CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Sâm Apr 27, 2024 6:45 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Nada bazinul 8
MesajScris: Mie Mai 07, 2014 8:13 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Mai 05, 2013 3:42 pm
Mesaje: 11
Buna ziua,

In cursul lunii iulie intentionez sa fac o partida de 4-5 zile pe bazinul 8 Periprava si as vrea sa stiu daca a abordat cineva acest lac nadind cu bile rulate fara parte lichida. Intreb deoarece as vrea sa rulez niste bile avand la baza mixul The Source sau unul din gama Select Baits si pentru diminuarea costurilor nu as mai adauga si parte lichida.

Multumesc


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nada bazinul 8
MesajScris: Mie Mai 07, 2014 8:43 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
Am folosit pe Bazinul 8 boiliesuri atat de la Dynamite Baits, cat si de la Select Baits cu o parte lichida simplificata. Cred ca am avut si boiliesuri fara parte lichida, dar nu mai stiu exact. Parte lichida simplificata poate sa insemne un singur lichid nutritiv in loc de mai multe si intr-o doza mai mica. Sau doar cativa mililitri de aroma. La Source, daca pui 30ml de lichid Source pe kilogramul de mix, e suficient.

In orice caz, n-as avea nicio ezitare sa dau cu un boilies rulat fara parte lichida, daca e pe un mix bun. Bazinul 8 e un lac unde uneori consumi multa nada si mai bine investesti in mix - ca sa-ti iasa mai multe boiliesuri - decat in partea lichida.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nada bazinul 8
MesajScris: Joi Mai 08, 2014 5:39 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Mai 05, 2013 3:42 pm
Mesaje: 11
Multumesc pentru raspuns,m-am hotarat pana la urma asupra gamei Select Baits.
Mai ramane sa ma hotarasc si asupra mixului ;) . Imi puteti spune cate oua intra pe kg de mix si ce timp de fierbere ar fi necesar pentru mixurile Select Baits?


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 64 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: