CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Vin Mar 29, 2024 4:30 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 23 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Reteta boilies squid & octopus
MesajScris: Mie Mar 08, 2017 10:43 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Ian 04, 2017 5:15 pm
Mesaje: 127
Reteta lui Calin arata bine, ingredientele sunt de calitate .. dar sa nu uitam ca la urma urmei pescarul da valoare boiles-ului si nu invers :D


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reteta boilies squid & octopus
MesajScris: Vin Mai 05, 2017 7:04 am 
Neconectat

Membru din: Mie Mai 08, 2013 11:35 am
Mesaje: 318
Vlad Pavlovici scrie:
Apropo de proteine solubile, poti include in partea lichida un lichid nutritiv ca L030, hidrolizat de krill sau altele de acelasi tip. Unul singur intr-o doza relevanta (50-100ml pe kilogramul de mix) cred ca e suficient.


Intr-un mix cu aprox 20% elemente solubile (parte solida), cat de mult influenteaza gradul de solubilitate, un activator format din proteine solubile de peste (parte lichida) ? Ma refer la boiliesuri fierte. Chiar daca boiliesurile se fierb in apa sau abur, daca ele contin un % mai mare de 20%, in f-tie de celelalte ingrediente, desi fierte, pot sa se descompuna, sa lucreze spus altfel, ca o semisolubila.

_________________
Membru - CARP TEAM TIMISOARA


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reteta boilies squid & octopus
MesajScris: Vin Mai 05, 2017 7:46 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Vin Oct 17, 2014 9:05 am
Mesaje: 63
Localitate: Suceava
Opre Ovidiu scrie:
Chiar daca boiliesurile se fierb in apa sau abur, daca ele contin un % mai mare de 20%, in f-tie de celelalte ingrediente, desi fierte, pot sa se descompuna, sa lucreze spus altfel, ca o semisolubila.


Foarte buna observatia.
Te asigur ca sunt foarte bune aceste semisolubile fierte (eu le prefer cu fainuri de granulatie mai mare) si dau randament bun pe apa rece/calda, in partide scurte in special dar si partide lungi daca le rulezi la dimensiuni mai mari.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 23 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: