CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Sâm Apr 27, 2024 11:44 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 11 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: pelete extrudate Aller Aqua
MesajScris: Sâm Oct 12, 2013 9:49 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Oct 09, 2013 2:54 pm
Mesaje: 182
Va salut!A incercat cineva peletele extrudate pentru furajarea crapului in sistem intensiv.am gasit la o firma in tara,baietii aduc produse de la un producator de renume(Aller Aqua).contin 30% proteina,faina de peste,faina de sange vitamine si ulei de peste.pretul se invarte undeva la 1 euro per kg.sacul are 25 de kg.marimea:de la 1mm pana la 6 mm.or merge oare si pe balti ca nada?Nenea Vlad ce parere ai?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pelete extrudate Aller Aqua
MesajScris: Dum Oct 13, 2013 6:26 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 564
Localitate: Timisoara
ingerasdefoc scrie:
Va salut!A incercat cineva peletele extrudate pentru furajarea crapului in sistem intensiv.am gasit la o firma in tara,baietii aduc produse de la un producator de renume(Aller Aqua).contin 30% proteina,faina de peste,faina de sange vitamine si ulei de peste.pretul se invarte undeva la 1 euro per kg.sacul are 25 de kg.marimea:de la 1mm pana la 6 mm.or merge oare si pe balti ca nada?Nenea Vlad ce parere ai?

poti sa le folosesti linistit....le poti si umecta cu ce iti trece prin cap, eu mai nou folosesc marine 17 de la Solar ;)

_________________
slowly we rot....by Obituary


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pelete extrudate Aller Aqua
MesajScris: Dum Oct 13, 2013 9:26 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Oct 09, 2013 2:54 pm
Mesaje: 182
Ms mult Robys


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pelete extrudate Aller Aqua
MesajScris: Dum Oct 13, 2013 10:20 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Oct 09, 2013 2:54 pm
Mesaje: 182
Roby am vazut k peste pelete de ex se pune 25 de ml de marine 17 la 1kg.zi-mi te rog cu cat timp inainte de partida torni lichidul peste pelete/bile?ms mult.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pelete extrudate Aller Aqua
MesajScris: Dum Oct 13, 2013 10:40 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 564
Localitate: Timisoara
ingerasdefoc scrie:
Roby am vazut k peste pelete de ex se pune 25 de ml de marine 17 la 1kg.zi-mi te rog cu cat timp inainte de partida torni lichidul peste pelete/bile?ms mult.

Cantitatea o decizi tu, eu pun mai mult....si pun cu aproximatie, nu ma pun sa dozez. Peletele le umectez cu 24 de ore inainte de a merge la pescuit, iar daca stau mai multe zile am pelete si bidonasul cu mine, si prepar in functie de necesitati...acelasi lichid il folosesc si in cazul bilelor de nadit, insa bilele le dipuiesc cu aproximativ o saptamana inainte ;)

_________________
slowly we rot....by Obituary


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pelete extrudate Aller Aqua
MesajScris: Dum Oct 13, 2013 10:51 am 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
ingerasdefoc scrie:
am vazut k peste pelete de ex se pune 25 de ml de marine 17 la 1kg.zi-mi te rog cu cat timp inainte de partida torni lichidul peste pelete/bile?ms mult.


ingerasdefoc, te-am rugat pe MP sa nu folosesti limbaj de chat. Ai continuat sa il folosesti. Te-am rugat din nou si ti-am explicat ca limbajul de chat e interzis prin regulament si semnifica o lipsa de respect pentru interlocutori. Vad ca persisti in a-l folosi.

Ai ban o saptamana. La urmatoarea abatere, ti-am inchis contul.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pelete extrudate Aller Aqua
MesajScris: Mie Oct 23, 2013 9:27 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Oct 09, 2013 2:54 pm
Mesaje: 182
daca asta te face sa te simti bine,poti sa il inchizi linistit.eu am intrat pe forumul asta ca sa invat ceva interesant despre pescuit sau sa impartasesc la randul meu cunostintele acumulate.de observatii sunt satul.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pelete extrudate Aller Aqua
MesajScris: Joi Oct 24, 2013 8:10 am 
Neconectat

Membru din: Mie Iul 10, 2013 1:55 pm
Mesaje: 222
Localitate: Bucuresti
Ingerasdefoc, ti s-a cerut un lucru de bun simt. Nu are nimeni ceva personal cu tine. Respecta ce ti-a cerut Vlad, si ramai aici pentru a impartasi impreuna lucruri utile in pescuitul la crap.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pelete extrudate Aller Aqua
MesajScris: Joi Oct 24, 2013 2:30 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Oct 09, 2013 2:54 pm
Mesaje: 182
nenea Adrian pentru simplu fapt ca in loc de multumesc am scris "ms" nu cred ca se da ban..banuiesc ca stai si pe celelalte forumuri de crap si ai observat ca libertatea de a scrie sta la baza comunicarii.decat sa stau cu grija ca vai DOAMNE ..oare am scris corect?oare imi inchide contul?..mai bine nu mai postez si poate sa il inchida linistit.uneori vrei sa postezi ceva de pe telefon si ori merge netul prost ori ai depasit traficul ori poate esti in graba si mai scrii cu prescurtari..in fine.nu vreau sa-mi creasca colesterolul pentru niste nimicuri.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pelete extrudate Aller Aqua
MesajScris: Joi Oct 24, 2013 3:32 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Iun 28, 2013 2:32 pm
Mesaje: 628
Citat:
nenea Adrian pentru simplu fapt ca in loc de multumesc am scris "ms" nu cred ca se da ban..


Ba da, daca regulile pe care, ex-ante, le-ai citit si ai fost de acord cu ele, spun astfel! Prea adesea nu se intelege ca accesul pe un forum/site/blog nu e este un drept, ci un privilegiu. Care, din acesta cauza, poate fi revocat oricand de catre proprietar/administrator. Si asa limba romana e viol(ent)ata din toate pozitiile de catre majoritatea romanilor. In momentul in care ii obligi pe ceilalti participanti la discutii sa faca eforturi sa ghiceasca ce ai vrut tu sa exprimi, asta-i dovada de lipsa de bun simt. Si mie unuia cel putin, cand ma intalnesc cu un astfel de exemplu, imi piere orice chef de dialog.

P.S. Faptul ca pe alte forumuri (in ciuda regulilor declarate si afisate) se permit abateri de la regulament, nu e un motiv sa se intample si aici la fel. De altfel, "argumentul" ad populum ("si la altii e la fel") e un sofism (o eroare de logica formala).

P.S.1 Scuze de off-topic! Propun oricum ca discutiile ce nu sunt la subiect sa fie mutate in alt topic.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 11 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 31 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: