CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Vin Mar 29, 2024 4:37 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Ingrediente de legatura in mix
MesajScris: Mar Feb 20, 2018 4:36 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Sep 05, 2017 9:14 pm
Mesaje: 46
Buna ziua, dragi pescari. De curand incep sa-mi dezvolt niste retete de bile home made. Cunostintele mele in aceasta ramura sunt cel putin mediocre, daca nu slabute. :D :D . Stiu ca elementele de legatura (fainurile care leaga ) trebuie sa fie in proportie de 40-50 %, acum ideea este ca fainurile care le credeam eu de legatura s-au dovedit a fi mai mult de volum si nu prea legau mixul. Rog persoanele care au timp si isi doresc sa ma ajute cu niste exeple de fainuri de legatura si proprietatiile lor chiar si dozaje potrivite, parti negative , la ce ajuta mixul sau bila ulterior...etc. pt orice informatie v-asi fi recunoscator. Ms anticipat!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ingrediente de legatura in mix
MesajScris: Mar Feb 20, 2018 5:14 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Iti recomand sa iti iei informatiile de genul asta de la furnizorii de ingrediente si din articolele publicate de diversi producatori de nade. In general, astea sunt sursele de informatie cele mai autorizate.

De exemplu, ai cateva detalii despre ingredientele cu rol de liant intr-unul dintre articolele lui Mike Willmott aparute pe CarpOnline. Vezi http://carponline.ro/articole/ingredien ... ctie-88261.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron