CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Mar Noi 12, 2019 5:34 pm

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 149 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: Mar Iun 12, 2018 12:53 pm 
Neconectat

Eu cam asa plec de la Doctor Fishing, calitatea produselor m-a convins de 2 ani, cu rezultate foarte bune atat in pescuit competitional cat si de placere

Multumesc Calin pentru promptitudine, sfaturi si calitate !!!

Fişiere ataşate:
35066239_2175087209171578_6318022344115748864_n.jpg
35066239_2175087209171578_6318022344115748864_n.jpg [ 97.16 KiB | Vizualizat de 2277 ori ]

MesajScris: Mar Iun 12, 2018 10:37 pm 
Neconectat

Frumoasa poza..nu prea vad legatura cu intrebarea mea :lol:

Sus

MesajScris: Mie Iun 13, 2018 2:25 pm 
Neconectat

dariusiacob scrie:
Buna!va rog sa-mi spuneti daca acest ingredient folosit in mix-https://doctorfishing.ro/ingrediente/ingrediente-mixuri/addarome-squid-powder-ing060-9525-permite si adaosul de aroma sau e contraindicat-eventual daca trebuie redusa doza de aroma.Multumesc!

Buna ziua domnule Darius,

Squid Addarome este o pudra palatanta care nu inlocuieste aroma si nici nu impune reducerea cantitatii acesteia in reteta boiliesului. Rolul sau, asa cum rezulta din descrierea produsului pe site-ul magazinului on-line doctorfishing.ro este de a pune in valoare efectul aromei clasice. Totodata contribuie in mod echilibrat in formula partii lichide ca indulcitor si ca potentiator de gust. Daca veti cumpara si analiza acest produs veti constata mirosul puternic pe care il degaja Addarome Squid inainte de a-l folosi.
Odata introdus insa in compozitia partii lichide acest miros se estompeaza, imprimandu-se in boilies o aroma discreta inconfundabila care completeaza cu succes mirosul aromei clasice de Squid.
Trebuie retinut faptul ca efectul acestui ingredient nu se manifesta numai prin miros, ci mai ales prin reactiile care le genereaza in compozitia boiliesului amplificand semnalele de atractie transmise in masa apei.
Am testat personal Addarome Squid timp de un an de zile pana sa incep sa il comercializez. Pe parcursul testelor am variat cantitatea utilizata de la 1 la 5gr/ kg mix. In urma rezultatelor obtinute am ajuns la concluzia ca doza optima este de 3 gr intr-o parte lichida de 100ml, aferenta unui kilogram de mix, formula fiind 5ml Aroma Squid clasica/2ml Aroma Cranberry/3gr Addarome Squid.

Tel: 0729.031.641 / 0769.166.534
E-mail: office@doctorfishing.ro

Sus

MesajScris: Sâm Iun 16, 2018 6:37 pm 
Neconectat

Multumesc pt.raspuns si amabilitate!am primit deja produsul si am realizat ca e un palatant-dupa nasul meu e mai degraba o combinatie de arome'' bogata''si rafinata decat puternica-intamplator l-am incllus in partea lichida in combinatia recomandata de dumneavoastra -5+3+2,intentionand sa mai adaug 1 gr. la bilele de carlig.

Sus

MesajScris: Mar Iun 19, 2018 3:12 pm 
Neconectat

Buna Ziua,

Putem considera Red Factor un ingredient de legătură?

Sus

MesajScris: Mar Iun 19, 2018 3:22 pm 
Neconectat

îmi cer scuze încă 2 întrebări:
1. Red Factor este un Nectarblend cu Robin Red?
2. Nectarblend-ul ajuta la legat?

Sus

MesajScris: Vin Iul 20, 2018 12:15 am 
Neconectat

Enescu Bogdan scrie:
îmi cer scuze încă 2 întrebări:
1. Red Factor este un Nectarblend cu Robin Red?
2. Nectarblend-ul ajuta la legat?

Buna seara,
Scuze pentru intarziere. Am fost pe Dunare.

Sunt multi care incearca sa identifice cat mai exact continutul ingredientelor produse de catre Haith's. (Vezi nenumaratele dezbateri pe tema formulei care sta la baza producerii Robin Red-ului).
In opinia mea nu trebuie sa luam in seama decat datele oferite de catre site-ul oficial al producatorului. Este adevarat ca in privinta descrierilor nu ne ofera prea multe informatii. Asa ca nu pot emite pareri privind compozitia lui Red Factor.

Da, Nectarblend-ul ajuta intr-o oarecare masura la legat deoarece contine ou.

Sus

MesajScris: Dum Sep 02, 2018 10:37 am 
Neconectat

Mulțumesc pentru răspunsul sincer (multe site-uri îl dau ca un liant, impresia mea era aceeași ca a ta)
De ce am întrebat și ce caut: eu am o mare fobie în a utiliza barca (deci șanse mici sa pescuiesc pe bălti tip Varlaam ca sa prind pești capitali) și timpul alocat unei partide de pescuit este redus în 80% din cazuri (8h-12h), de aceea caut sa am un boilies bird food atractiv la un preț rezonabil (daci fără Robin Red, spirulina). Ce înseamna preț rezonabil 20-25 lei/kg bile solubile (pare o utopie, dar am dreptul sa sper)
Aveti la vanzare BIRD FOOD BASE MIX care după descrierea Haith's este alcătuit din soia,cereale și pudra de ou. Din experiența ta și al persoanelor care au folosit:
1. se poate folosii următoarea lichid Cloudy Manila 100ml + 100 lichid conservant ml + 150 lapte porumb/apa (ca sa-mi respect targetul de pret)
2. pot sa folosesc 65% BIRD FOOD BASE MIX + 20% Sluis CLO Holland + 10% Lamlac + 5% Fenugreek

Sus

MesajScris: Mie Sep 19, 2018 6:46 pm 
Neconectat

Buna ziua. Am cumparat de la dumneavoastra EXTRACT DE DROJDIE BROCACEL. Am o nelamurire, pe situl doctorfishing.ro scrie Dozaj recomandat: maxim 5% / kg de mix si pe ambalaj este scris 10 % / kg de mix. Unde este greseala si ce recomandati ? Si o intrebare din partea unui prieten. Acest produs se poate folosi in groundbait sau doar la boilies?

Fire intinse!

Sus

MesajScris: Vin Sep 21, 2018 10:26 am 
Neconectat

esoxclub scrie:
Buna ziua. Am cumparat de la dumneavoastra EXTRACT DE DROJDIE BROCACEL. Am o nelamurire, pe situl doctorfishing.ro scrie Dozaj recomandat: maxim 5% / kg de mix si pe ambalaj este scris 10 % / kg de mix. Unde este greseala si ce recomandati ? Si o intrebare din partea unui prieten. Acest produs se poate folosi in groundbait sau doar la boilies?

Fire intinse!

Este corecta recomandarea de pe ambalaj. Se poate merge si cu 10%.
Insa pentru mine personal dozajul optim este de 5%, tinand cont de faptul ca folosesc acest ingredient in alcatuirea structurii de baza a unui mix:
25% LT94
5% CPSP 90
5% Krill Meal(sau Squid Meal functie de tipul mixului)
5% WPC 80
5% Pure Yeast Brocacel
...De aici incolo formula continua functie de ce dorim sa facem.
In privinta celei de-a doua intrebari, da, il puteti folosi si in groundbait-uri, dar in opinia mea tot intr-un raport de 5%.

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 149 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Următorul

Ora este UTC + 2