CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Mar Apr 23, 2024 11:07 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Combinatie boilies+pop+up
MesajScris: Joi Mai 30, 2013 6:38 am 
Neconectat

Membru din: Mie Mai 08, 2013 11:35 am
Mesaje: 318
Dintre cei ce pescuiesc cu boiliesuri Select Baits, ma intereseaza care a fost combinatia cea mai buna intre un boilies X (care ?) si pop-up Y (care si ce culoare ?)
Personal am pescuit cu diverse combinatii de boiliesuri de la Select. Cel mai bine mi-a mers Belachan, dar posibil si fiindca am insistat mai mult pe el.
Sigur ca cine doreste, poate sa ne spuna si alte combinatii bune, care i-au dat rezultate.

_________________
Membru - CARP TEAM TIMISOARA


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Combinatie boilies+pop+up
MesajScris: Joi Mai 30, 2013 7:12 am 
Eu am folosit urmatoarele combinatii:
Pentru:
1. Boilies Belachan; Pop-up Squid Octopus
2. Boilies Meat & Fish: Pop-up Squid Octopus
3. Boilies Hot Fish: Pop-up Monster Crab si Black Pepper Oil

Boiliesurile au fost tari sau critic echilibrate (cu particule de pluta in ele). Dimensiunile au variat in functie de situatie, etc. Sunt sigur ca orice combinatie boilies/pop-up SelectBaits functioneaza!!!
De aceea au fost facute in aceasta paleta de arome. Sincer, am avut incredere in toate recomandarile colaboratorilor SelectBaits in a folosi "asa cum se comercializeaza" toate mixurile si celelalte produse SelectBaits. Eu am avut incredere, am si voi avea in toate produsele comercializate de SelectBaits.
Spor la incercari si ... ai incredere in nada pe care o folosesti!!!


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Combinatie boilies+pop+up
MesajScris: Vin Mai 31, 2013 9:49 am 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
Toti avem combinatii preferate, dar n-am gasit niciuna care sa functioneze peste tot. Profilul lacului, culoarea si temperatura apei, momentul zilei sau al noptii, disponibilitatea crapului de a se hrani si multe alte aspecte te pot obliga sa schimbi pop-up-ul. De asta orice recomandare e aici relativa.

Am cateva pop-up-uri preferate, pe care le folosesc inaintea celorlalte, dar am si altele de rezerva, pe care le incerc cand primele nu (mai) merg. In general, daca vreau sa evit ciortanul, renunt la pop-up cu totul, cel putin pe anumite lacuri. Daca tin sa folosesc pop-up-uri, cele cu granule de pluta mi se par mai putin "ciortanistice" si le prefer.

In situatia in care am nevoie de un pop-up fluo, ma intereseaza atat aroma, cat si culoarea, doua elemente de atractie separate, pe care pescarii le iau de obicei (in mod gresit) la pachet. Alb si galben sunt primele culori dupa care ma uit in trusa.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Combinatie boilies+pop+up
MesajScris: Dum Aug 04, 2013 11:26 am 
Neconectat

Membru din: Dum Iul 21, 2013 10:59 am
Mesaje: 26
Daca acceptati observatiile unui amator... (facute pescuind pe 5-6 balti)

1. Combinatiile de boilies alb + pop-up culori inchise, sau boilies inchis + pop-up alb sau galben au prins mai des , tot sezonul, dar n-au facut selectie;

2. Boilies si pop-up din aceeasi gama, sau boilies inchis pop-up inchis (rosu, maro, negru), n-au prins asa des, dar au facut selectie. O combinatie de CC Moore Meteor mi-a adus si captura, pt. moment.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron