CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Sâm Apr 27, 2024 3:40 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 22 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Solubile Dynamite Baits
MesajScris: Joi Feb 20, 2014 10:21 am 
Neconectat

Membru din: Dum Noi 24, 2013 8:54 pm
Mesaje: 70
Suna interesant ...sa ai boiliesuri solubile Source :D :D ...preferatele mele ...Ar fi perfect daca anunta cineva p-aici cand apar prin magazinele din Romania ...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Solubile Dynamite Baits
MesajScris: Lun Apr 14, 2014 10:51 am 
Neconectat

Membru din: Mar Mar 11, 2014 12:05 pm
Mesaje: 20
Stie cineva pe ce data intra la noi in magazine ???


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Solubile Dynamite Baits
MesajScris: Dum Apr 27, 2014 8:54 am 
Neconectat

Membru din: Lun Mar 24, 2014 9:18 pm
Mesaje: 6
Stiti cumva, pana la urma cand apar si la noi aceste boiliesuri?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Solubile Dynamite Baits
MesajScris: Dum Apr 27, 2014 4:49 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Apr 15, 2014 12:52 pm
Mesaje: 6
Localitate: Botosani
M-am interesat si eu cand apar in Romania si momentan nu au nici-un detaliu... poate peste cateva saptamani daca ar aparea


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Solubile Dynamite Baits
MesajScris: Dum Apr 27, 2014 5:53 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Dec 19, 2013 12:54 pm
Mesaje: 437
Maicariu Marius scrie:
M-am interesat si eu cand apar in Romania si momentan nu au nici-un detaliu...

....deh, Normark Romania. Piata minuscula interes asemenea.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Solubile Dynamite Baits
MesajScris: Dum Apr 27, 2014 7:09 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Mar 24, 2014 9:18 pm
Mesaje: 6
Mersi!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Solubile Dynamite Baits
MesajScris: Mie Apr 30, 2014 9:16 am 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
Albert scrie:
....deh, Normark Romania. Piata minuscula interes asemenea.


Albert, livrarea marfii depinde de producator. Daca boiliesurile nu sunt inca disponibile la Dynamite Baits, Normark Romania nu are ce se faca.

Iar faptul ca Romania e o piata mica are, intr-adevar, o influenta asupra livrarilor. Nu ma refer aici la Dynamite Baits, ma refer in general la firmele englezesti pe care le cunosc. Pietele mari au prioritate, in primul rand piata locala, care e cea mai importanta. Pietele mici sunt la coada listei. De asta o sa vezi frecvent produse noi care apar mai intai in alte tari si abia dupa aceea ajung in Romania. Nu e o regula, totul depinde de politica producatorului, dar pentru unele firme Romania e departe de a fi o prioritate.

Poti sa tratezi ce spun aici cu ironia obisnuita, dar asta este realitatea si oricine e in domeniu poate sa confirme. Avem pe forum oameni de la Big Fish, Total Fishing, Doctor Fishing sau alte magazine. Toti stiu ce inseamna sa faci comenzi si sa astepti marfa, iar marfa sa nu fie disponibila sau sa intarzie din motive independente de vointa ta, desi tu ai comandat-o si ai platit-o din timp. Iar pe forum sa vina cineva si sa spuna ca nu-ti dai interesul...

Apropo de dat interesul, din cate stiu e meritul Normark Romania ca Dynamite Baits produce boiliesuri solubile.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Solubile Dynamite Baits
MesajScris: Mie Apr 30, 2014 10:43 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Mar 18, 2014 11:15 pm
Mesaje: 594
Localitate: Arad
Singura solutie este sa iti faci solubilele singur sau cumperi mixul si lichidul si daca nu dispui de echipamentul necesar platesti pe cineva cine sa le faca pentru tine si iesi mai ieftin decat ai cumpara la punga sau la acelasi pret. Daca cineva are incredere si ii dispus sa imi trimita mix si parte lichida se rezolva ... mai greu ii cu versiunile unde nu ai mix si parte lichida , aici puteti renunta la idea de solubile ... parerea mea

_________________
Roland KR.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Solubile Dynamite Baits
MesajScris: Mie Apr 30, 2014 12:28 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Mai 13, 2013 10:20 am
Mesaje: 282
Vlad Pavlovici scrie:
Albert scrie:
....deh, Normark Romania. Piata minuscula interes asemenea.


Albert, livrarea marfii depinde de producator. Daca boiliesurile nu sunt inca disponibile la Dynamite Baits, Normark Romania nu are ce se faca.

Iar faptul ca Romania e o piata mica are, intr-adevar, o influenta asupra livrarilor. Nu ma refer aici la Dynamite Baits, ma refer in general la firmele englezesti pe care le cunosc. Pietele mari au prioritate, in primul rand piata locala, care e cea mai importanta. Pietele mici sunt la coada listei. De asta o sa vezi frecvent produse noi care apar mai intai in alte tari si abia dupa aceea ajung in Romania. Nu e o regula, totul depinde de politica producatorului, dar pentru unele firme Romania e departe de a fi o prioritate.

Poti sa tratezi ce spun aici cu ironia obisnuita, dar asta este realitatea si oricine e in domeniu poate sa confirme. Avem pe forum oameni de la Big Fish, Total Fishing, Doctor Fishing sau alte magazine. Toti stiu ce inseamna sa faci comenzi si sa astepti marfa, iar marfa sa nu fie disponibila sau sa intarzie din motive independente de vointa ta, desi tu ai comandat-o si ai platit-o din timp. Iar pe forum sa vina cineva si sa spuna ca nu-ti dai interesul...

Apropo de dat interesul, din cate stiu e meritul Normark Romania ca Dynamite Baits produce boiliesuri solubile.


solubilele de la Dynamite ai spus ca sunt mai mult pt piata din est, englezii nefiind interesati de asa ceva..............

_________________
Nicu Barjica


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Solubile Dynamite Baits
MesajScris: Mie Apr 30, 2014 3:14 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
nicuB scrie:
solubilele de la Dynamite ai spus ca sunt mai mult pt piata din est, englezii nefiind interesati de asa ceva..............


Nicu, sensul postarii mele era ca, daca marfa nu e disponibila la producator, nu ai ce sa faci. O comanzi si astepti...

Restul comentariilor, despre piete si prioritati, nu se refereau la boiliesurile solubile Dynamite Baits, se refereau la situatia des intalnita in care o marfa englezeasca ajunge in Romania mai tarziu decat in alte tari.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 22 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 51 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: