CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 11:57 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: CONCLUZII SHIMANO CASTING DAY 2020
MesajScris: Sâm Feb 01, 2020 6:29 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Noi 18, 2019 7:58 pm
Mesaje: 30
CONCLUZII SHIMANO CASTING DAY 2020:

La evenimentul de casting Shimano organizat astazi pe lacul Varlaam, am tras urmatoarele concluzii:
1. Cea mai solicitata lanseta, Shimano Tribal TX7 Intensity, din punctul meu de vedere nu este potrivita pentru orice aruncator care isi doreste distante mari. Se vede si se si simte ca are cea mai rapida actiune dintre celelate lansete Shimano Tribal TX Intensity. O parte dintre participanti, au aruncat mai bine cu alte lansete precum TX1A sau TX5 fata de TX7.
2.Shimano Tribal TX5 Intensity a fost printre cele mai solicitate, o lanseta care se preteaza bine aruncatorilor pentru orice tip de pescuit.
3.Shimano Tribal Tx2 Intensity, mi-a placut comportarea ei in aruncare, pot spune ca este printre cele mai bune la capitolul raport calitate pret.
4.Shimano Tribal TX1A este o lanseta cu o actiune mai lenta as putea spune, se preteaza destul de bine chiar daca specificatiile ei nu sunt la nivelul celorlalte lansete. A fost foarte apreciata de majoritatea participantilor.
5. Shimano TX INTENSITY SPOD & MARKER a fost si ea apreciata, m-a impresionat configuratia lansetei:
Mandrina: Shimano CI4+
Inele: Kigan 3 D Zirconia
Configuratie inele: 50-16
Tehnologie blanc: Spiral X
Material maner: spuma EVA
Constructie maner: "split grip"


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Feb 02, 2020 3:23 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Mai 10, 2013 12:55 am
Mesaje: 247
Salut Mihai , poti te rog sa dezvolti impresia despre TX INTENSITY SPOD & MARKER , se incarca usor , este rigida , usoara ? Trebuie sa fii un aruncator bun ori o poate folosi si un incepator ?
Multumesc .


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Feb 02, 2020 5:29 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Vali, am publicat o recenzie a lansetei facuta de Mihai Perianu, vezi Shimano TX Intensity Spod & Marker.

Concluzia lui e ca lanseta e usor de folosit. Nu e o lanseta pentru distante extreme, dar are o greutate mica, poate fi incarcata de un pescar de nivel mediu si nu te oboseste. 

E posibil sa avem si un model de 3,90m anul viitor, orientat spre distante mari.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Feb 02, 2020 6:26 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Mai 10, 2013 12:55 am
Mesaje: 247
Multumesc Vlad , urmaresc un spod usor , folosit la 80-100 m .


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: