CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Apr 25, 2024 8:45 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Preturi ingrediente
MesajScris: Sâm Iul 13, 2013 9:58 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Vin Mai 31, 2013 9:11 am
Mesaje: 224
Am de gand sa dezvolt o linie de ingrediente de calitate, intre care fainurile de peste LT vor fi probabil cele mai importante, la preturi foarte bune. As vrea sa stiu care este parerea voastra si cam ce cantitate credeti ca ati folosi intr-un sezon daca pretul ar fi cu, sa zicem, 30% mai mic decat ce este pe piata acum. Ideea este ca nu mi-am facut o idee prea clara daca un pret foarte bun ar putea stimula pescarii sa cumpere mai multa faina de peste sau cantitatea vanduta va fi aceeasi, doar ca ii va ajuta sa faca economie la bani. Ca idee secundara, as aprecia daca mi-ati spune alte ingrediente pe care le folositi in cantitati considerabile si pe care ati vrea sa le gasiti la preturi bune. Multumesc.

_________________
http://www.bigfish.ro Magazin online articole de pescuit
http://www.blogpescuit.ro De la profesionistii pescuitului
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Preturi ingrediente
MesajScris: Dum Iul 14, 2013 8:21 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Mai 08, 2013 2:39 pm
Mesaje: 1001
Pai daca pretul ar fi mai mic, cu siguranta cantitatea cumparata va fi mai mare pentru ca eu imi doresc sa plec cu mai multa nada la mine. Daca o sa am costuri mai reduse o sa imi permit sa cumpar cu aceiasi bani mai mult. Cu siguranta cei care isi fac propriul mix nu vor cheltui mai puti ci doar isi vor face mai multa nada. Alte ingrediente pe care le-am folosit si ar fi bine sa fie ceva mai ieftine ar fi clo, faina de soia.

Ps practic ar fi un ajutor pt pescar pt ca ar avea nada pt mai multe partide in aceiasi bani.

_________________
http://mateiniteanu.blogspot.ro
Niteanu Matei


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Preturi ingrediente
MesajScris: Lun Iul 15, 2013 9:10 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Mai 08, 2013 1:24 pm
Mesaje: 116
Subscriu la cresterea cantitatii de nada folosita.
Poti folosi ambalaje mai mari pentru ingredientele cu volum mare.
Ca si ingrediente cu volum mai mare as mai adauga CLO si Soia.
In ceea ce priveste valoarea, e clar ca fainurile de atractie sunt cele mai scumpe / kg, si ridica destul de mult costul pe kg/mix.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Preturi ingrediente
MesajScris: Lun Iul 15, 2013 9:49 am 
Neconectat

Membru din: Mie Mai 08, 2013 3:08 pm
Mesaje: 43
Ar fi o oportunitate pentru cei care-si doresc un mix de calitate la preturi decente. Ingredientele folosite in cantitati mari sunt CLO, Soia, LT, si faina de peste predigerata.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Preturi ingrediente
MesajScris: Mar Iul 16, 2013 4:31 pm 
Neconectat

Membru din: Sâm Mai 04, 2013 8:33 pm
Mesaje: 3
Salut Marian!
In cazul meu as creste cantitatea de mix cu un procentaj de pana la 50% asta in cazul in care toate ingredietele ar ajunge undeva cu 30% mai ieftine decat sunt la ora actuala.Presupun ca fiecare pescar care va reusi sa faca o economie, va investi banii economisiti tot in ingrediente pt mix , iar in acest fel va creste cantitatea de ingrediente cumparate.Ca si ingrediente la un pret mai bun pentru mine ar fi ROBIN RED,CASEINA DE CALCIU,ALBUMINA DE OU,CASEINA DE ZER, SPIRULINA, EXTRACT PUR DE FICAT,EXTRACT DE SCOICA CU BUZA VERDE, FAINA DE PESTE PREDIGERATA , FAINA DE PESTE LT94, FAINA DE ALUNE TIGRATE plus cele enumerate mai sus. Nu as vrea sa uit nici de partea lichida care ridica costul unui kg de boiles destul de mult si ar mai fii si aromele.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Preturi ingrediente
MesajScris: Lun Iul 22, 2013 7:18 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Iun 28, 2013 2:32 pm
Mesaje: 628
Fara indoiala, in ce ma priveste, ar creste cantitatea de nada folosita. Probabil cu un procent intre 25-30%. Sunt de acord cu recomandarea lui Paul: ambalaje mai mari.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 24 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: