CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Sâm Apr 27, 2024 9:36 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Boiliesuri pentru Harsany
MesajScris: Mie Noi 20, 2013 9:06 pm 
Neconectat

Membru din: Sâm Aug 10, 2013 9:46 am
Mesaje: 183
Localitate: Sibiu
Servus.
Ce tip de boiles de la Select Baits recomandati pentru a doua decada a lunii Aprilie, pe Harshany...multumesc anticipat in mod special acelora dintre dvs. care au fost pe Harshany intr-o astfel de perioada.
O seara buna.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Boiliesuri pentru Harsany
MesajScris: Joi Noi 21, 2013 7:49 am 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
Cele pe care le cunosti cel mai bine si in care ai cea mai mare incredere.

Daca nu cunosti boiliesurile, testeaza-le pentru inceput pe alte balti si, eventual, ia doua sortimente, cum ar fi Belachan si Meat & Fish. Este exclus ca macar unul dintre ele sa nu prinda, intr-un lac cum e Harsany, atata vreme cat sunt folosite corect.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Boiliesuri pentru Harsany
MesajScris: Vin Noi 22, 2013 11:01 pm 
Neconectat

Membru din: Sâm Aug 10, 2013 9:46 am
Mesaje: 183
Localitate: Sibiu
Multumesc pentru raspuns.
Daca ar fi sa aleg un singur tip de boiles dintr-o suta, as alege un boiles pe care-l cunosc si am mare incredere in el...Dynamite Baits -Fresh Squid & Black Pepper +gama aferenta si care face farte din orice strategie pe care o abordez, indiferent de lac. Fiind vorba de o partida de 5 zile pe Harsany, un boiles ready made insa, este exclus ca si nadire masiva, dar nu si ca "farfurie", izolat, debut de partida etc.
Sunt adeptul folosirii unor bile cu profil cat mai natural, mai ales cand vizez capturi peste media lacului...de aceea tind spre Belachan solubile si tari, de diametre diferite, home made pentru nadire(vreau sa achizitionez aproximativ 15 kg.)
Ideea este ca nu am cand sa testez(in Aprilie vreau sa merg la Harsany) cele doua tipuri de boiles-uri recomandate(ar fi si greu sa trag o concluzie dupa doar 1-2 partide) de aceea am cerut un feed-back de la cei care au fost in acea perioada pe Harsany.
O seara buna.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 59 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: