CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 3:42 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Pareri Boilies-uri CC Moore
MesajScris: Vin Oct 26, 2018 9:50 am 
Neconectat

Membru din: Dum Sep 29, 2013 11:37 am
Mesaje: 14
Va salut pescari! Dupa o cautare pe internet, boiliesurile de la CC Moore mi u atras atentia. Imi poate spune cineva ce arome au si ce rezultate ati avut cu ele?

Acestea sunt tipurile de care sunt interesat sa aflu informatii:
- Odysey xxx
- Pacific Tuna
- Equinox
- Live System

Multumesc si fire intinse!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pareri Boilies-uri CC Moore
MesajScris: Vin Oct 26, 2018 9:34 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Am pescuit cu ani in urma cu doua dintre boiliesurile din lista ta (celelalte nu existau la acea data) - Odyssey si Live System. Producatorul nu precizeaza aromele folosite, dar din ce imi amintesc Odyssey XXX avea o mica doza de Crayfish Concentrate (un extract uleios de raci, care se vindea si separat, intre timp a disparut), iar Live System avea o aroma de patiserie, ca o combinatie de migdale, vanilie si frisca.

Am prins multumitor cu Odyssey (era o versiune anterioara lui XXX, initial s-a numit Obsession, apoi Odyssey, apoi Odyssey XXX odata cu adaugarea unei doze mari de GLM), dar nu era un boilies rapid. Prindeam mult mai repede si mai bine cu un alt boilies CC Moore, care nu se mai produce. Cu Live System am prins slab si tin minte ca n-a avut succes la publicul nostru in anii aceia. Nici nu l-am testat prea mult, cand am vazut ca nu am rezultate cu el, in comparatie cu alte boiliesuri.

Sugestia mea este sa NU iti alegi boiliesurile in functie de aroma. E o greseala clasica de incepator, pe care din pacate o fac multi pescari.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: