CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Mar Apr 16, 2024 12:14 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: mixul Belachan SB
MesajScris: Lun Iul 08, 2013 8:16 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 563
Localitate: Timisoara
Salut Vlad, ....as avea nevoie de sfatul tau. Voi pleca in Ungaria la pescuit, unde voi folosi si bile de belachan de la SB. Am mixul, activatorul, ideea este daca pentru bilele de carlig crezi ca este necesar sa folosesc o cantitate mai mare de activator decat este recomandat, iar pt cele de nadit sa scad cantitatea?.....Crezi ca este o idee buna ca la bilele de carlig sa adaug ulei de piper sau chili, sau sa las mixul original? Multumesc. ;)

_________________
slowly we rot....by Obituary


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mixul Belachan SB
MesajScris: Mie Iul 10, 2013 1:13 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Nu cred ca e nevoie sa pui mai mult activator in boiliesurile de carlig. Daca pescuiesc cu Belachan, dau la carlig cu boiliesuri de Belachan critic echilibrate si am la mine atat boiliesuri nedipuite, cat si dipuite. Daca vreau un boilies cu ceva mai multa atractie (cu avantajele si dezavantajele care deriva din asta), folosesc boiliesuri dipuite, dar de cele mai multe ori folosesc boiliesuri nedipuite.

Boiliesurile de carlig speciale sunt mai tari, din constructie. Mixul de Belachanul scoate boiliesuri relativ moi (lucru care e util pentru atractie) si, daca pui mai mult activator, vor si mai moi si s-ar putea sa nu stea bine pe firul de par.

Nu as adauga nici piper, nici chilli la boiliesurile de carlig. Nu cred ca e necesar. Poate doar daca ai informatii solide ca balta raspunde in mod special la asa ceva, dar in cazul asta poate ca nu ai nevoie de Belachan, ci de altceva. Belachanul e foarte bun asa cum este.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mixul Belachan SB
MesajScris: Mie Iul 10, 2013 1:49 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 563
Localitate: Timisoara
Multumesc Vlad. ;)

_________________
slowly we rot....by Obituary


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: