CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Vin Apr 19, 2024 5:44 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 6 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: WLC Carp - Premium Quality Baits
MesajScris: Joi Apr 12, 2018 5:04 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 13, 2015 5:03 pm
Mesaje: 96
Localitate: Bucuresti
Bine v-am gasit !

In acest topic atat eu cat si membrii clubului WLC Carp va vom tine la curent cu toate noutatile referitoare la gama noastra de produse, strategii de nadire, tips&tricks si orice alt subiect ce ar putea prezenta interes pt dvs.

Incepem prin prezentarea gamei Tournament din portofoliul WLC Carp facuta chiar de managerul clubului - Dragos Sinca.

„Nevoia de a avea o nada de top, care are la baza ingrediente de cea mai buna calitate si pe care te poti baza oricand si in orice conditii, a dat nastere gamei Tournament de la WLC Carp.

Gama de nada Tournament de la WLC Carp a fost special conceputa pentru a face fata celor mai dificile conditii si a multumii cei mai exigenti pescari. Ingredientele folosite sunt de cea mai buna calitate si amintim intre acestea faina de peste LT94, faina de peste predigerata, Nectar Blend, CLO Premium, Robin Red, WPC 80, etc., iar reteta care sta la baza acestei game a capatat forma finala dupa multe teste, atat in partide de placere, cat si in competitii.

Boiliesurile din gama Tournament sunt: SPP, Red Squid, Belachan, Frankfurther si Marine Supreme.
Acestea se pot comanda sub forma de boiliesuri de nadit solubile si fierte de 20 mm si boiliesuri de carlig solubile si fierte cu diametre de 14-16 mm.

Pasta solubila nu putea lipsi din oferta noastra de produse si poate fi achizitionata in exact aceleasi variante ca si boiliesurile din gama Tournament.

In acelasi timp, am considerat ca aceasta gama nu ar fi completa fara lichidele nutritive Tournament. Cinci dintre acestea poarta denumirea boiliesurilor din gama noastra Tournament si anume : SPP, Red Squid, Belachan, Frankfurther si Marine Supreme si vin in completarea acestora facandu-le si mai atractive pentru crapi. Lichidele nutritive care intregesc gama Tournament sunt Amino Red, GLM si Betaina.

Incepand din 2016, gama Tournament contine si nada de momitor, atat pentru crap, cat si pentru cteno. Nada de momitor Tournament Crap contine un amestec de faina de peste, cereale, seminte si Robin Red, capabil sa aduca pe pat chiar si cei mai mofturosi crapi, in timp ce nada de momitor Tournament Cteno este excelenta pentru momentele in care dorim sa atragem amurii in fata standului nostru.

Intreaga gama Tournament de la WLC Carp se poate achizitiona din magazinele partenere sau prin magazinul nostru online http://www.wlc-carp.com

In perioada imediat urmatoare vor fi prezentate in detaliu cele 5 tipuri de boilies din gama Tournament cat si alte produse deja existente in portofoliul WLC Carp.

Asteptam cu interes intrebarile dvs si eventualele recenzii referitoare la produsele WLC Carp.

Va multumim pentru timpul acordat si va dorim fire intinse !


Fişiere ataşate:
DSC_0006_800x571.jpg
DSC_0006_800x571.jpg [ 157.06 KiB | Vizualizat de 7795 ori ]
DSC00062-2_800x533.jpg
DSC00062-2_800x533.jpg [ 100.64 KiB | Vizualizat de 7795 ori ]
DSC_0109_800x533.jpg
DSC_0109_800x533.jpg [ 154.27 KiB | Vizualizat de 7795 ori ]
Sus
 Profil  
 
MesajScris: Vin Apr 13, 2018 1:58 am 
Neconectat

Membru din: Lun Oct 21, 2013 2:18 pm
Mesaje: 2
Interesanta gama Tournament, dar ar fi mai util sa descrieti fiecare sortiment in parte sa stie si pescarul ce sa aleaga sau toata gama este pe acelasi mix cu ingredientele care le-ati enuntat la care schimbati doar aroma si culoarea. Utilizatorii acestui forum sunt exigenti cum spuneti si ar vrea sa cunoasca si alte detalii pentru a fi interesati de aceste produse! Fir Intins!


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Vin Apr 13, 2018 7:50 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Apr 05, 2018 9:55 pm
Mesaje: 2
Salut! Adaug o scurta prezentare a boiliesurilor din gama Tournament, urmand ca pe viitor, atat eu cat si Cristian Pinzaru, sa detaliem fiecare produs mai pe larg.

SPP Tournament este cel mai vechi produs al gamei Tournament WLC Carp. Denumirea sa provine de la cel trei ingrediente principale care isi pun amprenata pe aroma acestui boilies: clasica combinatie de Squid cu stropeala de Pruna, la care se adauga Piperul pentru a avea o combinatie irezistibila pentru crapi. Mixul care sta la baza acestui boilies este unul foarte echilibrat, din care nu puteau sa lipseasca faina de peste LT94, faina predigerata, proteina lactica WPC 80, birdfood-uri de calitate precum CLO sau clasicul Robin Red.

Red Squid este cel mai consacrat boilies al WLC Carp si sta la baza multor podiumuri obtinute de echipele noastre in competitii. Este un boilies foarte rapid care poate fi folosit in orice anotimp. Mixul contine Robin Red si faina de peste LT94 in doze mari, si este completat de o parte lichida cu o valoare nutritiva ridicata care se bazeaza pe un complex de aminoacizi esentiali si L030. Aroma este de squid & octopus, cu o aroma secundara de capsuna.

Belachan este poate cel mai selectiv boilies din gama Tournament. Mixul este bogat in fainuri de peste, pudra de belachan si GLM, avand o culoare naturala care se integreaza foarte bine pe substrat. Aroma de crustacee este irezistibila pentru crapi, mai ales daca in lacul in care pescuim scoicile fac parte din alimentatia de baza a crapului.

Frankfurter este un boilies cu o aroma deja consacrata. Este un boilies usor picant si condimentat, in care avem o doza importanta de fainuri de peste, dar si de carne, iar partea lichida contine extract de ficat, L030 si aminoacizi.

Marine Supreme este cel mai nou produs al gamei Tournament. Acest boilies are la baza un mix din care nu puteau sa lipseasca faina de peste LT94 sau excelentul Robin Red de la Haith's, si are o aroma de Crab cu Belachan. Marine Supreme s-a dovedit a fi un boilies care prinde foarte repede, insa care iti poate aduce pe saltea si capturi impresionante.

Toate boiliesurile din gama Tournament au un continut de proteina bruta intre 30-40%.

Boiliesurile pot fi comandate in variante de 16, 20 si 24mm.

_________________
http://www.wlc-carp.com
https://www.facebook.com/wlccarp


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Apr 15, 2018 9:26 am 
Neconectat

Membru din: Mie Mar 07, 2018 10:23 am
Mesaje: 307
Am niște întrebări referitor la lichidul nutritiv Belachan Tournament (am cumpărat anul trecut, l-am folosit pentru semințe+peleti problema pe care am întâmpinat-o a fost ca partea solida s-a lăsat la fund, pe balta este foarte greu s-o omogenizezi în recipient, a trebuit sa-l pun în altceva mai mare și un pic de CSL, a funcționat bine, pești au venit pe pat repede)
1. Contine baton de belachan ? dacă da, puteți sa-mi spune cât?
2. Are si aroma de belachan?
3. Se poate folosi în partea lichida la boilies?
4. Aveți date tehnice despre acest lichid? (Proteina x?%, ulei x?%, parte solida x?%


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Apr 15, 2018 10:14 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Apr 05, 2018 9:55 pm
Mesaje: 2
Lichidul nutritiv contine atat belachan block, in proportie de 5%, cat si aroma de belachan, si se poate folosi in partea lichida a boiliesurilor. In privinta datelor tehnice, parte solida are 10%, iar proteina 25-30%.

Lichidul contine ulei de canepa si de somon, insa procentul este gandit astfel incat sa nu influenteze randamentul acestui lichid chiar si in conditii de temperaturi reduse ale apei.

_________________
http://www.wlc-carp.com
https://www.facebook.com/wlccarp


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Lun Apr 16, 2018 7:25 am 
Neconectat

Membru din: Mie Mar 07, 2018 10:23 am
Mesaje: 307
Mulțumesc mult pentru informații.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 6 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: