CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 11:52 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 57 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Rebranding ACE - Carp Spirit
MesajScris: Vin Oct 16, 2015 11:43 am 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Am primit intrebari in ultimul timp in legatura cu disponibilitatea produselor ACE. Ce se intampla cu firma? Ce se intampla cu produsele?

Raspunsul este ca firma s-a inchis din motive administrative, nu de calitate, in timp ce produsele - care sunt foarte apreciate de multi pescari - vor fi disponibile in continuare ca parte a brandului Carp Spirit. Atat ACE, cat si Carp Spirit fac parte din grupul Shimano-Rapala, distribuit in Romania de Normark Sport. Shimano-Rapala a decis sa integreze produsele ACE in Carp Spirit, renuntand la brandul ACE ca entitate separata.

Concret, in sezonul 2016, produsele pe care le cunoastem de la ACE - carlige, fire, accesorii pentru monturi etc. - se vor gasi in Europa, inclusiv in Romania, sub eticheta Carp Spirit. La carlige, de exemplu, pana si ambalajul va fi identic, singura diferenta fiind ca sigla ACE de pe cutie va fi inlocuita de sigla Carp Spirit. Vor fi aceleasi produse, cu aceeasi calitate.

Carp Spirit a trecut printr-un proces de rebranding si va avea in 2016 cea mai bogata oferta de pana acum, cu multe noutati interesante preluate atat de la ACE, cat si de la Sufix.

Produsele vor fi distribuite in Romania de Normark Sport si vor fi disponibile in magazine din toata tara. Materialele de prezentare ale produselor vor fi publicate si in limba romana.

Mai multe informatii si fotografii, in curand.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rebranding ACE - Carp Spirit
MesajScris: Vin Oct 16, 2015 2:32 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 561
Localitate: Timisoara
o veste foarte buna...

_________________
slowly we rot....by Obituary


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rebranding ACE - Carp Spirit
MesajScris: Vin Oct 16, 2015 7:14 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Un exemplu de produs ACE preluat de Carp Spirit - carligele Razor Point.


Fişiere ataşate:
Carp Spirit Razor Point 2016.jpg
Carp Spirit Razor Point 2016.jpg [ 73.54 KiB | Vizualizat de 20571 ori ]

_________________
http://carponline.ro
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rebranding ACE - Carp Spirit
MesajScris: Vin Oct 16, 2015 7:16 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Pe langa gama de produse ACE, noul catalog Carp Spirit va include si o serie de fire produse Sufix. Unele sunt deja cunoscute din gama Sufix actuala, altele vor fi complet noi. Vor exista monofilamente si fire textile scufundatoare pentru linia principala, fire de fluorocarbon pentru linia principala sau pentru forfac, inaintasi de distanta si de abraziune si fire textile pentru forfac clasice, cu si fara camasa. Toate firele produse de Sufix vor fi etichetate ca atare.

Aveti mai jos un exemplu - unul dintre cele mai populare fire de forfac Sufix, Herculine Blend, va fi vandut de Carp Spirit in doua versiuni, verde si maron. Sufix producea pana acum doar versiunea verde.


Fişiere ataşate:
Carp Spirit Herculine 2016.jpg
Carp Spirit Herculine 2016.jpg [ 87.94 KiB | Vizualizat de 20571 ori ]

_________________
http://carponline.ro
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rebranding ACE - Carp Spirit
MesajScris: Lun Oct 19, 2015 10:30 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Mai 08, 2013 2:39 pm
Mesaje: 1001
Foarte tare, chiar ma intrebam ce o sa se intample. Nu de alta, dar imi plac foarte mult cutiile cum stau in cutie.

_________________
http://mateiniteanu.blogspot.ro
Niteanu Matei


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rebranding ACE - Carp Spirit
MesajScris: Lun Oct 19, 2015 12:56 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Feb 01, 2015 4:42 pm
Mesaje: 274
Localitate: Timisoara
Mie mi-ar fi parut rau dupa produse nu dupa ambalaje,dar fiecare cu pasarelele lui. :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rebranding ACE - Carp Spirit
MesajScris: Lun Oct 19, 2015 1:15 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Mai 08, 2013 1:24 pm
Mesaje: 116
Interesanta decizie.
Cu atat mai mult cu cat Carp Spirit nu mi-a lasat impresia de un brand premium, chiar din contra.
Sunt curios cat de usor va fi sa repozitioneze brandul la nivel global.
Mult succes!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rebranding ACE - Carp Spirit
MesajScris: Lun Oct 19, 2015 3:33 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Mai 08, 2013 2:39 pm
Mesaje: 1001
adnov scrie:
Mie mi-ar fi parut rau dupa produse nu dupa ambalaje,dar fiecare cu pasarelele lui. :)


La nivel de produse cam toate sunt acolo, dar ambalajul este diferit, iar singurii care s-au gandit ca ar fi frumos sa poti sa asezi acele in trusa au fost cei de la ACE.

_________________
http://mateiniteanu.blogspot.ro
Niteanu Matei


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rebranding ACE - Carp Spirit
MesajScris: Lun Oct 19, 2015 3:58 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 561
Localitate: Timisoara
Matei Niteanu scrie:
adnov scrie:
Mie mi-ar fi parut rau dupa produse nu dupa ambalaje,dar fiecare cu pasarelele lui. :)


La nivel de produse cam toate sunt acolo, dar ambalajul este diferit, iar singurii care s-au gandit ca ar fi frumos sa poti sa asezi acele in trusa au fost cei de la ACE.

Si Korda...si Fox ;)

_________________
slowly we rot....by Obituary


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rebranding ACE - Carp Spirit
MesajScris: Lun Oct 19, 2015 4:41 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Dec 19, 2013 12:54 pm
Mesaje: 437
Paul Aparaschivei scrie:
Interesanta decizie.
Cu atat mai mult cu cat Carp Spirit nu mi-a lasat impresia de un brand premium, chiar din contra.

Credeam ca-s singurul care am ramas mirat cand am vazut stirea. Noroc ca suntem putin(cred) cei care am vazut si folosit la un moment dat produse de la Carp Spirit. Ciudat mi se pare si renuntarea la unele produse Sufix si trecerea lor tot la Carp Spirit.
Eu sigur nu voi cumpara nimic de la brand-ul ala..pur si simplu nu pot. Cand am avut gioarse-n trusa nu uit firma muuult timp :)


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 57 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: