CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Mar Apr 16, 2024 4:30 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Produse Dynamite Baits
MesajScris: Joi Ian 11, 2018 12:09 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Ian 10, 2018 5:18 pm
Mesaje: 6
Buna ziua tuturor .As dori sa stiu o parere despre produsele de la Dynamite Baits daca intr.adevar sunt printre cele mai bune daca nu chiar cele mai bune .Multumesc


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Produse Dynamite Baits
MesajScris: Joi Ian 11, 2018 12:32 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Am mutat topicul la rubrica de nade si i-am schimbat titlul din "Buna ziua" in "Produse Dynamite Baits". Topicurile trebuie incadrate la rubrica potrivita si trebuie sa aiba titluri relevante.

In privinta produselor Dynamite Baits, da, sunt foarte bune. Unele dintre ele, cum ar fi boiliesurile Source, sunt pe piata de mai bine de zece ani, timp in care si-au construit o reputatie solida.

Superlativele de genul "cele mai bune" nu se potrivesc in materie de nade. Nu exista "cele mai bune" nade. Daca ar exista, majoritatea clientilor le-ar cumpara doar pe ele si restul nadelor ar disparea de pe piata.

Tot ce putem spune in mod obiectiv este ca exista firme de nada cu o reputie foarte buna, formata in timp, iar Dynamite Baits e una dintre ele.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Produse Dynamite Baits
MesajScris: Joi Ian 11, 2018 2:48 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 05, 2014 7:38 am
Mesaje: 1263
Localitate: București
Am pescuit cu Dynamite Baits dinainte să-l cunosc pe Vlad și să văd filmele sale în care sunt prezentate aceste produse. De-a lungul timpului am încercat produsele mai multor firme (englezești sau autohtone) și inclusiv "home made". Nu pot spune că am găsit boilies-ul suprem despre care să zic că voi pescui cu el pe viață. Am folosit și boilies-uri bune, și boilies-uri mai puțin bune. Cele mai multe cu care am pescuit au fost din prima categorie, acolo unde le încadrez și pe cele de la Dynamite Baits.

Ceea ce m-a făcut să rămân fidel Dynamite Baits a fost că în tot acest timp calitatea produselor a rămas aceeași. Nu am avut surpriza să fie deformate, să aibă altă nuanță, să arate altfel la interior sau să se comporte altfel decât cum le știam. Prin urmare, pentru mine Dynamite Baits este una dintre constantele care fac parte din pescuit. Și așa cum bine știm, pescuitul este guvernat de foarte multe variabile, așa că în măsura în care reușim să convertim cât mai multe variabile în constante, cu atât vom fi mai stăpâni pe situație și ne vom apropia de obiective.

Închei spunând că nu trebuie să ai așteptări nerealiste de la nadă. Să nu te aștepți să facă minuni. De cele mai multe ori, dacă vecinii tăi de stand prind pește și tu nu (sau invers), nu nada este elementul care face diferența.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Produse Dynamite Baits
MesajScris: Mar Ian 16, 2018 9:37 am 
Neconectat

Membru din: Mie Ian 10, 2018 5:18 pm
Mesaje: 6
Va multumesc mult si imi cer scuze pentru eventualele greseli, dar e pentru prima data cand sunt pe un forum si nu am stiut unde trebuie încadrată exact postarea.Va urmaresc cu mare interes toate postarile video si nu numai. Am intrebat despre produsele de la Dynamite baits pentru ca am vazut ca le prezentati cu o foarte mare incredere ceea ce nu am mai vazut pe alte site-uri sau forum-uri si in urma prezentarilor facute de dumneavoastra am achizitionat in mare parte tot dar mi.ar prinde bine orice sfat sa mai acumulez ceva experienta (cunostiinte etc).va multumesc .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Produse Dynamite Baits
MesajScris: Mar Ian 16, 2018 10:44 am 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Ionut liviu scrie:
Am intrebat despre produsele de la Dynamite baits pentru ca am vazut ca le prezentati cu o foarte mare incredere ceea ce nu am mai vazut pe alte site-uri sau forum-uri si in urma prezentarilor facute de dumneavoastra am achizitionat in mare parte tot dar mi.ar prinde bine orice sfat sa mai acumulez ceva experienta (cunostiinte etc).

Ai incredere ca lucrurile pe care le prezint in filme sunt eficiente. Boiliesurile si pop-up-urile Dynamite Baits sunt folosite de multi pescari, dar bineinteles ca rezultatele depind de felul in care le folosesti. Lucru valabil pentru orice boilies.

Daca ai nevoie de mai multe sfaturi in privinta pescuitului la boilies, incearca sa faci cateva partide pe Sectorul B de la Varlaam, care e un lac despre care ai la dispozitie multa informatie si unde administratorii te pot ajuta in orice privinta, de la alegerea locurilor pana la alegerea monturii.

Iti recomand Sectorul B pentru ca e un lac mai accesibil (in comparatie cu Sectorul A) si pe care pestele raspunde foarte bine la boilies.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: