CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Vin Mar 29, 2024 11:46 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 23 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Fishing & Hunting Expo 2017
MesajScris: Lun Oct 10, 2016 4:11 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Fishing & Hunting Channel va organiza in perioada 3-5 martie 2017 a doua editie a targului F&H Expo, la Romexpo Bucuresti. Mai multe detalii pe site-ul targului: http://fishingandhuntingexpo.ro.

Ca si anul trecut, il asteptam pe Cristi Albu de la F&H Channel, care se ocupa (alaturi de alti colegi) de organizare, sa ne tina la curent pe CarpOnline cu noutatile si sa raspunda eventualelor intrebari legate de targ.

Va rog postati pe acest topic orice comentarii aveti in legatura cu targul si ce asteptari aveti de la el.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Fishing & Hunting Expo 2017
MesajScris: Mar Noi 22, 2016 9:09 am 
Neconectat

Membru din: Mar Ian 13, 2015 10:48 am
Mesaje: 19
Salutare!

Fata de anul trecut, expozitia se va intinde pe o suprafata cu 2500 de mp mai mare, in standurile C4-C5 si C6, acesta din urma urmand a fi, in principiu, dedicat pescuitului la crap, pentru producatorii mai mici de nada, echipamente si accesorii.

Probabil ca pentru pescarii de crap - si nu numai - prezenta Fox International cu un stand de peste 300 de metri va fi unul din punctele de atractie.
De asemenea, avem confirmari din partea Energofish, Normark Romania, Mim Team, Decathlon, The One-Nash, Mille Maistro, Pepe Carpbaits, Powerfishing-Givadi, pentru a-i aminti pe cei cu standuri de peste 70 de m.

Pentru prima data vor expune Baracuda, ETTA Fishing - reprezentant pentru Romania a peste 7-8 producatori de nada.

Pe masura ce voi avea noutati imi voi permite sa vi le spun si voua aici.

Fir intins!

_________________
http://fishingandhuntingtv.com/ro/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Fishing & Hunting Expo 2017
MesajScris: Vin Feb 03, 2017 3:24 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Dec 19, 2013 12:54 pm
Mesaje: 437
Salut
Ca mi-am amintit, va fi vreun site unde vom vedea produse noi Shimano? Cum a fost Total Fishing anul trecut? Ma intereseaza mulinete, lansete "notate 2017". Ar fi ideal sa fie si gama de haine p-acolo.
De asemenea standul Fox va fi cu vanzare sau doar expozitie?
Poate ne spui aici ce producatori vor expune/vinde pe "felia" noastra de pescuit la crap.
Mersi


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Fishing & Hunting Expo 2017
MesajScris: Vin Feb 03, 2017 4:22 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Albert scrie:
Salut
Ca mi-am amintit, va fi vreun site unde vom vedea produse noi Shimano? Cum a fost Total Fishing anul trecut? Ma intereseaza mulinete, lansete "notate 2017". Ar fi ideal sa fie si gama de haine p-acolo.

Pe segmentul de crap, toate noutatile Shimano pentru 2017 in materie de lansete si mulinete ar trebui sa fie prezente la targ.

Nu stiu daca si hainele. Inclin sa cred ca nu.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Fishing & Hunting Expo 2017
MesajScris: Vin Feb 03, 2017 5:27 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Dec 19, 2013 12:54 pm
Mesaje: 437
"ar trebui"... asa ma gandeam si eu c-ar trebui dar speram sa aflam, din timp, ceva sigur. La standul X vezi tot ce-i noi la Shimano, mai putin haine ca alea-s degeaba :)
Acum serios, ne spune Normark Romania(sic) daca organizeaza ceva oficial, prin ceva magazin daca altfel nu (se) poate, sau bantuim iar prin tz standuri ca-n talciocurile din Piata Constitutiei?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Fishing & Hunting Expo 2017
MesajScris: Vin Feb 03, 2017 5:33 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Albert scrie:
ne spune Normark Romania(sic) daca organizeaza ceva oficial, prin ceva magazin daca altfel nu (se) poate, sau bantuim iar prin tz standuri ca-n talciocurile din Piata Constitutiei?

In mod sigur, Normark va anunta din timp sub ce forma se va prezenta la Expo Fishing & Hunting si ce produse vor fi disponibile.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Fishing & Hunting Expo 2017
MesajScris: Vin Feb 03, 2017 6:54 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Vin Mai 10, 2013 7:40 pm
Mesaje: 497
Localitate: Bucuresti
Albert scrie:
De asemenea standul Fox va fi cu vanzare sau doar expozitie?


In standul Fox International vor fi expuse produse, suprafata fiind de 300 mp. Pentru doritori, acestea se vor putea achizitiona de la un partener oficial Fox care va fi prezent la targ.

_________________
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Fishing & Hunting Expo 2017
MesajScris: Vin Feb 03, 2017 7:00 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Dec 09, 2013 6:41 pm
Mesaje: 265
Localitate: Bucuresti
Salut Albert,

Magazinul Total Fishing va fi prezenta la targ cu produsele Shimano, Carp Spirit, Dynamite Baits si Sufix (partea de crap). Anul trecut au fost prezente la targ atat TX9 cat si TX1 desi erau modele noi. :) Daca nu ma insel, TX9 a primit un premiu pentru "cea mai buna noutate" (ceva de genu').

Acesta a fost postul meu in legatura cu noutatile pe 2016 de la targ.



Claudiu Garlea scrie:
In standul Total Fishing (C7), se vor gasi urmatoarele noutati:


Noile lansete din Gama Tribal:

TX-9 Intensity 13'/3.5lb
Tribal TX-1 13'/3.50lb
Tribal TX-1 12'/3.50lb


Pe langa celelalte mulinete de crap: Ultegra CI4+, Big Baitrunner XTR-A LC si XT-A LC, Ultegra 10000 XSC, Ultegra 14000 XTC si 5500 etc.
Este prezent si noul model de mulineta Shimano:⇒ Speedcast 14000XTB


Monofilamentele Shimano Technium si Tribal Carp, "calde" si intr-o noua prezentare:

Shimano Technium si Invistec

Tribal Carp New



De asemenea, noutatile Dynamite Baits sunt si ele prezente in standul nostru:


Nada Dynamite Baits Spod&Bag

Boilies Dynamite Baits Shelf Life 2kg 20mm - Monster, Attack, Blitz, Blast si Assault. Acestea sunt insotite de un mic cadou.

...plus multe altele ce le veti gasi in stand :mrgreen:



Dupa retragerea de pe piata a firmei ACE, produsele britanicilor au intrat in portofoliul Carp Spirit. Multe dintre ele vor fi gasite in standul nostru si in curand pe site-ul magazinului (in gama completa): carlige, stoppere, crosete, burghiu, anti tangle, foarfeca, pop-up pegs etc.


Paturile si scaunele produse de Carp Spirit dar si bagajeria Shimano (huse, genti, borsete, saltea cantarire). Sunt expuse la C7.

_________________
http://www.totalfishing.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Fishing & Hunting Expo 2017
MesajScris: Sâm Feb 04, 2017 11:49 am 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Albert scrie:
"ar trebui"... asa ma gandeam si eu c-ar trebui dar speram sa aflam, din timp, ceva sigur.

Albert, daca recitesti topicul Expo F&H de anul trecut (viewtopic.php?f=2&t=2114), o sa vezi ca si atunci aveam exact aceleasi discutii. Ca si acum, spuneam atunci ca toate noutatile Shimano ar trebui sa fie prezente la targ. Acest "ar trebui" are un motiv simplu, pe care l-am explicat:

Vlad Pavlovici scrie:
In principiu, noutatile Shimano, Dynamite Baits si Carp Spirit ar trebui sa fie prezente la targ.
Spun "in principiu" cu rezerva ca livrarile produselor nou-aparute depind de disponibilitatea lor la producatori. S-a mai intamplat ca unii producatori sa anunte produse care n-au fost disponibile decat dupa multa vreme, caz in care distribuitorii nu au ce sa faca, chiar daca le-au comandat din timp. Dar daca lucrurile raman in grafic, ar trebui sa putem vedea noutatile la targ, chiar si inaintea lui.

Acelasi lucru e valabil si acum. Toate noutatile pentru sezonul 2017 au fost comandate si sunt asteptate sa soseasca in perioada urmatoare. Daca producatorii le vor livra la timp, vor fi disponibile la targ.

O parte dintre cei care postau anul trecut pe topicul Expo F&H erau sceptici si prevedeau un talcioc. De exemplu:

Albert scrie:
sunt convins ca va fi fix la fel ca si la celelalte targuri: aceleasi produse vechi imprastiate prin tz magazine.

N-a fost deloc asa, iar anul asta cred ca exista premizele unui targ mai bun decat cel de anul trecut. Spatiu mai mare, expozanti mai multi, toata lumea avizata (din experienta anului trecut) in legatura cu nivelul la care ar trebui sa se prezinte etc. In materie de comunicare, voi anunta aici tot ceea ce tine de prezenta Normark la Expo F&H, iar firmele care colaboreaza cu CarpOnline pot posta anunturi despre participarea lor.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Fishing & Hunting Expo 2017
MesajScris: Sâm Feb 04, 2017 6:19 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 561
Localitate: Timisoara
O expozitie foarte reusita anul trecut. Anul acesta va fi si mai bine, atat expozantii, cat si organizatorii, stiu ce au de imbunatatit.

_________________
slowly we rot....by Obituary


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 23 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: