CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 5:27 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 105 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Vin Dec 01, 2017 12:50 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 561
Localitate: Timisoara
Daca-i asa, e trist.
Incredibil cu noi, romanii, stim sa ne batem joc de tot ce avem fain. Si parca vad ca la Diosig o sa fie numai concursuri.... :evil:

_________________
slowly we rot....by Obituary


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Vin Dec 01, 2017 2:45 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Apr 10, 2017 10:29 am
Mesaje: 23
Ai mare dreptate. Din pacate cam asta a ajuns un lac cu o amprenta total deosebita, cat se poate de salbatica pentru un lac "administrat". Desi am avut nenumarate partide acolo, nu am reusit sa prind nici macar 1 peste sarit de 10kg dar am continuat sa merg cu mare drag in primul si primul rand pentru linistea oferita si peisajele pe masura. Cert este ca am fost martor acum 2 ani la prima mea iesire pe lac cand a fost capturat trofeul lacului, acel solzos care pe vremea aceea a cantarit 27.5kg :)
Aproximativ 3-4 prieteni/cunostinte a prins acelasi peste chiar daca au facut 1 singura partida acolo si pe urma nu s-au mai intors, noi am fost poate si de 5-6 ori/an in sesiuni de minim 3 zile dar au fost in zadar.
Mare mare pacat, asta se intampla cand un lac de genul ajunge pe o mana gresita, oamenilor carora nu le pasa de pesti/lac/oamenii din jur.
Imagine

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Sâm Dec 02, 2017 10:36 am 
Neconectat

Membru din: Dum Feb 09, 2014 6:22 pm
Mesaje: 48
De cand a preluat lacul Dl. Robi nu a făcut mare lucru acolo ,doar la început a populat cu niște ciortani de 1-3kgsi cam atât ,Pesti mari din Sisterea sint acolo de multă vreme poate de pe vremurile comuniste


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Sâm Dec 02, 2017 11:44 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Apr 10, 2017 10:29 am
Mesaje: 23
Da, asa este Valy.. Vorba colegului meu Adi, putea sa faca 10 standuri maxim, sa se pescuiasca doar de pe partea cu padurea, amenajarea standurilor mai bine, 2 cabine de dus la intrare si o strictete mai ridicata. Era un lac de vis..

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Sâm Dec 02, 2017 12:25 pm 
Neconectat

Membru din: Joi Mar 13, 2014 12:40 pm
Mesaje: 305
Localitate: Cluj-Napoca
Mario Silaghi scrie:
Da, asa este Valy.. Vorba colegului meu Adi, putea sa faca 10 standuri maxim, sa se pescuiasca doar de pe partea cu padurea, amenajarea standurilor mai bine, 2 cabine de dus la intrare si o strictete mai ridicata. Era un lac de vis..


Exact ... si taxa cam 1000 de Euro pe 48 de ore. Asta ca sa poata si popula de doua ori pe an cu crapi sariti de 20 de kg.
Este foarte usor sa ne dam acum cu parerea despre munca cuiva care singur si asa cum a putut si si-a permis el mai bine a tinut lacul in viata cativa ani buni. Sisterea avea soarta pecetluita de un an, doi si doar datorita lui Robi a ramas deschis atata timp.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Sâm Dec 02, 2017 1:28 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Feb 09, 2014 6:22 pm
Mesaje: 48
Totuși un lucru este bun ca poate Pești vor ajunge in balta Diosig.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Sâm Dec 02, 2017 6:18 pm 
Neconectat

Membru din: Joi Mai 09, 2013 9:47 am
Mesaje: 101
Localitate: SATU MARE
Problema la Sisterea nu e Roby e cretinul ala de vice ce detine lacul un nebun cu acte in regula care nu se satura de bani


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Dum Dec 03, 2017 12:38 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Apr 10, 2017 10:29 am
Mesaje: 23
horatiu sibianu scrie:
Mario Silaghi scrie:
Da, asa este Valy.. Vorba colegului meu Adi, putea sa faca 10 standuri maxim, sa se pescuiasca doar de pe partea cu padurea, amenajarea standurilor mai bine, 2 cabine de dus la intrare si o strictete mai ridicata. Era un lac de vis..


Exact ... si taxa cam 1000 de Euro pe 48 de ore. Asta ca sa poata si popula de doua ori pe an cu crapi sariti de 20 de kg.
Este foarte usor sa ne dam acum cu parerea despre munca cuiva care singur si asa cum a putut si si-a permis el mai bine a tinut lacul in viata cativa ani buni. Sisterea avea soarta pecetluita de un an, doi si doar datorita lui Robi a ramas deschis atata timp.


Calm. Nu am spus ca Robi e faptasul pentru care a ajuns lacul asa sau ca ajunge unde ajunge. Am precizat doar ce se putea face din lac, ca a fost sub conducerea lui X Z. Era vorba doar de potentialul lacului.. 1000€/48 ore. Bun raspuns.
Il cunosc si eu oe Robi si stiu ce fel de om e stai linistit.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Dum Dec 03, 2017 9:37 am 
Neconectat

Membru din: Joi Mar 13, 2014 12:40 pm
Mesaje: 305
Localitate: Cluj-Napoca
Valy scrie:
De cand a preluat lacul Dl. Robi nu a făcut mare lucru acolo ,doar la început a populat cu niște ciortani de 1-3kgsi cam atât ,Pesti mari din Sisterea sint acolo de multă vreme poate de pe vremurile comuniste

Mario Silaghi scrie:
Da, asa este Valy..

Se vede cat de bine il cunosti pe Robi ... de potential nici nu mai zic


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Dum Dec 03, 2017 10:46 am 
Neconectat

Membru din: Dum Feb 09, 2014 6:22 pm
Mesaje: 48
Sa înțelegem ca balta este a Dl.Viceprimar Din Sisterea sau Oradea????


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 105 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: