CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Mie Apr 24, 2024 12:28 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 23 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Top arome
MesajScris: Sâm Mai 12, 2018 4:57 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 05, 2014 7:38 am
Mesaje: 1263
Localitate: București
În opinia mea este pierdere de vreme "experimentând" și "inovând" în ideea de a solubiliza uleiul în apă și a-l face detectabil și atractiv pentru crap. Este ca și cum cei care produc parfumuri, ar "experimenta" substanțe chimice nevolatile, deci inodore și apoi ar vinde argumentând "nu miroase a nimic, dar aveți încredere că este un parfum foarte bun". Similar cel care vinde ingrediente pentru nadă insolubile și nedetectabile de crap: "nu vă luați după legile fizicii, chimiei și biochimiei, ignorați adevărurile științifice și aveți încredere că acest ingredient funcționează... pescarul celebru X l-a folosit și a prins foarte bine". :ugeek:

Totuși, dincolo de experimente și inovații, sunt de acord că îți trebuie "curaj" ca să crezi și să afirmi în public că uleiul este solubil în apă. :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Top arome
MesajScris: Sâm Mai 12, 2018 5:51 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Oct 18, 2013 7:47 pm
Mesaje: 254
V-ati mutat aici cu stiinta si religia! :lol:

Dpmdv se poate inchide topicul, nu mai am curiozitati.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Top arome
MesajScris: Sâm Mai 12, 2018 7:40 pm 
Neconectat

Membru din: Joi Mar 13, 2014 12:40 pm
Mesaje: 305
Localitate: Cluj-Napoca
Victor Costache scrie:
sunt de acord că îți trebuie "curaj" ca să crezi și să afirmi în public că uleiul este solubil în apă. :)


Cine a afirmat asta? :)


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 23 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: