problema niciodata sau de cum isi face treaba. Ma bucur pt tine ca stii de peste 10 ani de carpfishing. Ai mare dreptate, nu stiam ce si cum a fost lacul, dar nici pe departe nu am zis un cuvant rau despre Robi. Nu au fost imediate zvonurile, pur si simplu s-au auzit prea des si din gura multor persoane. Mi-am recunoscut greseala si m-am consultat in mod direct cu el aseara asa cum am mentionat mai sus.

Parerea mea a fost strict personala legata de acele 10 standuri pentru ca au fost momente cand eram pe lac cu pescari in fata noastra care pescuiau pe patul nostru de nada, nu aveam nimic impotriva pana in momentul in care aruncau cate 50-100 se bulgari cu catapulta/spomb etc si nu aveam trasaturi 2 zile, loc care dadea peste pana sa ajunga acei pescari acolo. Nu trebuia luata ca o ura din partea mea simplul fapt ca mi-as fi dorit ca lacul sa aiba o presiune mai scazuta din partea pescarilor.

Cum ziceam adineaori, nu e nevoie sa mai adaugi ‘noroi’ (vorba ta) asupra faptului ca eu am scris anumite lucruri. Mi-am cerut scuze in fata tuturor, am facut si public lucrul asta. Puteai printr-un gest normal si firesc sa imi scrii in privat (omu’ vezi ca faci o greseala, nu stii niste informatii cheie in subiectul Sisterea). As fi inteles mult mai usor si fara cuvinte cu subinteles flegmatic sau ironii. Spun lucrurile astea pentru ca un alt utilizator al forumului mi-a scris in privat si m-a intrebat daca ar putea sa il sune pe Robi pentru niste rezervari la anul, fara sa mai adauge aici comentarii. In fine, sper ca am reusit sa clarific toate neintelegerile astea si daca e nevoie sa imi mai cer scuze, o fac cu usurinta pentru ca sunt om si daca gresesc imi recunosc greseala si vin si cu scuzele de rigoare.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Vin Dec 08, 2017 5:23 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Dec 19, 2013 3:10 pm
Mesaje: 307
Localitate: Cluj-Napoca
Personal si eu mi-as dori sa delimiteze altfel standurile. Mi se pare o prostie sa nu ai capat (balizate) si sa fie intercalate cum sunt acum. Poate la anul tine cont Robi si de parerile altora.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Dum Feb 04, 2018 10:40 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 561
Localitate: Timisoara
Salutare.
Primii fulgi de nea au adus de azi-noapte si primii crapi pe Sisterea. Nu sunt mari dar timp mai este pana marti-miercuri.
Capturile apartin maniacului de Cipi Szabo care nu-i prea intreg la minte: :lol:


Fişiere ataşate:
FB_IMG_1517732261302.jpg
FB_IMG_1517732261302.jpg [ 76.07 KiB | Vizualizat de 9666 ori ]

_________________
slowly we rot....by Obituary
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Lun Feb 05, 2018 12:53 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 561
Localitate: Timisoara
Vreme buna......


Fişiere ataşate:
FB_IMG_1517826744442-800x600.jpg
FB_IMG_1517826744442-800x600.jpg [ 152.8 KiB | Vizualizat de 9572 ori ]
FB_IMG_1517826768366-800x600.jpg
FB_IMG_1517826768366-800x600.jpg [ 112.22 KiB | Vizualizat de 9572 ori ]

_________________
slowly we rot....by Obituary
Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 105 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: