CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Vin Apr 19, 2024 8:55 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Dynamite Baits vs Sticky Baits
MesajScris: Lun Feb 13, 2017 10:21 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Dum Mai 15, 2016 7:25 pm
Mesaje: 134
Localitate: Pitesti
Salut Zahan,
Vlad are dreptate cand afirma ca fiecare dintre cele doua firme are cate un boilies "nava-amiral". La Sticky Baits acest rol il joaca Krill-ul. Este o bila extrem de eficienta, cu rezultate exceptionale pe toate tipurile de balti, atat in regim de competitie cat si in partidele de placere. Ca urmare nu ai de facut decat un singur lucru. Pescuieste pe aceeiasi apa o partida cu Source si una cu Krill-Sticky Baits. Apoi decizia finala iti apartine.

_________________
Doctor Fishing
Web : http://doctorfishing.ro
Follow us on Facebook : https://www.facebook.com/doctorfishing.ro
Tel: 0729.031.641 / 0769.166.534
E-mail: office@doctorfishing.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dynamite Baits vs Sticky Baits
MesajScris: Mar Feb 14, 2017 12:33 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Dec 19, 2016 3:34 pm
Mesaje: 9
Cred ca am spus-o in cadrul acestui forum deja. Krill-ul de la Sticky Baits este un boilies de care nu ma voi desparti multa vreme de aici incolo. Rezultatele pe care mi le-a dat atat pe balta cat mai ales pe Dunare, ma face sa cred ca Sticky are un "secret" cu bila asta. Bravo lor!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dynamite Baits vs Sticky Baits
MesajScris: Mar Feb 14, 2017 12:54 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Mai 03, 2016 2:38 pm
Mesaje: 2
Nu e nici-un secret. Pun ce trebuie in bile si respecta retetele fara sa faca compromisuri. Ca de-aia au cele mai mari volume vandute in Europa. Lucrez in Anglia ca sofer de tir si merg cateodata si la pescuit. Aici nu este magazin care sa nu aiba in raft Sticky Baits. Mi-as dori cand vin in Romania sa vad la fel. Dar pentru asta Doctor Fishing trebuie sa dea drumul la distributie. Asta vara nu gaseai Sticky decat la Big Fish si Doctor Fishing. Sper ca lucrurile anul asta sa se schimbe.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dynamite Baits vs Sticky Baits
MesajScris: Mar Feb 14, 2017 1:47 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 05, 2014 7:38 am
Mesaje: 1263
Localitate: București
Cristi Tudor scrie:
Ca de-aia au cele mai mari volume vandute in Europa.
Ne poți spune te rog de unde ai informația asta? Există o sursă oficială unde se poate vedea un raport/clasament cu vânzările producătorilor de nadă?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dynamite Baits vs Sticky Baits
MesajScris: Mar Feb 14, 2017 3:40 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Dum Mai 15, 2016 7:25 pm
Mesaje: 134
Localitate: Pitesti
Pentru ca Doctor Fishing reprezinta acest brand in Romania, ma simt dator sa intervin urmare a postarilor lui Victor si a lui Cristi din Anglia. Observatia lui Cristi Tudor privind prezenta masiva Sticky Baits in rafturile magazinelor din Anglia este corecta. Asta pentru ca am constatat-o cu ochii mei. Si mai este corecta si afirmatia lui referitoare la distributia in Romania care in acest moment este o problema din punct de vedere al nivelului de acoperire. Daca insa au sau nu cele mai mari vanzari in Europa, in nici un caz nu se poate controla. Si asta pentru simplu motiv ca nu toate companiile din Marea Britanie fac publice cifrele financiare. Adevarat, se poate vedea pe https://www.endole.co.uk/company/ ca Sticky Baits are o cotatie pe piata care urca intr-un ritm vertiginos, Sticky reprezentand in ultimii trei ani o revelatie in domeniul comertului nadelor din Marea Britanie. Asta denota ca baietii isi fac treaba foarte bine....si atat. Cred ca ducem insa discutiile prea departe si ne indepartam de la subiectul principal. In opinia mea nu prezinta interes pentru nici-un pescar de crap din Romania cifra de afaceri realizata de Sticky la nivel mondial. Atentia cred eu trebuie sa fie indreptata catre eficienta nadelor produse de catre ei pe baltile din Romania.
Cu alte cuvinte Victor, observatia ta este corecta.
Tie Cristi iti multumim pentru atasamentul tau privind Sticky Baits. Si daca tot ai ocazia sa pescuiesti pe lacurile din Marea Britanie, te asteptam pe acest forum cu cateva capturi.
Multumesc.

_________________
Doctor Fishing
Web : http://doctorfishing.ro
Follow us on Facebook : https://www.facebook.com/doctorfishing.ro
Tel: 0729.031.641 / 0769.166.534
E-mail: office@doctorfishing.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dynamite Baits vs Sticky Baits
MesajScris: Mar Feb 14, 2017 4:07 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 05, 2014 7:38 am
Mesaje: 1263
Localitate: București
Mulțumesc pentru precizări și transparență Călin (calitate care, din păcate, este din ce în ce mai rară).

Întrebarea mea a avut un sigur scop: să ne asigurăm că informațiile sunt corecte. Aș fi adresat această întrebare indiferent de numele producătorului.

Altfel, oricine poate spune orice (voit sau involuntar) și unii pescari mai puțin informați (sau mai naivi) ar putea lua de bune acele lucruri și ar propaga mai departe eventualele erori (inexactități).


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: