CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 8:43 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 105 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Lun Iun 27, 2016 7:00 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Feb 11, 2014 9:36 pm
Mesaje: 34
Localitate: Cluj-Napoca
A fost cineva recent :?: Ma intereseaza mai ales daca nivelul ridicat al apei creaza probleme si o recomandare in alegerea standului- as prefera partea cu padurea :roll:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Mar Iun 28, 2016 7:00 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 561
Localitate: Timisoara
Suna-l direct pe administrator: Roby Nagy 0742686871
Informatii despre capturi, locuri bune, etc .poate sa-ti mai dea si Cosmin Nistea ( Rapy ) 0751902321
;)

_________________
slowly we rot....by Obituary


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Mar Iun 28, 2016 3:06 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Feb 11, 2014 9:36 pm
Mesaje: 34
Localitate: Cluj-Napoca
Roby Solticzki scrie:
Suna-l direct pe administrator: Roby Nagy 0742686871
Informatii despre capturi, locuri bune, etc .poate sa-ti mai dea si Cosmin Nistea ( Rapy ) 0751902321


Merci Roby :!:am vorbit deja cu Roby :P am si rezervare pe st.13 dar se pare ca apa e f. aproape de padure si nu stiu daca mai e macar loc de cort :!: In plus toti cei cu care am vorbit mi-au recomandat sa merg cu bile de belachan iar Roby squid cu cramberry :roll:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Mie Aug 03, 2016 12:14 pm 
Neconectat

Membru din: Joi Oct 01, 2015 10:43 am
Mesaje: 82
dariusiacob scrie:
In plus toti cei cu care am vorbit mi-au recomandat sa merg cu bile de belachan iar Roby squid cu cramberry

dai cu ambele si-ti vei da seama care-ti sunt prieteni..... :lol:, pana la urma ce ai facut?

_________________
BIG CARP HUNTER


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Dum Aug 07, 2016 4:43 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Feb 11, 2014 9:36 pm
Mesaje: 34
Localitate: Cluj-Napoca
[quote="ovideli"][quote="dariusiacob"]
dai cu ambele si-ti vei da seama care-ti sunt prieteni..... :lol:, pana la urma ce ai facut?[/quote
Am stat din 11 pana-n 14 Iulie pe standul 13,considerat a fi mai putin productiv,dar care e mai larg decat 11,unde aveam initiat rezervare ,deoarece eram 2 pescari cu 6 bete.Apa pana-n padure,
(2-3 metri peste iarba din mal) canicula,multi tantari gata sa te devoreze.
Am dat cu ambele si dupa 20 de ore avean un singur ciortan de 4.400 :oops:(belachan)- deoarece colegul cu care am fost avea deja vreo 5 pesti intre 3 si 8 +prinsi pe decatloane de 100 lei sacul ) am dat o mana de bile din sacul lui(la carlig am pus tot o decatloana de 20+ DinamiteB. marine hallibut de 15 )si imediat-cam15 min am prins un sui de 7.800 care mi-a oferit un dril de vreo 10 minute (credeam ca e stricat cantarul deoarece il estimasem la minim 10 kg.in timpul ,luptei').Pe la 5-6 exasperat de cele peste 5 ore de pauza,(atat la mine cat si la colegul care pe la 12fugise pana la Oradea dupa Autan,Algocalmin,bere si ...apa :lol: am pus un bat in stanga patului de nada cam in capul peninsulei(standul 14 era liber)si am dat cate 5-6 bile din tot ce aveam (la carlig squid decathlon si un Planet dipuit :roll:)ma asez pe scaun cu gandul ca ma va trezi partenerul cu o bere rece si dupa cateva min. de somn profund ma trezeste un run la batul cu pricina si ma-nviorez cu un ,,romanesc'' pe care-l estimez cam tot peste 7 kile(de bucurie ca m-a trezit l-am eliberat direct din apa).Lansez cu aceleasi bile si ,,strategie de nadire''trag o tigara si ultima bere calda,adorm si iar ma trezeste acelasi senzor-dau sa-ntep,batul in apa -trag de peste vreo 20 de secunde dupa care o tunde ca o racheta in iarba de pe 14 de unde recuperez montura goala :oops: Asa a inceput seria celor 5-6 ratari consecutive din urmatoarele 24 de ore,indiferent de monturi,carlige,s.a.!In ultima zi am tras batul pe care m-am incapatanat sa-l tin pe patul de nada48 de ore fara nicio trasatura, la max.50 de metri de mal,practic pescuiam in fata zonei nadite unde se intersectau valurile care veneau dinspre cele 2 braturi si am fost ,,recompensat'' cu 2 ciortani si o...ratare(in disperare de cauza am zis sa pun un carlig Korda 6,care a cedat dupa primul peste)In ultima noapte am mai scos tot din capatul peninsulei unul de vreo 4 si unul de ....7,600 care practic mi-a ,,salvat''oarecum partida deoarece s-a incapatanat sa lupte vre-un sfert de ora,cel putin de 5-6 ori a tulit-o vreo 10 m. din fata minciocului :!: Per ansamblu o partida partida satisfacatoare,pe o balta dificila,situata intr-un cadru natural deosebit,chiar mirific,un administrator pe masura,amabil,prezent tot timpul,dar fara sa deran-jeze macar cu o vorba (din spusele lui s-au prins un +20 si unul de 18 incele 3 zile),sunt nerabdator sa revin :!:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Lun Noi 07, 2016 11:26 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Oct 09, 2013 2:54 pm
Mesaje: 182
Va salut!
A pescuit cineva toamna asta pe Sisterea?
As vrea ceva detalii despre partidele recente pe acest lac.
Multumesc.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Mar Noi 08, 2016 8:32 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Dec 13, 2013 12:20 am
Mesaje: 160
Localitate: cluj-napoca
Salut, am pescuit la finalul lunii octombrie, mai precis din 27.10 până în 30.10 pe standul 9. Pot să spun că din punctul de vedere al numărului de capturi a fost o partida foarte reușită. Împreună cu partenerul meu am avut în jur de 40 de capturi. Spun în jur de 40 pt ca nu i-am contorizat exact. Doar pe cei din ultima zi care au fost peste 20 si nici in celelalte zile nu am prins rău. Din păcate nu am avut nici un exemplar mare. Sincer la cat a fost de frig eu zic ca a mers destul de bine.

_________________
http://claudiucutus.blogspot.ro/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Mar Noi 08, 2016 9:32 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Oct 09, 2013 2:54 pm
Mesaje: 182
Claudiu Cutus scrie:
Salut, am pescuit la finalul lunii octombrie, mai precis din 27.10 până în 30.10 pe standul 9. Pot să spun că din punctul de vedere al numărului de capturi a fost o partida foarte reușită. Împreună cu partenerul meu am avut în jur de 40 de capturi. Spun în jur de 40 pt ca nu i-am contorizat exact. Doar pe cei din ultima zi care au fost peste 20 si nici in celelalte zile nu am prins rău. Din păcate nu am avut nici un exemplar mare. Sincer la cat a fost de frig eu zic ca a mers destul de bine.


Multumesc Claudiu!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Vin Noi 03, 2017 7:45 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Oct 25, 2017 3:35 pm
Mesaje: 11
Vlad Pavlovici scrie:
Cosmin Nistea e persoana cea mai indicata sa dea informatii despre Sisterea. O sa-l rog sa scrie despre lac cu prima ocazie.

Experienta mea pe Sisterea nu e concludenta, dar daca ai ocazia vezi filmul pe care l-am facut pentru PVTV.

Un link pentru film?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Sâm Noi 04, 2017 8:05 am 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
tudor1995 scrie:
Un link pentru film?

Tudor, mesajul meu pe care l-ai citat e din 2013.

Filmul a rulat atunci la PVTV, dar nu mai e disponibil din cate stiu.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 105 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: