CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Sâm Apr 20, 2024 10:13 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 20 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Revista de crap
MesajScris: Joi Aug 11, 2016 11:28 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Mar 18, 2014 11:15 pm
Mesaje: 594
Localitate: Arad
As vrea sa va intreb cati ar fi dispusi sa cumpere o revista dedicata in exclusivitate pescuitului la crap , vanzarea se face online si pe baza de precomanda. Ca si pret orientativ undeva la 25RON cu tot cu taxe de expediere

Revista se vrea sa contina articole al producatorilor de nada , pescari, prezentari al cluburilor de crap din Romania, prezentari lacuri.

_________________
Roland KR.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Revista de crap
MesajScris: Joi Aug 11, 2016 11:44 am 
Neconectat

Membru din: Joi Ian 02, 2014 2:50 am
Mesaje: 254
KRo scrie:
As vrea sa va intreb cati ar fi dispusi sa cumpere o revista dedicata in exclusivitate pescuitului la crap , vanzarea se face online si pe baza de precomanda. Ca si pret orientativ undeva la 25RON cu tot cu taxe de expediere

Revista se vrea sa contina articole al producatorilor de nada , pescari, prezentari al cluburilor de crap din Romania, prezentari lacuri.


eu as plati cu placere. ar fi interesant daca ar avea si varianta electronica dar apreciez hartia in mana :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Revista de crap
MesajScris: Joi Aug 11, 2016 11:52 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Mar 18, 2014 11:15 pm
Mesaje: 594
Localitate: Arad
Serban Popescu scrie:
KRo scrie:
As vrea sa va intreb cati ar fi dispusi sa cumpere o revista dedicata in exclusivitate pescuitului la crap , vanzarea se face online si pe baza de precomanda. Ca si pret orientativ undeva la 25RON cu tot cu taxe de expediere

Revista se vrea sa contina articole al producatorilor de nada , pescari, prezentari al cluburilor de crap din Romania, prezentari lacuri.


eu as plati cu placere. ar fi interesant daca ar avea si varianta electronica dar apreciez hartia in mana :)


Variante online sunt destule , iar ca sa publici toata revista in pdf nu ii indicat , o plateste unul si o trimite la altii si se pirateaza una doua. Daca avem sustinerea necesara revista va avea si web unde se vor putea citi articolele dupa ce vor aparea pe print ... dar pentru inceput numai print si fb

_________________
Roland KR.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Revista de crap
MesajScris: Joi Aug 11, 2016 12:13 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 564
Localitate: Timisoara
Te apuci de scris?
La cata informatie exista in momentul de fata, nu stiu ce succes ar mai avea o revista. Vorba colegului de mai sus, numa daca nu iti place s-o simti in mana.....hartia ;) . Glumeam.

_________________
slowly we rot....by Obituary


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Revista de crap
MesajScris: Joi Aug 11, 2016 12:40 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 05, 2014 7:38 am
Mesaje: 1263
Localitate: București
KRo scrie:
As vrea sa va intreb cati ar fi dispusi sa cumpere o revista dedicata in exclusivitate pescuitului la crap , vanzarea se face online si pe baza de precomanda. Ca si pret orientativ undeva la 25RON cu tot cu taxe de expediere

Revista se vrea sa contina articole al producatorilor de nada , pescari, prezentari al cluburilor de crap din Romania, prezentari lacuri.
Vorbim de o revistă exclusiv în format tipărit, nu? Mi se pare puțin cam "depășit", având în vedere că tendința este acum spre online dar în ceea ce mă privește, nu suportul ar fi principala problemă (digital sau hârtie), ci conținutul.

Câte pagini va avea? Câte apariții pe an (bilunar, lunar, trimestrial...)?

Dacă ar fi conținut de calitate, atunci poate că s-ar găsi oameni care să dea banii (dar e greu de spus dacă suficient de mulți, încât să susțină acest demers). Dacă ar fi 99% "teleshopping" (reclamă la producătorii de nadă, magazine, lacuri, cluburi etc.), atunci nu cred că va avea succes.

Nu vreau să fiu pesimist dar având în vedere cum arată forumurile de specialitate din România (atât forma, cât și conținutul mesajelor), nu știu cum s-ar putea genera conținut atractiv. Dar poate cine știe, cei care au lucruri interesante de spus (și le pot exprima coerent) vor putea fi convinși să scrie în această revistă, caz în care ar putea deveni un proiect de succes.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Revista de crap
MesajScris: Joi Aug 11, 2016 2:17 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Mar 18, 2014 11:15 pm
Mesaje: 594
Localitate: Arad
Roby Solticzki scrie:
Te apuci de scris?
La cata informatie exista in momentul de fata, nu stiu ce succes ar mai avea o revista. Vorba colegului de mai sus, numa daca nu iti place s-o simti in mana.....hartia ;) . Glumeam.


Nu numai eu , orice pescar sau producator care nu a avut ocazia este invitat sa scrie , eu zic ca sunt destui care au ceva de spus si nu au unde. Am vrea ca toata lumea sa aibe sanse egale si daca are o relatare interesanta sau ceva nou de spus sa aibe unde alaturi de alti pescari , pescari fara sustinere media sau sponsorizari de la producatori.

@victor

Altceva va fi cu siguranta, acuma depinde ce vrea sau ce asteptari are fiecare, pe toti nu o sa ii putem multumi si o sa fie cu siguranta si persoane pe care o sa ii deranjeze.

Deocamdata ii in stadiul de proiect , la sfarsit de an am dori sa finalizam primul numar iar in functie de reactii vom continua anual sau trimestrial. Este un proiect mic prin care am dori sa ne cunoastem mai bine , ce partide reusite a avut un pescar sau altul , care cum si ce tactici aplica la partide , nu o sa fie reclame la accesorii , monturi , boiliesiri sau traduceri . Fiecare va avea in spatiul alocat o pagina cu reclama care sa contina sigla , banner sau alte date dar la nivel cat mai minimal , nu se pune accentul pe reclama dar nici nu se poate elimina total. Daca unui pescar ii place relatarea si rezultatele sa stie cum poate lua legatura cu autorul sau ce nada a dus la rezultatele din relatare.

_________________
Roland KR.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Revista de crap
MesajScris: Joi Aug 11, 2016 2:21 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Mar 18, 2014 11:15 pm
Mesaje: 594
Localitate: Arad
Intrebarea este daca ati cumpara sau nu ... Ca va avea succes sau nu o sa vedem nu este cazul sa ne dam cu parerea inainte .

_________________
Roland KR.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Revista de crap
MesajScris: Joi Aug 11, 2016 5:52 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Iun 03, 2013 8:57 pm
Mesaje: 191
Localitate: Turda
cu mare placere daca sunt articole de calitate!....de pe vremea lui vlad la "aventuri la pescuit" cred ca-mi lipsesc 3-4 reviste :) plus cele italiene tuttocarpa ,Pesca ......


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Revista de crap
MesajScris: Joi Aug 11, 2016 9:53 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 05, 2014 7:38 am
Mesaje: 1263
Localitate: București
KRo scrie:
Intrebarea este daca ati cumpara sau nu ... Ca va avea succes sau nu o sa vedem nu este cazul sa ne dam cu parerea inainte .
Ca să-ți răspund la întrebare: eu nu cred că aș plăti 25lei, având în vedere că cu 15lei cumpăr ediția digitală a CARPology Magazine sau undeva la 11lei Carp-Talk Magazine.

Totodată, dacă îmi permiți să-mi dau cu părerea (înainte), mă întreb de ce aceia care ar dori să scrie în respectiva revistă (în scopul de a-și face reclamă), nu scriu și acum (pe CarpOnline sau oriunde în altă parte în mediul online)?

Nu știu cât costă spațiul publicitar pe CarpOnline sau alte locuri similare dar mă gândesc că administratorii respectivelor comunități (portaluri) i-ar primi cu brațele deschise pe cei care doresc să scrie lucruri interesate (fie că au interese comerciale, fie că scriu pur și simplu din pasiune).

Dacă ai făcut o cercetare în urma căreia a rezultat că sunt mulți (suficienți) oameni care doresc și au timp să scrie (și au ce spune) dar nu au unde să se exprime, atunci merită să încerci.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Revista de crap
MesajScris: Vin Aug 12, 2016 6:53 am 
Neconectat

Membru din: Mie Feb 19, 2014 8:59 am
Mesaje: 97
Mi se pare ceva ce trebuie incercat si eu as fi dispus sa platesc 25 ron


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 20 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: