CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 5:37 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 
Autor Mesaj
MesajScris: Lun Mar 11, 2019 6:51 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Duminica 17 martie, de la ora 12.00, vom avea o intalnire Shimano Casting Day la Timisoara, pe lacul Sacosu Turcesc (bazinul 1).

Vor fi disponibile pentru teste cinci lansete din clasa Intensity:

Tribal TX Ultra Intensity 3,90m/3,50lb
Tribal TX9A Intensity 3,90m/3,50lb
Tribal TX7 Intensity 3,90m/3,50lb
Tribal TX5 Intensity 3,90m/3,50lb
Tribal TX2 Intensity 3,90m/3,50lb

Lansetele vor fi echipate cu mulinete Shimano, incarcate cu fir Sufix Ultra Knot si inaintas Power Pro.

Mihai Perianu, consultant Shimano Romania, va sustine o scurta demonstratie de casting la inceputul intalnirii.

Cei interesati sa participe sunt rugati sa trimita un email de confirmare pe adresa contact@carponline.ro.

Participantii sunt rugati sa-si aduca degetare.


Fişiere ataşate:
Shimano Casting Day Timisoara.jpg
Shimano Casting Day Timisoara.jpg [ 234.31 KiB | Vizualizat de 5839 ori ]

_________________
http://carponline.ro
Sus
 Profil  
 
MesajScris: Lun Mar 18, 2019 4:18 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Multumiri celor care au fost ​duminica ​la ​Sacos pentru Shimano Casting Day​ si administratiei lacului pentru amabilitatea de a ne fi pus la dispozitie zona de casting.​ ​

Am avut conditii perfecte pentru testarea lansetelor - vreme calda cu vant din spate, un mal drept, neted, cu spatiu mai mult decat suficient, ceea ce le-a permis aruncatorilor sa stea la o distanta confortabila unii de altii. Logistic, Sacos a fost probabil cel mai avantajos loc de desfasurare dintre toate lacurile ​pe care am organizat Shimano Casting Day pana acum. ​

Toata lumea a putut testa lansetele pe indelete, de la TX2 la TX Ultra. Mihai Perianu a facut cateva aruncari demonstrative la inceputul intalnirii si contribuit cu multe sfaturi pentru aruncatori.

In ansamblu, o intalnire agreabila si, sper, utila pentru participanti.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Lun Mar 18, 2019 8:31 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Mai 14, 2013 6:47 pm
Mesaje: 68
Localitate: Timișoara
Felicitări pentru inițiativă și sper să se repete, cel puțin anual! Mulțumim pentru efortul depus, organizarea profesionistă a evenimentului, prezentări și sfaturi. Cel puțin pentru mine, a fost extrem de utilă sesiunea de casting. Fiind în căutarea unui nou set de lansete, m-a ajutat să îmi dau seama ce lansetă mi se potrivește (chiar m-am sucit, am plecat de acasă cu o lansetă în minte și m-am întors cu alta)! :P


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Lun Mar 18, 2019 10:22 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Tibi, multumim.

E al treilea an de cand Nutzu Sabau (care are un mare merit in organizarea intalnirii si caruia ii multumesc mult pentru implicare) si cu mine incercam sa facem Shimano Casting Day la Timisoara. In anii trecuti, n-am reusit, dar ma bucur ca am reusit acum.

Cea mai mare problema pentru o astfel de intalnire e locul. Un loc ales gresit poate avea o mare influenta, la fel cum o are si vremea. Sacos a avut toate ingredientele potrivite - distanta mica fata de oras, acces usor, spatiu de casting foarte larg. Plus vremea perfecta, pe care zici ca am comandat-o special.

Ne-a placut la Timisoara, e posibil sa mai venim.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mar Mar 19, 2019 8:20 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 561
Localitate: Timisoara
Felicitari pentru reusita. In sfarsit ati ajuns si la noi chiar si fara autostrada ( inca o asteptam). ;)
Imi pare rau ca n-am ajuns, fiind plecat din localitate.
Data viitoare!

_________________
slowly we rot....by Obituary


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: