CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Mie Mai 01, 2024 11:44 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Sarea in boilies
MesajScris: Vin Feb 07, 2014 11:26 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Ian 21, 2014 8:13 am
Mesaje: 20
Localitate: Bucuresti
ionmilitaruionut scrie:
Sarea in boilies sau pe boilies sau boilies urile in sare...

Cautati pe youtube mark holmes - bait clinic

Am discutat cu mark holmes in particular (pe facebook chat) despre anumite apecte legate de sare..

ideea pe care o sustine este ca crapul se comporta total diferit inainte sa depuna si dupa.

partea cu sarea devine utila primavara inainte de depunerea icrelor. (dupa spusele si experintele lui)

L am mai urmarit si pe Kevin Nash vorbind despre sare. Atentie este vorba despre ROCKSALT. adica sare grunjoasa - cea care are straturi de minerale (straturile negre) in ea.

Cautati filmuletul

Spor!


http://www.youtube.com/watch?v=Jl5705ylLzo


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sarea in boilies
MesajScris: Sâm Feb 15, 2014 11:54 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Sep 09, 2013 3:45 pm
Mesaje: 6
salutare si scuze ca ma abat de la subiect...sarea chinezesca sau msg sau e60 sau monoglutamat de sodiu sau monosodiu glutamat este acelasi lucru ..este un potentiator de gust foarte fonarte puternic este folosit la greu in industria alimentara (uitativa la etichete la cremvusti,pateuri,salam,supe la plic,mancarea dela mc donald's si multe altele)...eu in folosesc in nada de 2 ani si diferente sunt....eu am facut experiment si in mancare ...si este diferenta ..atata timp cat omul nu ilconsuma in exces si pe termen lung nu face rau...este de preferat sa se dizolve cam 10-20 gr in 500-800 ml de apa si apoi adaugat in groundbait sau mix...ptr cei care il baga un nada de momitor si cei care fac solubile ..mai intai diluati-l si pe urma puneti lapte de porumb deaorece laptele de porumb nu ii da voie sa se dilueze ...ptr cei care vor sare chinezeasca detalii pe pm
sper sa nu fie cu suparare ca am scris asta aici dar vb in cunostinta de cauza ca1 an am citit si testat sarea asta


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: