CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Vin Mar 29, 2024 1:43 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Sticky Manilla
MesajScris: Joi Sep 14, 2017 11:05 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Dec 19, 2016 3:34 pm
Mesaje: 9
Nu mai lungesc povestea. Am inchis cu 2 crapi de 12-13kg, unul de 14kg si bomboana de pe coliva, unul de 17kg care este in fotografia de mai jos.
Asa ca, multumesc Delta, multumesc Cernovca si .....multumiri maxime Sticky Baits. Este al doilea an in care Sticky imi ofera astfel de momente. Anul trecut l-am zobit cu Krill-ul pe Intinsura de pe Dunarea Veche. Salutari si fire intinse tuturor. sa ne vedem in Delta sanatosi!


Fişiere ataşate:
17kg.jpg
17kg.jpg [ 41.74 KiB | Vizualizat de 5128 ori ]
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sticky Manilla
MesajScris: Sâm Sep 16, 2017 8:23 am 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 29, 2017 11:11 pm
Mesaje: 6
Salut,

In primul rand, felicitari pentru capturi, trebuie sa fi fost o partida extraordinara.
La finalul saptamanii viitoare urmeaza sa plec si eu in zona respectiva, plecarea era programata initial in.octombrie dar mi e frica de vremea rea.
Pe Cernovca se mai practica taxa raduta? Mai e sub concesiune zona?
In general, stiu ca pescarii sunt "secretosi", poate totusi reusesti sa ma ajuti sa identific locul unde ai pescuit :)
Multumesc
Fire intense!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sticky Manilla
MesajScris: Lun Sep 18, 2017 3:17 pm 
Neconectat

Membru din: Sâm Mar 08, 2014 1:40 pm
Mesaje: 87
Localitate: Brasov
Frumosi pesti ...felicitari..

_________________
Dragos C. - Brasov


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sticky Manilla
MesajScris: Vin Sep 21, 2018 11:54 am 
Neconectat

Membru din: Lun Dec 19, 2016 3:34 pm
Mesaje: 9
Ca si anul trecut, in aceasta vara am continuat sa pescuiesc in Delta cu Manilla si Krill de la Sticky. Deosebirea a fost ca in acest sezon am avut la Manilla parte de capturi incredibile.( Cel putin pentru mine).
Pe majoritatea am reusit sa le iau pe bratul Sulina, in zona Mila6 pe bratul mare dar si pe Intinsura.
In momentul cand lumea nu prea prinde si tu iei crapi de peste 20kg incepi sa ai convingerea ca in mare masura se datoreaza bilei. Cea mai tare a fost pe sfarsitul lunii august cand am avut o partida de o saptamana cu 5 pesti sariti de 10 kg, 3 sariti de 15kg si unul de 22kg. Ceea ce mi s-a parut interesant a fost ca, cu toate ca pe ceilalti de langa mine ii omora platica, (a fost o mare problema anul acesta in Delta cu platica), eu cu Manilla nu aveam aceasta problema. Cred ca Manilla a devenit cel mai eficient boilies in Delta la crapi mari. Intre timp am descoperit ca pana si legenda Dorin Forgo a inceput sa pescuiasca la Manilla, cu toate ca a recunoscut cu greu... Asa e el, mai "secretos".
Atasez o fotografie cu cel de 22kg. Voi ramane recunoscator probabil pe viata celor de la Sticky care se fac vinovati de eficienta acestei bile.
Caline, atentie cu stocurile, ca in octombrie stii ca merge bine la doua de 16mm! Sa nu spui ca nu mai ai.


Fişiere ataşate:
IMG-20180823-WA0024.jpg
IMG-20180823-WA0024.jpg [ 24.79 KiB | Vizualizat de 4504 ori ]
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sticky Manilla
MesajScris: Mar Sep 25, 2018 5:56 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Iun 27, 2018 10:58 am
Mesaje: 28
Localitate: Bucuresti
Felicitari George pentru reusite!!! Si eu am inceput sa folosesc anul asta produsele Sticky Baits iar rezultatele au inceput sa apara! Ii multumesc pe aceasta cale lui Calin!!!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: