CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Mar Apr 30, 2024 9:36 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Shellfish B5
MesajScris: Joi Mar 06, 2014 1:24 pm 
Neconectat

Membru din: Joi Mar 06, 2014 1:03 pm
Mesaje: 8
Localitate: baia mare
Sint nou in cadrul acestui forum deci in primul rind tin sa salut pe toti membrii.Sint fan CCMOORE de mai bine de 10 ani,folosesc doar ingredientele produse de ei insa ma preocupa putin produsele ESSENTIAL BAITS,mai exact Shelfish b5.Mi se pare o reteta interesanta si potrivita apelor noastre.As vrea citeva pareri de la cei care au folosit-o .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shellfish B5
MesajScris: Joi Mar 06, 2014 2:18 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Mai 07, 2013 9:02 am
Mesaje: 94
Localitate: Oradea
Am rulat Handy packul de Shelfish B5 de cateva ori, iar rezultatele au fost multumitoare. Am si facut comparatie intre ele si Meteor pe cateva lacuri, pescuind in paralel cu ele. Au fost locatii unde au prins mai bine decat Meteor-ul, dar si invers. Intr-un concurs pe Maconka - Ungaria am mers cu ambele iar acolo a prins dublu pesti fata de Meteor, pot sustine faptul ca e o nada ce prinde pe lacurile din partile noastre.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shellfish B5
MesajScris: Joi Mar 06, 2014 2:46 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Noi 04, 2013 7:15 pm
Mesaje: 510
Extraordinare bile.
Eu am cumparat acum ceva ani varianta rulata de catre cei de la Bigfish. Am mai vrut apoi sa iau varianta handpack dar de fiecare data nu a fost pe stoc.
Daca nu as pescui acum cu bilele unui producator autohton cred ca ar fi alegerea numarul 1 in privinta nadei.
Parerea mea e ca sunt mult peste Meteor si altele.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shellfish B5
MesajScris: Joi Mar 06, 2014 9:20 pm 
Neconectat

Membru din: Joi Mar 06, 2014 1:03 pm
Mesaje: 8
Localitate: baia mare
Va multumesc de raspunsuri,ma incurajati.Eu sint din Baia Mare si pescuiesc destul de des pe Sisterea,ne cunoastem bine cu Tony ,totusi Harsany ramine preferatul meu.Dupa cum spuneam folosesc ingrediente CCMOORE,mi-am conceput un fishmeal puternic(38% fainuri depeste si krill) care din cate mi-am dat eu seama seamana intrucatva cu mixul B5 ca compozitie dar m-am dus pe o varianta personala de parte lichida Meteor(liver liquid 40ml,frankfurter 2ml,crab 3ml/kg mix)deocamdata.Am prins foarte bine cu el,nu vreau sa schimb decat amprenta aromatica si ma gandeam la lichidul B5 plus Fruit Factor in mixul meu.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shellfish B5
MesajScris: Joi Mar 06, 2014 9:39 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
Shellfish B5 e un boilies care mi se pare ca n-a prins la publicul din Romania asa cum ar fi fost de asteptat pentru un boilies cu o reputatie atat de buna - probabil datorita mirosului prea parfumat, dat de palatantul Fruit Factor 6.

Piata din Romania prefera fishmeal-urile cu arome grele (sepie, crab, belachan si altele de acelasi gen). Cu cativa ani inainte ca Shellfish B5 sa apara in Romania, ceva similar s-a petrecut cu Monster Pursuit si Scopex Squid Livers de la Nash. Monster Pursuit - un boilies cu un miros foarte greu - a avut succes, Scopex Squid Livers - un boilies cu un miros dulceag - a trecut aproape neobservat. Doua boiliesuri celebre in tara lor de origine, dar care nu s-au pliat pe profilul pietei noastre.

Revenind la subiect, am pescuit destul de putin cu Shellfish B5, dar pop-up-urile cu granule de pluta Shellfish B5 sunt printre cele mai bune pop-up-uri pe care le-am folosit.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron