CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Sâm Apr 27, 2024 8:34 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Aroma boiles Source
MesajScris: Lun Noi 25, 2013 8:33 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Noi 25, 2013 8:15 pm
Mesaje: 4
Eu folosesc cu mare succes pelete Source. Parerea mea e ca au aroma de fructe si peste si contin o cantitate foarte mare de Robin Red. Ceva asemanator la aroma e Red Fish de la Carp Expert. O aroma foarte placuta de altfel. Nu se poate spune cu exactitate ce aroma au insa se pot folosi pe tot parcursul anului


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aroma boiles Source
MesajScris: Dum Ian 12, 2014 12:38 am 
Neconectat

Membru din: Vin Mai 10, 2013 8:24 pm
Mesaje: 30
a rulat cineva bile pe mixul source? ce arome,si ce aditivi ati folosit? eventual o reteta de parte lichida pt source,...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aroma boiles Source
MesajScris: Dum Ian 12, 2014 9:31 am 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
Am rulat Source de multe ori. Reteta producatorului a fost de obicei suficienta: 1kg mix, 50ml de lichid Source. Producatorul recomanda 3-5ml de lichid Source pe ou, mixul ia aproximativ 9-10 oua pe kilogram, in functie de marime. Uneori, ca sa reduc continutul de ou si sa maresc volumul de parte lichida, am mai pus 50ml de L030 sau Liquid Liver (din cate imi amintesc).

Evident, mixului i se pot adauga diverse lichide nutritive, daca vrei. La fel de bine poti folosi parti lichide gata facute de la alti producatori. Mixurile si partile lichide gata facute sunt deseori interschimbabile. N-as avea nicio problema sa folosesc Source cu partea lichida de la Meat & Fish (de exemplu), nici mixul de Meat & Fish cu partea lichida de la Source.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aroma boiles Source
MesajScris: Lun Ian 13, 2014 7:32 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Mai 10, 2013 8:24 pm
Mesaje: 30
ai incercat sa faci si solubile?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aroma boiles Source
MesajScris: Lun Ian 13, 2014 7:43 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
Nu tin minte sa fi facut solubile din Source. In general, nu pescuiesc la solubile.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 78 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: