CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 2:46 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Dynamite Baits
MesajScris: Mar Apr 30, 2019 6:58 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Mar 13, 2015 8:32 pm
Mesaje: 4
Localitate: Giurgiu
Buna seara,
As dori sa fac un amestec de nadire format din :
- boiles Dynamite Complex-T (intregi si taiate)
- pelete Dynamite Complex -T (6-8 mm)
- lichid nutrtiv din aceeasi gama.
Intrebarea mea este daca exista vreun groundbait complementar cu acesasta gama Complex -T, deoarece nu am gasit nimic, iar pentru The Source exista atat un groundbait cat si un stick mix.

A folosit cineva aceasta gama?
As dori, daca se poate, pareri doar din partea celor ce au folosit aceasta gama.
Multumesc !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dynamite Baits
MesajScris: Mar Apr 30, 2019 9:33 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 05, 2014 7:38 am
Mesaje: 1263
Localitate: București
Mihai, în gama Complex-T găsești pastă solubilă (pentru momitor sau să îmbraci boiliesurile tari de cârlig) și mixul de bază la pungi de 1kg plus partea lichidă care îți permite să explorezi diverse idei (ex. boiliesuri solubile).

Dacă ne-ai spune unde și când intenționezi să pescuiești și ce obiective ai în respectiva partidă, am putea veni cu câteva recomandări specifice. Oricum, din ce ai prezentat, boiliesurile tari și tăiate hidratate plus peletele consider că generează suficientă (poate chiar prea multă) atracție pe zonă. Strategia de plecare (de bază) e bine să fie stabilită ținând cont de specificul lacului.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dynamite Baits
MesajScris: Mie Mai 01, 2019 8:39 am 
Neconectat

Membru din: Vin Mar 13, 2015 8:32 pm
Mesaje: 4
Localitate: Giurgiu
Victor Costache scrie:
Mihai, în gama Complex-T găsești pastă solubilă (pentru momitor sau să îmbraci boiliesurile tari de cârlig) și mixul de bază la pungi de 1kg plus partea lichidă care îți permite să explorezi diverse idei (ex. boiliesuri solubile).

Dacă ne-ai spune unde și când intenționezi să pescuiești și ce obiective ai în respectiva partidă, am putea veni cu câteva recomandări specifice. Oricum, din ce ai prezentat, boiliesurile tari și tăiate hidratate plus peletele consider că generează suficientă (poate chiar prea multă) atracție pe zonă. Strategia de plecare (de bază) e bine să fie stabilită ținând cont de specificul lacului.


Buna ziua si multumesc frumos pentru raspuns!
Intentionez sa pescuiesc prima data pe un lac salbatic(plantat) la mine in oras(Giurgiu), unde acum 2 ani am avut rezultate neasteptate din punctul meu de vedere, pescuind la boiles tare, iar dupa aceea intentionez sa fac o partida de pescuit plantat pe Hermes Peris sau Moara Vlasiei.
Strategiile nu sunt foarte multe sau elaborate, tinand cont ca pe balta salbatica nu sunt foarte multe structuri subacvatice, dar sunt zone cu multa vegetatie (in principiu stiu zonele unde ar trebui plantat ), iar pe Hermes sau MV2 cunosc standul de pe care vreau sa pescuiesc.

Accept orice fel de sfat in ceea ce priveste abordarea nadei in aceste partide si chiar va multumesc!

_________________
Din om mai faci pescar, dar din pescar nu mai faci om


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron