CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Vin Mar 29, 2024 4:35 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 24 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Shimano Casting Day 2017
MesajScris: Lun Feb 06, 2017 2:23 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 13, 2015 5:03 pm
Mesaje: 96
Localitate: Bucuresti
Anul acesta se mai tine acest eveniment?

Banuiesc ca sunt destui interesati sa vada la lucru noile modele Shimano. TX2 si TX5


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Casting Day 2017
MesajScris: Lun Feb 06, 2017 3:37 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Coming soon.

In mod sigur, vom avea cel putin o intalnire Shimano Casting Day in primavara, daca nu mai multe. Daca va fi una singura, va fi la Bucuresti, pe sectorul B de la Varlaam. Daca vor fi mai multe, restul se vor tine in tara.

Mai am de pus la punct cateva detalii, ar trebui sa pot anunta programul (sau macar prima intalnire) la inceputul lunii martie, probabil dupa Expo F&H. Tinand cont de gheata groasa de pe lacuri, nu cred ca se pune problema programarii lor mai devreme de 15 martie.

TX2 si TX5 vor fi incluse in lista echipamentelor care vor putea fi testate.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Casting Day 2017
MesajScris: Lun Feb 06, 2017 4:42 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Mar 07, 2014 6:59 pm
Mesaje: 5
Vlad Pavlovici scrie:
Coming soon.

In mod sigur, vom avea cel putin o intalnire Shimano Casting Day in primavara, daca nu mai multe. Daca va fi una singura, va fi la Bucuresti, pe sectorul B de la Varlaam. Daca vor fi mai multe, restul se vor tine in tara.

Mai am de pus la punct cateva detalii, ar trebui sa pot anunta programul (sau macar prima intalnire) la inceputul lunii martie. Tinand cont de gheata groasa de pe lacuri, nu cred ca se pune problema programarii lor mai devreme de 15 martie.

TX2 si TX5 vor fi incluse in lista echipamentelor care vor putea fi testate.


Salut Vlad , se poate ca terenul de aruncari sa fie pe pamant , marcat ?
am eu placute cu distante de pana la 200 m...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Casting Day 2017
MesajScris: Lun Feb 06, 2017 5:00 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Marian Constantin scrie:
Salut Vlad , se poate ca terenul de aruncari sa fie pe pamant , marcat ?
am eu placute cu distante de pana la 200 m...

Salut Marian, prefer ca Shimano Casting Day sa se desfasoare pe apa, nu pe pamant. Fara discutie ca, daca vrei sa stii exact cat arunci, trebuie sa arunci pe pamant, dar sunt mai multe motive pentru care am ales ca aruncarile sa se faca pe apa.

La aruncarile pe apa, timpul de desfasurare e mult mai scurt. Shimano Casting Day dureaza in medie doua, trei ore si am avut frecvent peste 50 de participanti. La Brasov, anul trecut, au fost vreo 70. Ca un numar de 50-70 de pescari sa poata arunca macar de cateva ori cu toate cele cinci lansete si mulinete Shimano aduse pentru teste, in doua, trei ore, trebuie sa arunci pe apa. Altfel nu-ti ajunge timpul.

Intalnirile Shimano Casting Day au loc mai ales la inceputul primaverii, cand zilele sunt destul de reci. Am avut noroc si de zile calde, dar au fost si zile in care inghetai dupa doua ore. Formatul intalnirii e gandit sa poata da rezultate in aceste doua ore, pentru toti participantii.

Vreau ca intalnirile Shimano Casting Day sa fie deschise tuturor, inclusiv incepatorilor. Castingul pe pamant aduna pescari interesati in mod special de distanta. La Shimano Casting Day vin multi oameni care vor pur si simplu sa-si cumpere niste lansete, nu neaparat pentru distanta. Daca au ocazia sa arunce cu ele si eventual sa primeasca niste recomandari, sunt multumiti.

Nu toti vin pentru lansete. Multi vin pentru mulinete, caz in care e suficient sa arunci pe apa. Si mai sunt si alte motive, dar n-o mai lungesc...

Dincolo de asta, la Varlaam nu exista un loc unde s-ar putea arunca pe pamant.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Casting Day 2017
MesajScris: Lun Feb 06, 2017 6:45 pm 
Neconectat

Membru din: Sâm Ian 07, 2017 11:43 am
Mesaje: 2
Localitate: Timisoara
In vest pe cand?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Casting Day 2017
MesajScris: Lun Feb 06, 2017 6:54 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Cand e gata autostrada. :)

Chiar nu stiu, ramane de vazut. Distantele mari sunt o problema, ar insemna trei zile alocate pentru o intalnire Shimano Casting Day in loc de una singura (dintre care doua zile pe drum).

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Casting Day 2017
MesajScris: Lun Feb 06, 2017 9:50 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Oct 14, 2014 9:51 pm
Mesaje: 93
Localitate: Timisoara
Daca ar fii posibil ajutam si noi cu ce putem sa fie un eveniment de succes :!: ;) ;) ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Casting Day 2017
MesajScris: Joi Mar 09, 2017 9:19 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Am anuntat intalnirea Shimano Casting Day de la Varlaam, care va avea loc duminica 2 aprilie, de la ora 11.

In deschidere, Cristi Mihalcea va sustine o demonstratie de casting. Lista completa a lansetelor si mulinetelor care vor putea fi testate se gaseste in stirea publicata pe site: http://carponline.ro/stiri/shimano-casting-day-88272.

Cei interesati sa participe sunt rugati sa confirme prin email la adresa contact@carponline.ro.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Casting Day 2017
MesajScris: Lun Mar 13, 2017 11:50 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Vin Oct 17, 2014 9:05 am
Mesaje: 63
Localitate: Suceava
Vlad, exista vreo posibilitate (chiar si mica) de un eveniment Shimano casting si in jumatatea de nord a Moldovei ?
Multumesc.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Casting Day 2017
MesajScris: Lun Mar 13, 2017 12:01 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Doru, exista posibilitatea sa facem un Shimano Casting Day chiar la Suceava.

Asta depinde insa de cativa factori. Astept ca lucrurile sa se clarifice in aprilie. Daca proiectele se confirma, vin la Suceava cu mare placere.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 24 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron