CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 10:38 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 13 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Dudi versus Dynamite
MesajScris: Lun Mar 12, 2018 4:47 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Oct 12, 2015 1:38 pm
Mesaje: 46
Localitate: BRASOV
Salut tuturor pescarilor și fire întinse în noul sezon de pescuit.
Vin cu o întrebare adresată vouă referitoare la păreri legate de abordarea unei partide de pescuit avind ca nada bile de la Dudi versus bile de la Dynamite...sau mai exact Mister Dudi versus Complex T .
Aștept cu real interes părerile dvs. ;) ;)

_________________
razvybv- fire intinse tuturor!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dudi versus Dynamite
MesajScris: Lun Mar 12, 2018 4:49 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Oct 12, 2015 1:38 pm
Mesaje: 46
Localitate: BRASOV
As vrea sa știu...in opinia voastră cu care din cei 2 producători ați opta pentru o partida de început de sezon!

_________________
razvybv- fire intinse tuturor!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dudi versus Dynamite
MesajScris: Mar Mar 13, 2018 8:01 am 
Neconectat

Membru din: Dum Feb 01, 2015 4:42 pm
Mesaje: 274
Localitate: Timisoara
Cu nici unul... :D... glumesc. Faptul ca nu ai primit inca nici un raspuns are o explicatie. Nu se pot compara! In primul rand mi se pare imoral sa dai 70Ron pe 1kg de boilies oricat de bun ar fi el, dar nu face subiectul intrebarii. Amandoua sunt boiliesuri bune, fara indoiala, dar oamenii sunt atat de subiectivi in legatura cu boiliesurile incat nu vei putea primii un raspuns care sa te multumeasca. Fanii Dynamite te vor indruma spre ComplexT in schimb cei ai lui Dudi vor zice ca Mister Dudi e cel mai bun. Cei care-si fac singuri boiliesurile iti vor spune ca amandoua costa exagerat si mai bine pui mana si-ti rulezi singur. Cred ca legat de acest subiect va fi necesar sa faci singur o alegere.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dudi versus Dynamite
MesajScris: Mar Mar 13, 2018 8:16 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Apr 08, 2015 7:10 pm
Mesaje: 140
Localitate: craiova
nu am incercat complex t si nici dudi,dar am pescuit ca tot omul cu source de la dynamite iar de la dudi baits cu mister red.de departe cele mai bune rezultate le-am avut cu dudi.cat despre mister dudi am o retinere.pretul...

_________________
"V-am lasat saraci si prosti,v-am gasit si mai saraci si mai prosti"
Constantin Brancusi,sculptor roman.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dudi versus Dynamite
MesajScris: Mar Mar 13, 2018 8:38 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Mai 08, 2013 2:39 pm
Mesaje: 1001
La 70 ron / kg, iti faci singur mixul si il rulezi undeva si tot iesi mai ieftin. Mi se pare un pret mult prea mare, orice ar baga in mix este cam inutil sa arunci la o partida 300-400 ron in balta, asta in cazul unei partide relativ scurte de 2-3 zile. Am pescuit cu complex t si mie mi se pare destul de bun si suficient pentru ceea ce e nevoie. Daca gasesti locul bun, cu siguranta pestele le va accepta cu usurinta.

_________________
http://mateiniteanu.blogspot.ro
Niteanu Matei


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dudi versus Dynamite
MesajScris: Mar Mar 13, 2018 10:48 am 
Neconectat

Membru din: Lun Oct 12, 2015 1:38 pm
Mesaje: 46
Localitate: BRASOV
multumesc celor care ati raspuns...sa inteleg ca balanta inclina spre Complex T in detrimentul bilei mister dudi doar d.p.d.v.al pretului? :o :o :o

_________________
razvybv- fire intinse tuturor!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dudi versus Dynamite
MesajScris: Mar Mar 13, 2018 11:40 am 
Neconectat

Membru din: Mar Oct 22, 2013 3:27 pm
Mesaje: 268
Localitate: Tg Mures
Pescuieste cu ambele si iti poti face o idee. Cati din utilizatori crezi ca au pescuit EXACT cu ambele tipuri de bile sa poata face o comparatie? Daca am pescuit numai cu dynamite si sunt foarte multumit, asta nu inseamna ca dudi nu este de calitate si invers.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dudi versus Dynamite
MesajScris: Mar Mar 13, 2018 11:45 am 
Neconectat

Membru din: Mie Feb 19, 2014 8:59 am
Mesaje: 97
Subiect: Dudi versus Dynamite

malavita scrie:
nu am incercat complex t si nici dudi,dar am pescuit ca tot omul cu source de la dynamite iar de la dudi baits cu mister red.de departe cele mai bune rezultate le-am avut cu dudi.cat despre mister dudi am o retinere.pretul...

Am pescuit cu Mr Red sau cu Mr Red si Forest Squid si am avut rezultate foarte bune si am fost si sunt inca foarte multumit de ele.
Am incercat sa le pescuiesc ca si test in paralel cu alte bile si intotdeauna au iesit cele mai prinzatoare.
Nu am pescuit cu complex T ca sa ma pot da cu parerea la o comparatie directa.
Legat de pret daca urmaresti siteul o sa prinzi promotii si le vei cumpara cu 30% reducere.

Cu Mr Dudi am incercat 1 data sa pescuiesc dar pe langa ca sunt foarte scumpe nu mi sa parut să merite diferența.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dudi versus Dynamite
MesajScris: Mar Mar 13, 2018 12:22 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 05, 2014 7:38 am
Mesaje: 1263
Localitate: București
razvan bulubenchi scrie:
...păreri legate de abordarea unei partide de pescuit avind ca nada bile de la...
[...]
...pentru o partida de început de sezon
Având în vedere că vorbim despre o partidă de început de sezon, părerea mea este că ar trebui să acordăm importanță localizării, monturii, momelii, strategiei de nădire și, după toate astea, nadei. De fapt, în ceea ce mă privește, cam asta este ordinea priorităților de fiecare dată.

Strict la întrebarea ta "Mister Dudi versus Complex T", alege produsul care îți dă cea mai multă încredere. Primul pas în acest sens este să citești ce scrie pe punga în care sunt ambalate boilies-urile respective.

pe punga Mister Dudi scrie:
Toate tipurile de boilies Dudi Bait au la bază studii aprofundate în nutriția crapului. Acestea vor furniza elementele nutritive necesare crapilor, determinându-i să se hrănească frenetic. Alături de pelete, grounbait, mixuri de boilies și ingrediente pentru mixuri, din gama Dudi Bait, se poate obține o nadă optimă și echilibrată, care va da randament în cele mai diferite condiții de pescuit.


pe punga Dynamite Complex-T scrie:
La conceperea boilies-ului Complex-T împreună cu Terry (n.t. Terry Hearn) ideea centrală a fost "fără rețineri". Grija pentru pești a fost una dintre prioritățile principale - rezultatul fiind o nadă naturală și fină, fără a fi necesare arome adiționale ca atracție primară. Aceasta este nada pe care peștele o recunoaște ca hrană naturală și pe care o poate digera cu ușurință tot timpul anului - o adevărată nadă care duce pescuitul crapului la următorul nivel!

Textura aerisită a bolilies-ului la care a contribuit includerea CLO de la Haith's permite ca toate ingredientele solubile în apă cu valoare nutritivă mare, cum ar fi extractul de ficat, făina de krill antarctic (n.t. krill este un crustaceu) și făina de pește LT 94 să se disperseze chiar și atunci când temperatura apei este foarte scăzută. Ingrediente precum spirulina au fost incluse pentru proteinele cu digestibilitate mare, profilul aminoacizilor și șapte vitamine importante. De asemenea, acestea conferă boilies-ului un frumos colorit natural. Stimulatorul nostru de apetit - formulă proprietară - cu eficientă dovedită pe toată durata anului oferă o atracție puternică care împreună cu schinduf și drojdia de bere generează un plus de interes pentru receptorii de gust și, totodată, îmbunătățesc digestia.

Analiza conținutului: umiditate 37,8%, proteină brută 22,3%, grăsimi brute 8,59%, fibre brute 1,7%, cenușă brută 3,9%, fosfor 0,54%, calciu 0,74%, sodiu 0,285%

Ingrediente: făină de pește, ulei de pește, concentrat proteic ​​de pește, schinduf, pudră de moluște, extract de ficat, spirulină, drojdie de bere, făină de porumb, ulei de porumb, griș din grâu dur, făină de soia, ulei de soia, germeni de grâu, ulei vegetal, ouă, albumină de ou, pudră de usturoi, lapte praf, subproduse apicole, subproduse de panificație, fructe uscate, ulei de fructe, melasă, zaharoză, fosfat dicalcic, carbonat de calciu, clorură de sodiu (sare), bicarbonat de sodiu.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dudi versus Dynamite
MesajScris: Mie Mar 14, 2018 3:13 am 
Neconectat

Membru din: Mar Sep 13, 2016 10:00 am
Mesaje: 98
Salut
In toamna anului trecut am făcut o partida de 72 ore la varlaam, prietenul meu nu a putut veni cu mine și ma rugat sa testez pt el acest boilies mr dudi... așa ca timp de 72 ore pe o lanseta am ținut și nadit numai cu dudi, iar pe restul a fost complex T la cârlig și nada, rezultatul după 72 ore a fost
Mr dudi 2 pesti dar cei mai mari 15,4 și 16,8
Complex T in jur de 50 poate mai mult sau mai puțin dar nu mai mari de 14 kg, majoritatea in jur de 10 kg
Acum nu știu pe alte bălți cum sta situația, prietenul meu a mai încercat boiliesuri de la dudi pe corbu in constanta împreuna cu complex T, și la fel, foarte putini și mai mari pe dudi fata de mai mulți și mai mici pe complex T


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 13 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: