CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mai 23, 2024 11:40 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 10 mesaje ] 
Autor Mesaj
MesajScris: Joi Aug 28, 2014 9:14 am 
Neconectat

Membru din: Dum Feb 09, 2014 6:22 pm
Mesaje: 48
Ce boilesurile din gama Select Baits ar fi mai potrivite pt un concurs de 72ore in luna Octombrie si de ce cantitate as avea nevoie.Astept părerile Dvs.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Joi Aug 28, 2014 1:54 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Mai 08, 2013 2:39 pm
Mesaje: 1001
Depinde de foarte multe lucruri cand vrei sa pescuiesti:

1. ce timp de concurs este cantata / calitate?
2. despre ce balta este vorba?
3. depinde ce vreme o sa fie?
4. este cu boilies exclusive?
5. depinde cat de mult peste este in balta

In functie de raspunsurile date la aceste intrebari, atunci poti sa iti faci singur un calcul.

_________________
http://mateiniteanu.blogspot.ro
Niteanu Matei


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Joi Aug 28, 2014 4:11 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Feb 09, 2014 6:22 pm
Mesaje: 48
Concursul este pe cantitate ,doar pe boiles ,vremea nu o știu cum va fi in Octombrie,baltaeste o balastiera ,si densitatea de peste e buna ,media fiind undeva la 10kg.Nu va suparata Astept un răspuns ,sau păreri nu întrebări.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Joi Aug 28, 2014 11:59 pm 
Neconectat

Membru din: Joi Aug 28, 2014 11:41 pm
Mesaje: 75
Eu ti-as recomanda sa folosesti Meat & Fish. Este un boilies foarte bun care se preteaza foarte bine in concursuri. Ar trebui sa ai la tine in jur de 20 kg de boilies majoritatea tari. Poti sa-ti faci si 2-3 kg de solubile. Daca ai posibilitatea sa le rulezi tu, iesi cel mai bine.
Incearca reteta aceasta: 1kg mix Meat & Fish, 150 ml Activator Meat & Fish, 8 oua medii.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Lun Sep 01, 2014 7:46 am 
Neconectat

Membru din: Mie Mai 08, 2013 11:35 am
Mesaje: 318
Daca apa este mai rece, ti-as recomanda Belachan, la carlig critic echilibrate de 16-20, in f-tie de cum merge pestele. De nadit, ti-as recomanda diverse dimensiuni de boilies 14-16-20. La inceput as merge pe un wafters la carlig, de 12 mm - The Garnish sau doar usturoi, sa vad cum raspunde pestele si daca e in zona, pana nu nadesc. Dupa ce am facut patul de nada, dupa vreo 24 de h as intra numai pe Belachan, atat la nadit cat si la carlig. Fir intins !
Meat & Fish...am castigat concurs pe aceasta nada, dar era vara si am dat pe solubile+un pop-up.

_________________
Membru - CARP TEAM TIMISOARA


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mar Sep 02, 2014 8:10 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Feb 09, 2014 6:22 pm
Mesaje: 48
Multemesc pt răspunsurile date dar ce părere aveți despre celelalte mixuri(Liver,Hot-Fish, Super-Squid, sau Bio-Krill).


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mar Sep 02, 2014 9:00 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
Valy scrie:
baltaeste o balastiera ,si densitatea de peste e buna ,media fiind undeva la 10kg.


La ce balastiera cu media de 10kg te referi?

Nu multe lacuri din Romania au media asta, iar cele pe care le cunosc nu sunt balastiere.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mie Sep 03, 2014 7:05 am 
Neconectat

Membru din: Mie Mai 08, 2013 11:35 am
Mesaje: 318
Valy scrie:
Multemesc pt răspunsurile date dar ce părere aveți despre celelalte mixuri(Liver,Hot-Fish, Super-Squid, sau Bio-Krill).

Toate sunt mixuri super OK. Am pescuit personal pe absolut toate mixurile de la Select Baits. Hot-Fish si Bio-Krill, merg cel mai bine pe apa rece si foarte rece, dar nu este o conditie necesara si suficienta.

_________________
Membru - CARP TEAM TIMISOARA


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Vin Sep 05, 2014 9:41 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Feb 09, 2014 6:22 pm
Mesaje: 48
Este o balastiera in jud. Bihor, la12 km de Oradea ,se numește balta Fughiu ,deschisă pescuitului sportiv doar de anul trecut.Mai multe detalii puteți găsi pe site-ul Balta Fughiu sau pe pagina lor de facebook.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mie Oct 08, 2014 11:59 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Vin Mai 31, 2013 9:11 am
Mesaje: 224
Valy, este foarte dificil ca cineva sa iti recomande un boilies daca nu a pescuit pe lacul pentru care ceri recomandarea. In gama Select Baits de boiliesuri nu exista un tip anume pentru concurs. De fapt, nu cred in boiliesurile pentru concurs. Ai nevoie de o nada buna si care sa prinda acolo unde pescuiesti tu. Cel mai bine, incearca sa strangi cat mai multe informatii de la pescarii locului si pe baza lor alege doua tipuri de boilies. Fa o partida de test si vezi atunci ce concluzii tragi. Iti va fi infinit mai util decat orice alta sugestie, oricat de bine intentionata ar fi.

_________________
http://www.bigfish.ro Magazin online articole de pescuit
http://www.blogpescuit.ro De la profesionistii pescuitului
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 10 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: