CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 11:56 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Inlocuitor minamino
MesajScris: Vin Feb 23, 2018 3:53 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Sep 05, 2017 9:14 pm
Mesaje: 46
Buna ziua dragi pescari. De curand am auzit o informatie de la un prieten pescar care a inlocuit minamino cu un supliment luat din farmaciile veterinare care se numeste Promotor L un supliment pentru animale plin de aminoacizi, vitamine etc. A folosit cineva acest produs? Daca nu l-ati folosit ce prere ati avea, s ar putea inlocui minamino sau alt atractate care sunt exagerat de scumpe cu acest produs? Precizez ca un litru din acest produs costa in jur de 60 si ceva de lei. O sa atasez mai jos specificatiile si ce contine acest Promotor L:
Compozitie 1 ml solutie contine:

Vitamina A 10 000 ui; Vitamina D3 2000 ui; Vitamina K3 0,5 mg; Vitamina B15 0,5 μg; Vitamina B1 1,125 mg; Vitamina B2 2,5 mg; Vitamina B6 1,125 mg; Vitamina B12 1,25 μg;

Acid aspartic 9,5 mg; Arginina 6,1 mg, Alanina 11,5 mg; Cistina 2,1 mg; Acid glutamic 21 mg; Glicina 9,6 mg ; Histidina 4,7 mg; Nicotinamida 16,25 mg; D-pantenol 7,5 mg, Leucina 12,5 mg; Isoleucina 6 mg, Inozitol 2,5 mg; Lizina 9,5 mg; Metionina 2,2 mg; Biotina 1 mcg; Fenilalanina 5,5 mg; Prolina 9,5 mg; Serina 7,0 mg, Treonina 5 mg, Triptofan 2 mg; Tirozina 5,3 mg; Valina 6,2 mg; Hidroxiprolina urme, Enzime urme

Suport lichid, agenti de solubilizare, agenti de stabilizare qs ad 1 ml


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inlocuitor minamino
MesajScris: Vin Feb 23, 2018 4:01 pm 
Neconectat

Membru din: Joi Mar 13, 2014 12:40 pm
Mesaje: 305
Localitate: Cluj-Napoca
Salut,

Am folosit in trecut acest lichid cat si varianta praf, Promotor 43. Ca ii inlocuitor de minamino sau nu n-as putea sa-ti zic. Ce pot sa-ti spun ca atat timp cat le-am folosit rau nu au facut dar ne facand niste teste comparative, cu si fara, pe acelasi mix nu pot sa-ti spun cat de tare a influentat folosirea lor.

Personal, mie mi-au placut ambele produse si zic ca merita incercate.

Horatiu


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inlocuitor minamino
MesajScris: Vin Feb 23, 2018 4:32 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Ian 04, 2017 5:15 pm
Mesaje: 127
Uita de promotor si de majoritatea produselor din farmaciile veterinare si chiar de minamino, foloseste produse hidrolizate, extractele de ficat,krill,peste etc ...


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: