CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Sâm Apr 27, 2024 8:46 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Topic despre Varlaam pe Crapmania
MesajScris: Dum Feb 16, 2014 1:23 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
Pe Crapmania a aparut zilele astea un topic aparent despre lacul Varlaam, dar care de fapt e o galeata de dejectii pe care un personaj comic o toarna in capul meu, cu incurajarea proprietarilor site-ului, desi opinia generala a celor care ii raspund e clar impotriva lui. Topicul e simptomatic pentru tot ce e mai rau in lumea forumurilor de crap.

Povestea e urmatoarea: un pescar ma suna in urma cu cativa ani in urma si imi cere sa-i recomand un boilies de la Select Baits. Il intreb unde pescuieste. La Tancabesti. Ii recomand Belachan, care avea deja rezultate foarte bune pe Tancabesti (urmand sa aiba rezultate foarte bune in toata tara). Pescarul ma suna din nou dupa un timp si imi spune ca n-a prins nimic cu Belachan si ca vrea sa returneze boiliesurile care i-au ramas si sa primeasca inapoi o parte din bani. Il asigur ca boiliesurile sunt bune, dar poate ca nu le-a folosit corect.

Discutia a fost politicoasa pana la sfarsit, cel putin din partea mea. Era evident ca pescarul nu intelege de ce nu prinde si e convins ca e de vina nada. Am incercat sa-i explic ca nada nu prinde peste singura. Dar chiar si daca ar fi fost de vina nada, ceea ce e greu de stabilit, cat timp sunt atatia altii care prind cu ea, fusese decizia lui sa o incerce, nu-l fortase nimeni s-o cumpere.

Acum, cu ocazia aparitiei lacului Varlaam, personajul isi aduce aminte de mine si, pentru ca Select Baits nu i-a dat inapoi banii pe boiliesurile cu care el n-a reusit sa prinda peste pe Tancabesti (mai corect spus, a reusit sa nu prinda!), concluzia e ca Varlaam nu are peste si eu mint. Logic, nu? Mai mult, am mintit si cand am scris despre Caldarusani. Nu inteleg ce legatura are Caldarusani cu asta, dar in orice caz pentru toate capturile mele pe Caldarusani, ca si de pe Varlaam sau de pe alte lacuri, exista zeci de dovezi - film si fotografii - si zeci de martori. Singura explicatie e ca omul s-a dus si el pe Caldarusani, n-a prins nimic si, din nou, nu e vina lui, e vina mea.

Am dat toate explicatiile astea ca sa se inteleaga ca acuzatiile sunt puerile, vin din partea unui om cu credibilitate zero, pe care insusi proprietarul site-ului il ridiculizeaza copios in numeroase mesaje, dar pe care acelasi proprietar il foloseste ca sa incerce sa ma discrediteze. Nu ma discrediteaza cu nimic, se discrediteaza singur. Daca as fi din acelasi aluat, i-as raspunde cu aceeasi moneda, dar nu e cazul. Pe CarpOnline, nu publicam insulte la adresa lui, nu publicam insulte la adresa site-ului lui sau a firmei lui sau a concursurilor pe care le organizeaza sau a articolelor pe care le scrie, nu cenzuram link-uri catre site-ul lui, nu cenzuram numele firmei lui sau produselor lui, nu permitem unor anonimi sau clone sa arunce cu noroi il el, nu toleram scandaluri si calomnii la adresa lui (si nici a altora). Asta este singura forma de raspuns.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Feb 16, 2014 1:39 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 564
Localitate: Timisoara
Vlad, noi de la inceput am stiut ca tu minti, si ca balta nu are peste, si ca boiliesurile prezentate de tine in diferite emisiuni sunt numai malai, gris si colorant..... :lol: :lol: :lol: .
Acel personaj pitoresc merita ignorat....e prea naiv, usor de manipulat si..... mai bine nu mai spun nimic. ;)

_________________
slowly we rot....by Obituary


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Feb 16, 2014 1:53 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
Nu e vorba doar despre el aici. Responsabilitatea finala pentru ceea ce publica un forum apartine proprietarului forumului.

Daca pe CarpOnline s-ar publica insulte si calomnii, responsabilitatea finala mi-ar apartine mie, daca permit publicarea lor.

In plus, nu se poate demonstra cine e userul X, Y sau Z. Singurul lucru care se poate demonstra e cine e proprietarul site-ului.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Feb 16, 2014 2:05 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 564
Localitate: Timisoara
Vlad Pavlovici scrie:
Nu e vorba doar despre el aici. Responsabilitatea finala pentru ceea ce publica un forum apartine proprietarului forumului.

Daca pe CarpOnline s-ar publica insulte si calomnii, responsabilitatea finala mi-ar apartine mie, daca permit publicarea lor.

In plus, nu se poate demonstra cine e userul X, Y sau Z. Singurul lucru care se poate demonstra e cine e proprietarul site-ului.

Foarte corect. Si eu sunt moderator pe 2 forumuri de specialitate, dar cand vad ce se scrie p-acolo, ma crucesc. Ma rog, se vede clar ca unii nu te inghit deloc. ;)

_________________
slowly we rot....by Obituary


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Feb 16, 2014 2:28 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Iun 28, 2013 2:32 pm
Mesaje: 628
Trebuie sa-mi fac mea culpa: in parte si din cauza mea a luat amploare acel topic, insa nu m-am putut abtine. Personajul respectiv e de ignorat chiar daca ceea ce a facut el e o magarie (asta-i nivelul lui si mai mult nu poate) insa, ce e cel mai trist, e ca sunt si altii de pe acolo (putin ce-i drept), care i-au tinut isonul!

Si da Vlad, ai intuit corect, respectivul a fost si pe Caldarusani unde, evident, n-a prins nimic. Ca urmare, conform unei "logici" numai de el intelese, incepand cu acel moment, tot ce spui tu e doar o "poveste". Inclusiv Madalin (Barnea) din pozitia de consultant al firmei SelectBaits, e tot un mincinos, Varlaamul fiind doar un paravan pentru vanzarea nadei SelectBaits!

Tot ce pot sa sper e ca un asemenea personaj nu va pescui niciodata la Varlaam ...


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Feb 16, 2014 2:46 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Oct 22, 2013 3:27 pm
Mesaje: 268
Localitate: Tg Mures
Crapmania este un site bun care are multa informatie de valoare, daca sti unde sa cauti si mai ales sti sa alegi. Din pacate de ceva vreme pot zice chiar multa vreme, scandalurile, improscarile cu noroi, CATERINCA SI MISTOURILE sunt la ele acasa si tolerate cu mare usurinta. Daca intervi esti luat peste picior cu afirmatii de genul....noi asa ne vorbim, ne cunoastem si ne permitem, ce te bagi tu?....
PENTRU TRAFIC domnul Nae si alte cateva personaje sunt lasate sa scrie ce vor, despre oricine si orice.
Vlade cred ca esti suficient de matur sa nu pui urechea la toate mizerile de pe alte siteuri si sa iti continui activitatea in aceiasi directie, una foarte buna si de folos multor pescari chiar daca unii nu recunosc.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Feb 16, 2014 2:54 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
Ionut, daca administratorul voia sa opreasca show-ul, o putea face. Subliniez din nou ca nu se poate sti cine e userul X, dar se stie cine e administratorul.

Ionut-Paul scrie:
Tot ce pot sa sper e ca un asemenea personaj nu va pescui niciodata la Varlaam ...


Nici eu nu cred il vom vedea vreodata la Varlaam… din mai multe motive.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Feb 16, 2014 3:01 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Ian 05, 2014 12:54 am
Mesaje: 188
Localitate: Buzau
Sper ca succesul pe care imi doresc sa-l vad in Varlaam sa fie un semnal de alarma pt toate problemele ridicate aici vis-a-vis de carpfishingul romanesc si de cultura "tare-in-fata pe Moara Vlasiei" promovata pe forum. Si eu ma aflu printre cei care credeau ca dezbat ceva pe acel forum, dar intrucat nu este o dezbatere propriu-zisa cred ca trebuie sa ma opresc doar cu bucuria de a vedea suficienti useri (si de acolo si de aici) care vad pe termen mai lung ce inseamna un proiect de genul Varlaam.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Feb 16, 2014 3:30 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Dec 13, 2013 12:20 am
Mesaje: 160
Localitate: cluj-napoca
Sincer nu cred ca trebuia deschis un subiect despre baliverne, persoanele frustrate se manifesta sub diverse forme.

_________________
http://claudiucutus.blogspot.ro/


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Feb 16, 2014 3:45 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
Topicul nu e despre baliverne si nici despre frustrari.

Este despre responsabilitatea lucrurilor scrise pe forumuri si e o problema serioasa, care mineaza de multa vreme forumurile de crap, tocmai pentru ca lumea crede ca singurii responsabili pentru ce se publiica sunt doar utilizatorii - multi, fara identitate - care scriu.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 94 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: