CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Sâm Apr 20, 2024 2:30 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 29 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: MFK - Meat&Fish&Krill
MesajScris: Mie Ian 11, 2017 5:02 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Ian 04, 2017 5:15 pm
Mesaje: 127
Termenul "calitativ" pentru fiecare dintre noi nu defineste acelasi produs finit., eu prin slab calitativ nu inteleg neaparat lipsa unor ingrediente cu rol de atractie, multe dintre supra evaluate atat ca pret cat si ca rezultate. Atata timp cat nadesti cu un boilies in care ai ingredere, iti aduce rezultate multumitoare, iar tu nu il consideri de slaba "calitate" este foarte ok.In schimb nu merita facute compromise cu gandul ca bila de carlig e super de "calitate" premium, iar tu nadesti cu bile care le consideri "slabe" atat prin prisma atractiei cat si prin prisma profilului nutritional. Asta incercam sa explic,dar acum am inteles si punctul tau de vedere si nu vad nimic gresit in asta.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: MFK - Meat&Fish&Krill
MesajScris: Dum Ian 15, 2017 1:36 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Mai 08, 2013 11:35 am
Mesaje: 318
Ma bucur ca la combinatia de fainuri peste si carne, am cam nimerit, dupa ce am citit articolul postat pe carponline...a lui Mike Willmott.
Mersi Vlad !

_________________
Membru - CARP TEAM TIMISOARA


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: MFK - Meat&Fish&Krill
MesajScris: Vin Mar 10, 2017 12:21 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Mai 08, 2013 11:35 am
Mesaje: 318
:) he ! Darius, prietenul meu, a lovit 4 buc la MFK si doar unu la Belachan...oricum start bun pe o apa fff rece.

_________________
Membru - CARP TEAM TIMISOARA


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: MFK - Meat&Fish&Krill
MesajScris: Dum Mar 12, 2017 6:01 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Dum Mai 15, 2016 7:25 pm
Mesaje: 134
Localitate: Pitesti
Adrian Hermeziu scrie:
Asta e parerea mea si astept si eu cu nerabdare comentariile lui Vlad, Marian, Calin de la Doctor Fishing si ceilalti,


Adrian, nu am folosit niciodata faina de carne intr-o reteta de boilies, asa ca orice parerea venita din partea mea ar fi neavenita. In schimb va urmaresc comentariile cu interes; intotdeauna ai de invatat din experientele facute de altii.

_________________
Doctor Fishing
Web : http://doctorfishing.ro
Follow us on Facebook : https://www.facebook.com/doctorfishing.ro
Tel: 0729.031.641 / 0769.166.534
E-mail: office@doctorfishing.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: MFK - Meat&Fish&Krill
MesajScris: Dum Mar 12, 2017 8:26 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Feb 15, 2015 10:46 pm
Mesaje: 47
Localitate: Timisoara
Faina de carne, merge foarte bine in combinatie cu Protein Konzentrat si cu pudra de liver.
Prefer de multe ori aceasta combinatie in defavoarea unor mixuri DOAR pe fainuri de peste.
Referitor la mixul MFK, suntem foarte multumiti dupa primele teste, se ruleaza foarte bine si combinatia peste - krill + carne - PK pe langa un procent mare de robin red si condimente, s-a dovedit a fi prinzatoare pe o apa rece. Reteta complecta este data de partenerul meu Ovidiu in acest topic.

_________________
Carp Team Timisoara


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: MFK - Meat&Fish&Krill
MesajScris: Mar Mar 14, 2017 11:58 am 
Neconectat

Membru din: Lun Sep 08, 2014 9:12 am
Mesaje: 143
Localitate: Brasov
Opre Ovidiu scrie:
:) he ! Darius, prietenul meu, a lovit 4 buc la MFK si doar unu la Belachan...oricum start bun pe o apa fff rece.


Ovidiu, si varianta mea de mix numai cu faina de peste, a inceput anul in forta, la partida de la Belini, cu o captura de 48 crapi cuprinsi intre 2.5-4.8kg, dar au fost 3 pescari. DA, PATRUZECI SI OPT !!!!!

Se pare ca am "clocit" bine impreuna acest mix. Am avut 3 luni bune de schimb de pareri si zeci de telefoane.

Insa trebuie avut mare grija la calitatea produselor din mix pentru a functiona bine. Trebuie studiate cu atentie fisele produselor respective. Pentru cine intreaba fainurile de peste si hidolizatele sunt urmatoarele:

faina de squid - baitshop
pudra de ficat - baitshop

faina LT94 - doctorfishing
predigerata - doctorfishing
l030 -doctorfishing

le recomand din toata inima !!!

asta nu vreau sa sune ca reclama mascata, stiu ca sunt parteneri carponline. Sper sa nu deranjeze pe Vlad, Marian sau Calin

_________________
http://adihermeziu.blogspot.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: MFK - Meat&Fish&Krill
MesajScris: Mar Mar 14, 2017 12:07 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Sep 08, 2014 9:12 am
Mesaje: 143
Localitate: Brasov
Partida a durat 48 ore, de vineri seara pana duminica, s-a pescuit si la bila simpla si la snowman. Bila tare de 16mm, 16mm cu pop-up, sau solubila de 18mm
Monturi helicopter cu plumb cu pasta realizata din acelasi mix si parte lichida si plumb pierdut cu saculeti solubili din bile tari de 16mm si solubile sparte.

Ca pop-up au fost: pe zi n'butiryc-dynamite baits, si noapte coconut-dynamite baits

_________________
http://adihermeziu.blogspot.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: MFK - Meat&Fish&Krill
MesajScris: Mar Mar 14, 2017 12:11 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Mai 08, 2013 11:35 am
Mesaje: 318
:) Adi, ma bucur sa aud asta. Darius a avut 2 lansete, 24 h. Insa, balti diferite...Pe Sacos de ex. acum se prinde mai bine. Cand a prins Darius, apa era fff scazuta, avea 1-1,10 m. Reteta initiala este cea care include si faina de carne si asa a fost si rulata. Sigur ca merge si numai cu faina peste.
De ex. noi am mai scos o reteta pe baza de extracte naturale cu belachan, liver, RR, GLM, betaina. Costul e foarte ridicat, caci am introdus 10% GLM etc. Insa pt. carlig, am zis noi ca merita. :)
PS: am denumit-o NEB - Natural Extract Baby :D

_________________
Membru - CARP TEAM TIMISOARA


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: MFK - Meat&Fish&Krill
MesajScris: Mie Mai 24, 2017 7:11 am 
Neconectat

Membru din: Mie Mai 08, 2013 11:35 am
Mesaje: 318
:) O partida pe Sacos de 36 ore si una pe Sustra de 48 ore. Pe Sacos, e pentru prima oara cand MKK bate belachanul...am ramas surprins. Primul peste un 16 kg la doua bile de MFK, un 20+16. In schimb pe Sustra a castigat belachanul, desi am prins si la MFK. La Sustra, am uitat nr. pestilor prinsi intre 5-13,5 kg. Pur si simplu am renuntat la poze si cantariri, eliberandu-i frumusel in apa... :)

_________________
Membru - CARP TEAM TIMISOARA


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 29 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron