CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Sâm Apr 27, 2024 7:20 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 29 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii pentru Select Baits
MesajScris: Mar Mai 06, 2014 3:56 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Mai 13, 2013 10:20 am
Mesaje: 282
[quote="Marian Oprea"]Pentru cantitati mai mari de nada, preturile pot fi negociate.[quote]

stateam in cumpana.......sa folosesc bile dynamite baits sau sa incerc si eu bilele de la select baits. la BF: Source la 5kg costa 39.8 ron/kg. tot la BF: M&F select baits, 49 ron/kg. zic sa caut direct pe site-ul producatorului......c-or fi mai ieftine. cand colo surpriza, pe site-ul select baits kg de bile e 59 ron/kg. intreb si eu, care-i spilul?

_________________
Nicu Barjica


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii pentru Select Baits
MesajScris: Mar Mai 06, 2014 4:22 pm 
Neconectat

Membru din: Joi Ian 02, 2014 2:50 am
Mesaje: 254
O sa incerc sa pun intrebarea si aici: pasta de boilies Belachan 400g nu mai este disponibila la bigfish. O putem comanda direct de la voi de pe site?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii pentru Select Baits
MesajScris: Mar Mai 06, 2014 7:03 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Mar 18, 2014 11:15 pm
Mesaje: 594
Localitate: Arad
Cam tot una ii bigfish cu selectbaits... bigfish se ocupa si de select baits din cate stiu ...

_________________
Roland KR.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii pentru Select Baits
MesajScris: Dum Mai 11, 2014 10:31 am 
Neconectat

Membru din: Mar Ian 07, 2014 12:15 am
Mesaje: 50
Daca ati ales sa mergeti pe calitate atunci aceasta sa primeze in fata altor tentatii. Daca asta corespunde si cu imaginea construita in timp a produsului.
Restul, amablaj sofisticat, etichete nu stiu de care, etc sunt mai putin importante. Spre ex. am vazut ambalajul de la meetcarp (cel nou) care cu siguranta se regasete in pret.. iar pe noi ne intereseaza pretul final al produsului nu funda rosie de pe ambalaj.
Poate ar fi oportun un pret mai bun la o cantitate mai mare (5-10 kg) poate ar fi bine sa existe.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii pentru Select Baits
MesajScris: Lun Iun 02, 2014 7:25 am 
Neconectat

Membru din: Sâm Apr 26, 2014 3:33 pm
Mesaje: 23
Eu folosesc una dintre aromele de la SB. As vrea sa le incerc pe toate dar sigur nu voi cumpara cate un kg din fiecare ptr asta.
Daca ar exista un pachet de test cu 200 sau250 gr din fiecare sa le poti incerca la carlig. E ceva de gen free sample ca la parfumuri. Acum nu ma astept sa fie gratis . Sa fie pret normal dar sa fie din fiecare.
Asta asa ca ati cerut sugestii.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii pentru Select Baits
MesajScris: Joi Iun 05, 2014 3:30 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Vin Mai 31, 2013 9:11 am
Mesaje: 224
Ideea de 'free sample' aplicata boiliesurilor echivaleaza cu un streang pe care producatorul si-l prinde singur de gat.
Prefer sa ofer un pret bun pentru o cantitate de 5kg decat sa dau 5 boiliesuri ca mostra. De aici si ideea de 15% reducere pentru field testeri.
Nu cred ca poti trage o concluzie pertinenta despre calitatea unui boilies din 200g. Nu o poti face nici din 5kg, insa boiliesul parca mai are o sansa.
Sunt curios totusi: cum testati un boilies cand aveti la dispozitie 200g?

_________________
http://www.bigfish.ro Magazin online articole de pescuit
http://www.blogpescuit.ro De la profesionistii pescuitului
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii pentru Select Baits
MesajScris: Joi Iun 05, 2014 3:38 pm 
Neconectat

Membru din: Joi Ian 02, 2014 2:50 am
Mesaje: 254
Marian Oprea scrie:
Prefer sa ofer un pret bun pentru o cantitate de 5kg decat sa dau 5 boiliesuri ca mostra.


Imi cer scuze ca folosesc un ton ironic insa unde este acel pret bun pentru cantitatea de 5kg? Daca intru pe site-ul vostru exista o reducere pentru cantitatea de 5kg dar chiar si cu acea reducere este mai scump decat pe bigfish.

Imi pare rau dar este foarte ciudata aceasta politica.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii pentru Select Baits
MesajScris: Joi Iun 05, 2014 4:49 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Vin Mai 31, 2013 9:11 am
Mesaje: 224
Reducerea de 15% pentru fieldtesteri este valabila pentru tate produsele Select Baits. Boiliesurile au fost doar un exemplu, dar pot fi arome, lichide nutritive, pasturi etc
Serban, vrei sa testezi boiliesurile noastre? Scrie-mi pe privat sau pe e-mail si vom gasi cu siguranta o modalitate prin care sa cumperi la un pret mai bun. Important este sa iti doresti produsul, nu pretul. Pana acum nu a existat pescar care sa isi doreasca sa incerce boiliesurile Select Baits si sa nu gasim o modalitatea reciproc avantajoasa.

_________________
http://www.bigfish.ro Magazin online articole de pescuit
http://www.blogpescuit.ro De la profesionistii pescuitului
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii pentru Select Baits
MesajScris: Joi Iun 05, 2014 9:52 pm 
Neconectat

Membru din: Joi Ian 02, 2014 2:50 am
Mesaje: 254
Marian Oprea scrie:
Reducerea de 15% pentru fieldtesteri este valabila pentru tate produsele Select Baits. Boiliesurile au fost doar un exemplu, dar pot fi arome, lichide nutritive, pasturi etc
Serban, vrei sa testezi boiliesurile noastre? Scrie-mi pe privat sau pe e-mail si vom gasi cu siguranta o modalitate prin care sa cumperi la un pret mai bun. Important este sa iti doresti produsul, nu pretul. Pana acum nu a existat pescar care sa isi doreasca sa incerce boiliesurile Select Baits si sa nu gasim o modalitatea reciproc avantajoasa.


Multumesc de raspuns. Nu ma intelege gresit insa nu ma dernajeaza pretul ci ideea in sine. La cat de des pescuiesc imi permit linistit sa dau 10 kg de boiliesuri de calitate in cateva zile. Chiar la o partida am folosit aproape 5 kg de bile de la Select si am fost multumit. Am incercat si Dynamite si ceva boilies facute de catre un cunoscut si pretul nu a fost decat putin sub si nu asta a fost factorul decisiv.

Doar ca mi s-ar parea normal ca atunci cand cumperi la 5 kg sa ai optiunea de a da un pret mai mic.

La urmatoarea partida probabil ca voi face o combinatie de CC Moore si Select deci oricum client raman, incercam doar sa dau un sfat strict din punctul meu de vedere.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 29 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 97 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: