CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 6:50 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare boilies
MesajScris: Mie Sep 06, 2017 12:46 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Sep 04, 2017 11:12 am
Mesaje: 8
Localitate: Cluj-Napoca
Mi se pare normal ca parerile sa fie impartite in ceea ce priveste boilesul/ modul de nadire/ montura folosita.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare boilies
MesajScris: Mie Sep 06, 2017 5:04 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Arthur, nu stiu daca discutia de pana acum te-a lamurit in vreun fel.

Daca folosesti boiliesuri de un an, e normal sa ai diverse nelamuriri in privinta lor. Una dintre cele mai frecvente probleme in materie de boiliesuri, in special pentru cei care sunt la inceput, dar si pentru pescari cu multi ani de experienta, e cautarea unui boilies mai bun. Indiferent ce boilies am si indiferent cat de bine prinde, nu cumva exista ceva mai bun? Trebuie sa existe. Nu se poate sa nu existe... Chestia asta ne urmareste pe multi.

Intrebarea ta initiala era: "ce boilesuri imi recomanzi, la modul general vorbind, indiferent de profilul lacului?" Indiferent de profilul lacului, iti recomand boiliesul cu care ai avut cele mai bune rezultate pana acum, pe care il cunosti cel mai bine si in care ai cea mai mare incredere.

Bineinteles, incearca in paralel si alte boiliesuri, dar nu te grabi sa tragi concluzii. Nada e doar un factor. Sunt o multime de alti factori care pot explica succesul sau esecul unei partide, dupa cum probabil ca stii.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare boilies
MesajScris: Joi Sep 07, 2017 8:20 am 
Neconectat

Membru din: Lun Sep 04, 2017 11:12 am
Mesaje: 8
Localitate: Cluj-Napoca
Mi-am facut o idee. Am vrut doar sa vad si parerea voastra in materie de boilesuri.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare boilies
MesajScris: Sâm Sep 09, 2017 3:39 am 
Neconectat

Membru din: Vin Iun 28, 2013 2:32 pm
Mesaje: 628
ArthurMolnar scrie:
Salut Vlad,


Am observat ca rezultatele mele au fost foarte bune folosind Complex-T de la Dynamite Baits.

As vrea sa te intreb, ce boilesuri imi recomanzi, la modul general vorbind, indiferent de profilul lacului?

Arthur


Daca ai avut rezultate foarte bune cu Complex-T, n-are rost sa-l schimbi, continua cu el. Este un boilies de la o firma consacrata la nivel european, care cu greu isi permite sa faca rabat de la calitate (desi nimic nu e imposibil). Eventual, in paralel, daca timpul si resursele iti permit, fa niste teste comparative cu alt boilies.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare boilies
MesajScris: Joi Sep 14, 2017 3:44 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Sep 04, 2017 11:12 am
Mesaje: 8
Localitate: Cluj-Napoca
Obisnuiesc sa folosesc o combinatie intre un boiles Complex-T de 18 mm si o bila critic echilibrata tot de 18mm.

Credeti ca este o practica gresita?


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: