CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Vin Mar 29, 2024 11:06 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 11 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Snow man perfect
MesajScris: Lun Oct 16, 2017 6:45 am 
Neconectat

Membru din: Dum Oct 01, 2017 4:28 pm
Mesaje: 20
Va salut,

care bila si pop up creeaza snow man-ul perfect, ca si arome, culori, etc....
mie cele mai productive au fost suid cu capsuna si mullberry florentine si belachan cu ananas si n-butiric.
o sa ziceti ca tine de inspiratie, balta, zi-noapte, etc.......sunt curios care dupa dvs este combinatia perfecta de nu v-a dezamagit?
multumesc!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Snow man perfect
MesajScris: Lun Oct 16, 2017 9:11 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Feb 01, 2015 4:42 pm
Mesaje: 274
Localitate: Timisoara
Cu parere de rau nu exista asa ceva. Asa cum ai anticipat o sa incepem cu povestile despre vreme, anotimp, temperatura apei, noapte sau zi...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Snow man perfect
MesajScris: Mar Oct 17, 2017 9:10 am 
Neconectat

Membru din: Lun Sep 08, 2014 9:12 am
Mesaje: 143
Localitate: Brasov
salut

combinatia tine de ochiul uman cum iti place tie, eu zic ca nu are importanta aroma (pestele nu percepe ca noi aroma), aroma ajuta la schimbare PH apei in functie de anotimp( de aceea sunt pe ulei, Monopropylene Glycol, etc ) insa ca si marimi asa merge:

14 cu 14 si 12 si 10
16 cu 16 si 14 si 12
20 cu 20 si 16

asa am vazut ca se echilibreaza cel mai bine.

Insa am vazut ca cel mai bine merge ziua pe galben si rosu, roz, noaptea pe alb

Parerea mea !!!!

_________________
http://adihermeziu.blogspot.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Snow man perfect
MesajScris: Mie Oct 18, 2017 2:06 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Oct 01, 2017 4:28 pm
Mesaje: 20
:lol: :lol: :lol: ......


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Snow man perfect
MesajScris: Mie Oct 18, 2017 2:15 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Vin Oct 17, 2014 9:05 am
Mesaje: 63
Localitate: Suceava
Ai posibilitati nelimitate, totul tine de imaginatie.
In functie de imprejurari, poti inlocui bila cu diverse seminte sau chiar fructe de mici dimensiuni, iar partea flotanta(pop-up propriu zis) poate fi inlocuita cu spuma, cu pluta sau alt element flotabil pe care il poti lasa ceva timp intr-o aroma/dip daca consideri ca e oportun.
Poti scobi o aluna tigrata, in cavitate ei se poate pune pluta sau alt element flotant pe care il modelezi in forma dorita.
Culorile au si ele rolul lor, cred in atractia lor in functie de imprejurari. Cu o mentiune, culoarea verde e singura care la mine pur si simplu n-a functionat.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Snow man perfect
MesajScris: Vin Oct 20, 2017 1:46 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
marianR scrie:
care bila si pop up creeaza snow man-ul perfect, ca si arome, culori, etc....

Marian, cu ani in urma am fost implicat intr-un magazin de articole de pescuit (Big Fish) si am ajuns sa stau de vorba cu clientii magazinului. Cand primeam cate o intrebare cum e cea pusa de tine in acest topic, incercam sa-i explic clientului ca lucrurile nu sunt atat de simple incat sa-i pot da un raspuns scurt. Un raspuns corect implica mai multe aspecte. Etc. Etc. Etc.

In timp ce eu plictiseam clientul cu explicatii care nu-l prea interesau sau pe care nu era pregatit sa le inteleaga, vanzatorii din magazin se amuzau pe seama mea - si pe buna dreptate! Ei rezolvau problema simplu: puneau mana pe un produs si spuneau "cumpara asta". Clientul cumpara si pleca fericit. Teoriile mele nu castigau clienti, ii pierdeau...

Pana te pierd de client si pe tine, raspunsul scurt e ca "snowman-ul perfect" pe care il cauti nu exista. Orice se poate potrivi cu orice. In functie de situatie. Si de aici incepe nebunia. :)

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Snow man perfect
MesajScris: Vin Oct 20, 2017 4:40 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Dec 02, 2015 5:45 pm
Mesaje: 180
Vlad, mai bun raspuns nici nu se putea ,esti mereu obiectiv,toti am fost tentati sa cumparam tot felul de culori si arome,dar pestii nu apareau si nebunia continua.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Snow man perfect
MesajScris: Vin Oct 20, 2017 5:36 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Mai 30, 2016 6:54 pm
Mesaje: 28
Localitate: Craiova
Vlad Pavlovici scrie:
marianR scrie:
care bila si pop up creeaza snow man-ul perfect, ca si arome, culori, etc....



Pana te pierd de client si pe tine, raspunsul scurt e ca "snowman-ul perfect" pe care il cauti nu exista. Orice se poate potrivi cu orice. In functie de situatie. Si de aici incepe nebunia. :)



Genial raspuns:)))


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Snow man perfect
MesajScris: Mar Oct 24, 2017 12:53 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Oct 01, 2017 4:28 pm
Mesaje: 20
Ma refeream la combinatii de arome sau culori. Probabil, m-am exprimat gresit......imi cer scuze !!!.....sunt sigur ca nu exista perfectiune.....credeam ca fiecare, ca si mine, cand ma gandesc sa trimit un snow man pe front primandata imi vine in cap belachan cu ananas si n-butiric, apoi, squid cu mullberry florentin...astea doua mie mi se par ca se completeaza...acum.....cine stie...

Oricum multumesc de raspunsuri !!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Snow man perfect
MesajScris: Mar Oct 24, 2017 1:04 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 561
Localitate: Timisoara
marianR scrie:
Ma refeream la combinatii de arome sau culori. Probabil, m-am exprimat gresit......imi cer scuze !!!.....sunt sigur ca nu exista perfectiune.....credeam ca fiecare, ca si mine, cand ma gandesc sa trimit un snow man pe front primandata imi vine in cap belachan cu ananas si n-butiric, apoi, squid cu mullberry florentin...astea doua mie mi se par ca se completeaza...acum.....cine stie...


Si mie mi se pare ca ceafa de porc la gratar merge bine cu mujdei de usturoi, pe cand fasolea cu ciolan merge extraordinar cu salata de ceapa rosie cu ulei de masline extravirgin presat la rece :lol: :lol: :lol:
Partea lichida pe baza de drojdii si complexul B de vitamine.....deci bere.
Glumesc.....uita de snowman-ul perfect....nu exista. ;)

_________________
slowly we rot....by Obituary


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 11 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 13 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: