CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 9:07 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 20 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Select Baits - boiles readymade
MesajScris: Mar Noi 24, 2015 6:05 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Feb 04, 2014 11:42 am
Mesaje: 6
Am vazut ca Select Baits a lansat o noua gama de boilesuri .Cineva poate da mai multe detalii si informatii desprea ceaste bile ?


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mar Noi 24, 2015 10:24 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Vin Mai 10, 2013 7:40 pm
Mesaje: 497
Localitate: Bucuresti
Am folosit in sezonul de toamna mostrele de boilies si pop-up de mai jos :

http://bigfish.ro/produse-crap/nade-cra ... ppia-21189
http://bigfish.ro/produse-crap/nade-cra ... ices-21188

http://bigfish.ro/produse-crap/nade-cra ... quid-21212
http://bigfish.ro/produse-crap/nade-cra ... plum-21211

Boilies-urile au fost folosite pe Tancabesti in paralel cu boilies-urile Hot Fish cu rezultate bune. Personal, dintre cele doua variante incercate, cel mai mult mi-a placut Squid Krill & Oriental. Este un boilies condimentat si asta imi place.

Pop-up-urile le-am testat in 3 partide pe Varlaam. In 2 partide am prins cu ele si ma refer aici doar la prezentari de pop-up / critic echilibrate unde am folosit doar pop-up, nu si combinatii in care a fost inclus pop-up-ul.

Sa lasam sezonul ce urmeaza sa ne vorbeasca despre raportul calitate pret.

_________________
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mie Noi 25, 2015 9:32 am 
Neconectat

Membru din: Mar Feb 04, 2014 11:42 am
Mesaje: 6
merci de rapuns Lucian .

Si eu tot la Squid Krill & Oriental m-am oprit . Pretul este bun mai ales in perioada asta -20% .
O bila la aprox 20 lei mi se pare ok . Sa vedem la anul rezultatele .

A mai incercat si altcineva aceste bile ?


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Joi Mai 04, 2017 10:09 am 
Neconectat

Membru din: Joi Sep 11, 2014 4:19 pm
Mesaje: 43
Salut, zilele trecute am facut o partida in care am pescuit cu Rosso Sepia (cumparate de vreo luna), problema a fost ca bilele erau foarte moi si picau de pe firul de par, peste noapte le-am scos la aer si le-am pus la uscat intr-un sac (air dry bag), a doua zi majoritatea erau crapate (nu a batut soarele pe ele), nu am mai putut sa le folosesc decat la naditul cu Spombul. Textura, miros, aspect nota 10.....functionalitate....4
A mai patit cineva cu bilele "low cost" de la Select Baits asa ceva, ce e de facut in astfel de situatii ?
PS: sincer nu prea imi place sa nadesc cu ceva iar la carlig sa folosesc altceva (dealtfel cum am facut si acum)


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Joi Mai 04, 2017 11:00 pm 
Neconectat

Membru din: Joi Aug 28, 2014 11:41 pm
Mesaje: 75
Am pescuit aproape tot sezonul trecut cu noile boiliesuri Select Baits dar nu am avut niciodata probleme cu ele. Nu am patit niciodata sa usuc bile si sa crape. Cu Rosso Sepia mai putin am pescuit. Incearca Squid Krill & Oriental Spices si o sa ai o surpriza placuta.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Vin Mai 05, 2017 8:03 am 
Neconectat

Membru din: Joi Sep 11, 2014 4:19 pm
Mesaje: 43
Am folosit deja anul trecut Squid Krill and Oriental Spices, fara probleme, cu rezultate foarte bune, anul asta din cauza ca nu aveau pe stoc de 20mm am cumparat Rosso Sepia, care la fel arata foarte bine, textura mai grunjoasa, aerisita, miros si gust foarte interesant. Ma gandesc ca problema e din cauza proportiilor fainurilor din mix sau poate de la o uscare fortata si o ambalare (punga ermetica de nylon) grabita.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Sâm Mai 06, 2017 9:12 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Oct 14, 2014 9:51 pm
Mesaje: 93
Localitate: Timisoara
Anul trecut am folosit si Roso Sepia si Squd krill orienral cu rezultate ff bune dar nu am avut prbm de care spui tu. Au stat in ambalajul lor in soare ciar au si transpirat putin in punga si nu am avut prbm cu ele. ;) ;) ;)


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Mai 07, 2017 12:02 am 
Neconectat

Membru din: Mie Dec 02, 2015 5:45 pm
Mesaje: 180
Nono, gama low-cost cum le spui tu sunt mereu proaspete,poate chiar daca nu au fost la soare a fost cald.Eu am folosit chiar de la aparitie aceasta gama de produse, dar nu au crapat.Dar, la carlig folosesc gama cu granule de pluta, rezista foarte bine.Numai bine!


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Mai 07, 2017 9:15 am 
Neconectat

Membru din: Joi Sep 11, 2014 4:19 pm
Mesaje: 43
Nu prea inteleg ce vreti sa spuneti......daca sunt proaspete inseamna ca trebuie sa se sfarme foarte usor??? Daca e cald inseamna ca trebuie sa se sparga??? Sunt cumva Rosso Sepia cu granule de pluta???


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Mai 07, 2017 2:32 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Dec 02, 2015 5:45 pm
Mesaje: 180
Daca sunt proaspete au umiditatea crescuta,iar daca sunt expuse brusc la caldura se pot crapa.Nu am auzit pe nimeni cu asemenea probleme, iar treaba cu bila de carlig este un moft.Tu crezi ca crapul nu o va absorbi daca nu este exact cu ce ai nadit?Din contra, gama cu granule este facuta special sa fie critic echilibrate ,mai usoare mai usor de absorbit,iar asta o dovedesc ultimele mele capturi de pe Varlaam, sectorul B-12.Mai multe nu am de spus,iti doresc fire intinse !


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 20 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron