CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Mie Apr 24, 2024 1:23 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Experiente de field-tester
MesajScris: Joi Ian 05, 2017 10:31 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Aug 29, 2013 8:24 pm
Mesaje: 57
Localitate: IASI
Pentru a promova iti trebuie timp, rabdare, pasiune, bani si in functie de rezultatele pe care le ai cu produsele respective vin si beneficiile.
Acum 2 ani am inceput sa promovez o gama de boiliesuri in zona Moldovei si am avut tot sprijinul de la producator.Am fost reticent asupra produselor, fiind nou pe piata, primele partide de pescuit avand rezultate slabe si mi se tot zicea sa am incredere, ca bila prinde ;). Dupa cateva partide de pescuit, am inteles cum sa folosesc produsele, cum actioneaza boiliesurile in partide de placere, in concursuri si au inceput sa apara si rezultatele,si am inceput sa am incredere in boilies, din punctul meu de vedere, cel mai important lucru, iar acum dupa 2 ani pot spune ca sunt multumit de colaborarea cu producatorul, boiliesurile sunt cunoscute atat in zona Moldovei, si cea de la noi si cea de peste Prut, si cred ca in aproape toata tara. Este foarte important sa impartasesti experientele tale cu ceilalti pescari, sa fii transparent, sa le explici ce si cum merge si ce nu merge, sa ai o legatura stransa cu producatorul, sa ii spui ce sa faca, ce sa schimbe, ce sa nu schimbe si cel mai important sa pastreze aceeasi reteta a boiliesurilor si calitate a produselor.
Daca ai pasiune eu zic ca poti sa ai o colaborare frumoasa si iti urez succes ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Experiente de field-tester
MesajScris: Vin Ian 06, 2017 10:48 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Feb 11, 2016 6:41 pm
Mesaje: 22
Localitate: Miercurea Ciuc
Multumesc ptr. sfaturile utile, Bogdan!

_________________
...Born To Fish, Forced To Work...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Experiente de field-tester
MesajScris: Dum Ian 08, 2017 5:56 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Dum Mai 15, 2016 7:25 pm
Mesaje: 134
Localitate: Pitesti
Buna seara domnilor!
In opinia mea, fiecare companie distribuitoare, producatoare sau importatoare de produse ce tin de domeniul nadelor de pescuit aplica strategii diferite privind colaborarile cu pescarii care vor sa se implice in fenomen, functie de obiectivele pe care firma doreste sa le atinga si bineinteles zona de interes. Unii spre exemplu doresc sa isi promoveze o nada conceputa recent astfel castigand vizibilitate, altii doresc doar sa ii testeze eficienta ca apoi sa urmeze cale promovarii, altii deja consacrati urmaresc podiumurile competitiilor s.a.m.d.
Lucrurile au abordare diferita de la caz la caz fara sa existe un standard.

Din punctul de vedere al magazinului Doctor Fishing, din pozitia de importator exclusiv in Romania al produselor Sticky Baits, va pot spune cu sinceritate ca obiectivul nostru in acest moment este ca un numar cat mai mare de pescari preocupati de domeniul nadelor sa faca mai intai de toate cunostiinta cu aceste produse. Pentru ca 2016 ne-a convins ca daca un client a incercat un produs Sticky, acesta a fost un client castigat pe termen lung.

Colaborarile noastre , in alte conditii comerciale decat cele standard, au doua abordari diferite: cea care tine de echipa de competitii Sticky Baits dar si o alta ce face referire la acei pescari care beneficiaza de reduceri semnificative de pret in schimbul transmiterii de materiale foto sau scrise ce apoi sunt postate pe diverse canale. Iar aici am avut bucuria sa constat ca solicitarile au venit din partea pescarilor si nu din partea noastra. Primul care ne-a propus asa ceva a fost Cristi Andrei si apoi au urmat si altii. Ii multumesc si aici lui Cristi ca a luat aceasta decizie si ca il avem in echipa noastra.

In privinta confirmarii calitatii produselor eu cred ca noi am reprezentat un caz fericit. Pentru acest lucru ne-au ajutat testele producatorilor de nada precum Bogdan Dragan, Mircea Gheran, Vali Bonto, Radu Badica, Vasilica Baboieru, Tudor Brie, Vali Taxi , Andrei Vladeanu, Gabi Tomulescu, Dan Tomescu si …lista este foarte lunga. Toti folosesc atat ingrediente Sticky Baits cat si produse finite si ne-au confirmat intr-un timp relativ scurt calitatea si implicit eficienta lor. Spun asta pentru ca nu a mai fost nevoie sa traversam o perioada indelungata de testari impreuna cu colaboratorii. Bineinteles ca lucrurile nu se opresc aici. Asteptam cu placere orice propunere din partea pescarilor, fie ca sunt implicati in fenomenul competitional sau nu, promitandu-le beneficii reale.
Va multumesc.

_________________
Doctor Fishing
Web : http://doctorfishing.ro
Follow us on Facebook : https://www.facebook.com/doctorfishing.ro
Tel: 0729.031.641 / 0769.166.534
E-mail: office@doctorfishing.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Experiente de field-tester
MesajScris: Mar Ian 10, 2017 12:30 am 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 05, 2014 7:38 am
Mesaje: 1263
Localitate: București
Din punctul meu de vedere, primul pas în sensul profesionalizării acestor colaborări (producători de nadă - pescari) ar fi existența unor contracte care să prevadă clar drepturile și obligațiile părților, precum și penalitățile în cazurile în care se încalcă clauzele.

În afara unui cadru contractual, colaborarea va funcționa la mica (ne)înțelegere.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Experiente de field-tester
MesajScris: Mar Ian 10, 2017 8:51 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Mai 08, 2013 2:39 pm
Mesaje: 1001
Victor,

Sunt multi producatori care nu platesc taxe si impozite, ce sa mai vorbim de contracte pentru field testeri. Este o piata care inca are multa zona neagra si e foarte greu sa existe ceea ce spui tu.

_________________
http://mateiniteanu.blogspot.ro
Niteanu Matei


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron